Těžký výběr nového low-endového kávovaru

Sháníte levný kávovar - TOTO je Vaše fórum
NEZAPOMEŇTE se podělit o zkušenosti s Vašim kávovarem
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
cafe-racer
Příspěvky: 20
Registrován: ned 24. črc 2011 15:18:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Těžký výběr nového low-endového kávovaru

Příspěvek od cafe-racer »

Zdravím vás,

mám za sebou cca 2 roky s neznačkovým presovačem, od kterého jsem přešel na model ETA 7175 DeLuxe s vestavěným mlýnkem. Ten se během půlročního provozu odporoučel, vrátily se mi peníze a lámu si hlavu co dál. Mít chuť utopit v přípravě kávy potřebnou sumu, jednoznačně bych si koupil mlýnek Gaggia MDF spolu s kávovarem stejné značky, ale dopředu musím říct že to je zcela mimo můj záměr.

Popátral jsem dostupné modely, podle ohlasů na fóru jsem vyřadil určité modely (popř. celé značky) a zůstal mi zhruba následující seznam dostupných přístrojů za cenu, která odpovídá mým představám o smysluplnosti investice.

DELONGHI
- EC155 (velké mínus je malá výška hrnku který se vejde pod páku)
- ECO310
- EC270

SAECO Nina Grey

GAGGIA
- Viva black
- Espresso color (cenově přesahuje rámec, ale pokud je to co se kvality kávy týče diametrálně odlišný přístroj, i to bych zvážil)

Podle dostupných technických parametrů mezi nimi není rozdíl a rozhodoval bych se tak jen na základě ceny a vzhledu. Je v tom seznamu přístroj, který by stál za řeč i z hlediska kvality nápoje (edit: vyjma Gaggia espresso color), nebo je to všechno na stejné úrovni?

Předem díky za reakce,

Martin
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Těžký výběr nového low-endového kávovaru

Příspěvek od Redmann »

Nič v zlom, ale obávam sa, že nikto z nás tu nemá všetky uvádzané mašinky, takže ťažko opíše rozdiely medzi nimi. A nakoľko drvivá väčšina tých, čo sa prišli sem poradiť o lacnom kávovare, sa už viac neukázali, nič nové ako je tu, sem nikto nenapíše.

Ešte jedna vec. Trošku ma prekvapuje, že napriek dvojitej zlej skúsenosti s lacným strojom ho chcete kúpiť znovu. Príde mi to dosť nerozumné. Chápem finančné limity veľmi dobre, takže by som na vašom mieste volil buď ojazdené stroje z druhej ruky (napr. tu na fóre bývajú zaujímavé ponuky, príp. Aukro, E-bay) alebo zvolil iný spôsob prípravy kávy (moka kanvička, aeropres, Clever Dripper...).
Naposledy upravil(a) Redmann dne ned 24. črc 2011 16:43:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
historik
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 24. led 2011 20:00:22
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Těžký výběr nového low-endového kávovaru

Příspěvek od historik »

Podľa mňa je to úplne jedno - plasty, malé bojlery, misky s dvojitým dnom. Ani tá Gaggia už dnes nie je to, čo bývala (viz fórum). Myslím, že je to úplne jedno, vyberaj podľa vkusu. Inak na fóre práve niekto jednu Gaggiu predáva...
Uživatelský avatar
cafe-racer
Příspěvky: 20
Registrován: ned 24. črc 2011 15:18:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Těžký výběr nového low-endového kávovaru

Příspěvek od cafe-racer »

Děkuju za reakce.
Z druhé ruky nepřipadá v úvahu, nechci řešit případné potíže sháněním servisu, zároveň mi tahle forma přípravy kávy vyhovuje nejvíc ze všech pro mě dostupných, takže zůstanu u espressa.
Mimochodem, špatně jste pochopil že mám 2x negativní zkušenost. Přístroj Romix, který jsem dostal už jako použitý, dodnes krásně slouží. Byl to přechod na ETU kde se to pokazilo, ale vyřešeno v rámci záruky, o peníze jsem nepřišel.

Za mým dotazem je pouze snaha sehnat detailnější info o přístrojích od někoho kdo jim rozumí. Dostupné informace od výrobce je řadí víceméně všechny na stejnou úroveň, a na designu mi zase tolik nezáleží abych výrazně připlácel. Takže např. pokud bych se tu dozvěděl že DL EC155 je plastová hračka, ECO310 nemlich to stejné v jiném kabátě a teprve EC270 má robustnější vnitřnosti, není co řešit a vím jak se rozhodnout. Jinak se nic neděje, zkusím to sám a uvidíme.

Momentálně mám doma následující kombinaci:
espresso: DeLonghi EC155
mlýnek: MORPHY RICHARDS 47910

Zkusím pár šálků a uvidíme, jestli si to nechám.
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Těžký výběr nového low-endového kávovaru

Příspěvek od elwoodblues »

Omlouvám se za příspěvek, který nijak nepomůže, ale nechápu logiku věci. Při ochotě investovat do výše ceny zmíněných přístrojů by mi nestálo za to cokoliv řešit, procházet web a porovnávat, prostě bych jeden ten krám koupil a bylo by. Možná byste mohl přehodnotit ty představy o smysluplnosti investice -já bych to udělal. Ono je lepší smysluplně utratit o něco víc, než nesmyslně vyhodit o něco míň. Kafe z toho budete pít Vy.
Sakra, co může být smysluplnější investice, než kávovar?
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Těžký výběr nového low-endového kávovaru

Příspěvek od primacafe »

Původní moji reakci jsem smazal (nebylo to přesně to co jsem chtěl vyjádřit).
Toto je přesně ONO. :dik:
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
cafe-racer
Příspěvky: 20
Registrován: ned 24. črc 2011 15:18:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Těžký výběr nového low-endového kávovaru

Příspěvek od cafe-racer »

Však jsem to taky udělal, ale káva mě zase tolik nebaví abych nad tím trávil víc času než je potřeba. Kdyby se mi někdo ozval s jednoznačnou odpovědí, minimálně by mě to nasměrovalo. Teď mám doma EC155, pokud se mi z něj nepodaří vyprodukovat alespoň to co uměly předchozí přístroje tak ho vrátím a vyberu si jiný, ono to nějak dopadne.

Mám finančně náročné koníčky, kafe a jeho příprava je až vzadu takže když mám peníze na utrácení, nechci je strkat do espressa. Každý jsme jiný.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Těžký výběr nového low-endového kávovaru

Příspěvek od Fox_25 »

Nejde jen o to zda vás to baví, jde taky o to jak dlouho kávovar vydrží a jak snadná je příprava. Za cenu EC 155 jste mohl mít jetou Gaggii.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
historik
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 24. led 2011 20:00:22
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Těžký výběr nového low-endového kávovaru

Příspěvek od historik »

cafe-racer píše:Však jsem to taky udělal, ale káva mě zase tolik nebaví abych nad tím trávil víc času než je potřeba. Kdyby se mi někdo ozval s jednoznačnou odpovědí, minimálně by mě to nasměrovalo. Teď mám doma EC155, pokud se mi z něj nepodaří vyprodukovat alespoň to co uměly předchozí přístroje tak ho vrátím a vyberu si jiný, ono to nějak dopadne.

Mám finančně náročné koníčky, kafe a jeho příprava je až vzadu takže když mám peníze na utrácení, nechci je strkat do espressa. Každý jsme jiný.
Nechápem, príprava kávy trvá rovnako dlho na lacnej i dobrej pákovke, princíp je rovnaký - akurát výsledok je diametrálne odlišný. To, čo Vám tečie z tých lacných pákoviek espresso veľmi nebude - viem, čo hovorím, mal som rovnaký stroj ako vy a prešiel som na Isomac Zaffiro (samozrejme je to úplne iná cenová kategória). Ak by som Vám mohol odporučiť, radšej než sa babrať s výberom týchto pseudomašiniek, kúpte si radšej kaffetieru alebo aeropress - za nižšiu cenu budete mať z kvalitnej kávy vynikajúci nápoj, ktorý strčí lacný presovar do vačku i s topánkami.
Uživatelský avatar
cafe-racer
Příspěvky: 20
Registrován: ned 24. črc 2011 15:18:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Těžký výběr nového low-endového kávovaru

Příspěvek od cafe-racer »

Děkuju všem diskutujícím za příspěvky, není třeba dále rozebírat.

Dovoluji si poradit všem, kteří se nacházejí ve stejné situaci jako já - na místním fóru tuto otázku nepokládejte, předpokládaná odpověď nad rámec informací už ve fóru obsažených nepřijde. Jakkoliv je tady hromada cenných informací a zkušeností, které se jinak špatně hledají, obyčejné kávovary jsou zde tabu. Tím nechci nijak napadat místní zkušené kafaře, neb každý máme nějaké představy o nápoji a způsobu jeho přípravy; mně je ale jejich pohled na espresso stejně vzdálený, jako jim ten můj.
Vyberte si sami, zvolte obchodní síť která umožní vrácení zboží do určité lhůty bez udání důvodu a zkuste, zda vám bude daný přístroj vyhovovat. Nenechte se přitom chytit jenom na peníze, pokud prodavač nebude schopen jasně doložit v čem je mezi různými kávovary rozdíl, nikde není psáno že se pod okrasným zevnějškem neskrývá identická mašinka jako u vedlejšího, méně působivého leč o výraznou sumu levnějšího modelu téže značky.

DeLonghi EC155 jdu vrátit, prostor pro šálky je opravdu tragicky nízký a nic než 5-6 cm vysoký šálek se tam nevejde. Rychle se nahřívá, má tichý chod a nezabere moc místa na lince - to jsou jednoznačné klady, ale přesto jde zpět.

Martin
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Těžký výběr nového low-endového kávovaru

Příspěvek od primacafe »

Za to, že zde informace o levných kávovarech nejsou však nemůžeme my. Je to tím, že sem z uživatelů levných kávovarů skoro nikdo nic nenapíše a s tím asi nic nenadělám. Se těším, že prolomíte ledy a objeví se zde nějaké hodnocení kávovaru co budete používat.
Pokud potřebujete větší prostor (výšku) na šálek jak 6cm, tak asi espresso dělat nebudete. V tom případě bych výběr kávovaru tak neprožíval.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Těžký výběr nového low-endového kávovaru

Příspěvek od elwoodblues »

Proč ten osten? Dostal jste dobře míněné rady. A obyčejné kávovary zde tabu nejsou. To vy nechcete obyčejný kávovar, vy totiž nechcete kávovar. Vy chcete imitaci kávovaru, hlavně za málo peněz co nejvíc muziky. To úsilí, hledání, třídění a samotný nadpis "Těžký výběr..." ovšem pořád nechápu u člověka, kterému je to vlastně šumafuk.
Každý svého kafe strůjcem
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: Těžký výběr nového low-endového kávovaru

Příspěvek od Marcela »

I já jsem začínala s levným kávovarem , AEG pákový za 3 tisíce , vydržel mi dva roky, pak jsem měla AEG EA 150 crema za 6 tisíc další 4 roky , po té jsem si někde v testech v novinách přečetla , že by mělo presso stát nejméně 10000 Kč tak jsen si koupila automat DELONGHI 3000 , ale stále to nebylo ono . Až tady na foru jsem se dočetla ,že vlasně správné espresso nedělám. Díky Vám Mám Rancilio Silvii , naprostá spokojenost. Děkuji všem za rady Marcela
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Těžký výběr nového low-endového kávovaru

Příspěvek od David »

cafe-racer píše:Děkuju všem diskutujícím za příspěvky, není třeba dále rozebírat.

- na místním fóru tuto otázku nepokládejte, předpokládaná odpověď nad rámec informací už ve fóru obsažených nepřijde. Jakkoliv je tady hromada cenných informací a zkušeností, které se jinak špatně hledají, obyčejné kávovary jsou zde tabu.

Martin
Ono je to spíš tak, že většina zde přítomných si s levnými kávovary užila svoje "radosti" a rozhodla se proto raději pro strojky dražší. A furt všem opakujem, "nekupujte si levný šunty" a oni nám furt ne a ne uvěřit. :) Ale jsou to nakonec jejich prachy, tak co.
Myslím, že dole v podpisu je link na materiál týkající se levných kávovarů, už jste ho četl?
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
cafe-racer
Příspěvky: 20
Registrován: ned 24. črc 2011 15:18:42
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Těžký výběr nového low-endového kávovaru

Příspěvek od cafe-racer »

primacafe píše:Za to, že zde informace o levných kávovarech nejsou však nemůžeme my. Je to tím, že sem z uživatelů levných kávovarů skoro nikdo nic nenapíše a s tím asi nic nenadělám. Se těším, že prolomíte ledy a objeví se zde nějaké hodnocení kávovaru co budete používat.
Pokud potřebujete větší prostor (výšku) na šálek jak 6cm, tak asi espresso dělat nebudete. V tom případě bych výběr kávovaru tak neprožíval.
Určitě máte pravdu, a rozhodně nevidím nic špatného na tom že toto fórum "nežije" low-endovými přístroji.

Každopádně nemůžu souhlasit s tím, že volná výška pro hrnek není důležitá. Espressovač nabízí širokou škálu nápojů, které z něj lze připravit. Pokud si chci připravit capuccino, nevidím důvod používat 2 šálky jen proto že ten se správnou výškou se mi nevejde pod páku, takže musím do nízkého udělat espresso a pak ho překlopit do většího. To samé platí pro americano. Jinými slovy, dobrý kávovar se nepozná podle toho že má tak málo místa mezi pákou a odkapem aby tam nešlo dělat nic jiného než espresso.
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Těžký výběr nového low-endového kávovaru

Příspěvek od bouncer »

Šálek na cappuccino má obvykle výšku 6 cm (+- nějaký ten milimetr) a není o mnoho vyšší než šálek na espresso. A zajisté máte pravdu, že by se měl pod páku vejít. Nikdy mě ani nenapadlo, že by se mi standardní šálek na cappuccino nevešel pod páku. To pak je buď špatný (moc vysoký) šálek a nebo neuvěřitelně hloupý výrobce kávovaru...
Do I like my coffee black? There are other colors?
Zamčeno

Zpět na „Sháním levný kávovar“