Jaký kávovar vybrat?

Sháníte levný kávovar - TOTO je Vaše fórum
NEZAPOMEŇTE se podělit o zkušenosti s Vašim kávovarem
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od Jeremy »

Asi tak, sám vlastním přes dvacet let starý přístroj s termoblokem zn. Turmix a slouží v rámci svých možností skvěle. Espressa mi sází jedno jako druhé, čili s teplotní stabilitou nemám problém. S párou je to slabší. Ta mi vyjde asi na jednu konvičku o objemu 0,5l. To máte pár capuccin, nebo jedno latte machiato. Pak mašince dochází dech i když si sama v pravidelných intervalech vodu do termobloku doplňuje..... navíc je to starý dědek ;) , tam vidím limity termobloků. Ale u QuickMillů to může být klidně vychytanější, pokud se jedná o něco novějšího. Ale stejně, bojler je bojler.
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od Ostmes »

Jak slyším Thermoblock, tak cítím lehkou nedůvěru.
Mrknul jsem na Quick Mill model Orione na strankách kaffeezentrale a musím uznat, že t.b. vypadá masivně. Velmi pravděpodobně je lepší než t.b. vyrobený v Číně, ale stále si myslím, že masu materiálu nelze nahradit prodloužením ohřevných kanálu v thermobloku a nahrazením hliníku kovem.

Navíc model 03000 ORIONE tam prodávají za 575euro. Za to se dá sehnat i boilerový i když nebude celonerezový.

Ostmes
Uživatelský avatar
jarik
Příspěvky: 32
Registrován: pon 10. říj 2011 18:24:30
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od jarik »

Práve ten model Orione ma zaujal a zhodou okolností je objednaný z kaffeezentrale, som zvedavý na možnosti
thermobloku, za pár dní budem budem vedieť viac a môžem potom referovať. Inšpirovali ma aj príspevky majiteľov
R.Silvií, že som dal do servisu dlho nepoužívaný model R.Audrey, ktorý bol v predaji v minulosti a podľa mojich
informácii nieje veľa týchto mašín v obehu.
Uživatelský avatar
Miri
více pokročilý
Příspěvky: 186
Registrován: pát 29. kvě 2009 15:06:10
bydliště: Bratislava
kávovar: IZZO ALEX DUETTO
mlýnek: Mazzer Mini

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od Miri »

Jeremy píše:Pak mašince dochází dech i když si sama v pravidelných intervalech vodu do termobloku doplňuje.....
Toto som dosť dobre nepochopil. Pokiaľ viem tak termoblok funguje tak, že voda je do neho vháňaná kontinuálne čerpadlom, prechádza labirintom kde sa zohreje na horúcu vodu alebo až na paru podľa nastavenia termostatu, ale nie v nejakých intervaloch.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od primacafe »

Čerpadlo pulzuje a pruběžně dočerpává malé množství vody stále. Po celou dobu výroby páry.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od Jeremy »

Možná jsem se špatně vyjádřil. Když dělám espresso, čerpadlo jede na plno, to je jasné. Když dělám s párou, čerpadlo dělá: cvak..cvak..cvak..cvak.. Tím jsem myslel ten pravidelný interval. Prostě si cvakne asi dvakrát za vteřinu(pošle čerstvou vodu do termobloku, kde se ohřívá na páru)
Tím že ji dojde dech jsem myslel, že po napěnění konvičky 500ml pára slábne, rožne(rozsvítí ;) ) se kontrolka nahřívání a musím čekat (i když si mašinka sama vodu doplňuje). U Delongiho co jsem vlastnil nic necvakalo, pára došla mnohem dřív a měl jsem smůlu. Prostě bojler je bojler.
(Názorné video by bylo určitě pochopitelnější, časem se o něco pokusím a zařadím do příslušného vlákna)

Edit:Primacafe byl rychlejší :yes: .
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
Miri
více pokročilý
Příspěvky: 186
Registrován: pát 29. kvě 2009 15:06:10
bydliště: Bratislava
kávovar: IZZO ALEX DUETTO
mlýnek: Mazzer Mini

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od Miri »

To znamená, že termoblok sa v priebehu výroby pary ochladzuje a teda, že jeho vyhrievanie je poddimenzované – nedokáže dlhodobejšie udržať teplotu dostatočne vysokú (samozrejme pri prietoku vody/pary).
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od Jeremy »

No, asi to tak bude. U espressa není problém. U páry je to slabší jak jsem psal. Pochybuji, že existuje mašinka s termoblokem, která se vyrovná plnohodnotnému boileru, ale kdo ví. Ta moje je z 80.let minulého století, dnes máme rok 2011. Rozhodně Turmix vyrobený ještě v západní Evropě ;) předčí mého bývalého Delongiho a spoustu ostatního elektro šrotu.
Boiler je boiler :yes: o tom žádná.
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
jarik
Příspěvky: 32
Registrován: pon 10. říj 2011 18:24:30
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od jarik »

Prikladám niekoľko obrázkov thermobloku modelu Quick Mill Orione
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zamčeno

Zpět na „Sháním levný kávovar“