Jaký kávovar vybrat?

Sháníte levný kávovar - TOTO je Vaše fórum
NEZAPOMEŇTE se podělit o zkušenosti s Vašim kávovarem
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
coudi
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 13. bře 2008 15:31:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od coudi »

Rádi bychom si s přítelem pořídili kávovar, respektive přístroj na přípravu espressa, příp. capuccina, latté atd. Bohužel ani jeden z nás nemá s takovým přístrojem žádné zkušenosti. Prošla jsem spousty webových stránek, jenže každý výrobce vychvaluje svůj výrobek a jak se v tom má obyčejný člověk orientovat :cry: Představujeme si přístroj do 5 tisíc; kávu budeme používat čerstvě namletou vlastním mlýnkem. Kolegyně v práci mi tvrdí, že pod deset tisíc nemám šanci sehnat nic pořádného, levnější přístroje prý obsahují plastové části, které se po roce provozu opotřebují a přístroj už nefunguje správně. (Neudrží se tlak apod.) Nemáte prosím někdo tip, co koupit? Na designu tolik nezáleží, jde mi spíš o kávičku :) (Tu správnou snad vyberu tady v e-shopu.) Přístroj bude k normálnímu použití, jednou až dvakrát za den maximálně po dvou šálcích :-)
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od Maroslav »

V cenové kategorii +/-5tis. bych osobně vybíral zejména mezi mašinkami značky Gaggia. Dále pak popř. Saeco, DeLonghi nebo superlevná Rowenta Prelude. Preference na konkrétní mašinky najdete zde
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od primacafe »

Kávovary Saeco se tady na fóru zatím moc neprosadily. Takže asi bych vybíral z toho co se zde popisuje a k čemu jsou někteří z nás schopní podat dost podrobné informace. Pokud dotazovaný kávovar zrovna vlastní.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od David »

Já bych jim snad doporučil nejdřív tu Rowentu Prelude. Dobrý presso se s ní dá udělat, naučí se základní a klíčové body obsluhy kávovaru. 2,8 kKč za tuhle mašinku je akorát a hlavně jim zbydou peníze na kvalitní mlýnek, protože správné namletí je pro kvalitní presso extrémně důležité. No, a časem, až si to ošahají, vyzkoušejí a budou vědět, co vlastně potřebují, tak si budou moct koupit nějakou tu dražší, hezkou hračku pro radost.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od primacafe »

Já bych se přikláněl ke stejnému postupu. Mlýnek zůstává i k dalšímu kávovaru. Rowenta Prelude ikdyž je levná, tak to nejsou vyhozené peníze. Za ty peníze minimálně získáte velkou zkušenostm že jste měli rovnou koupit něco lepšího (kvalitnějšího). Vyhozené peníze jsou, tak 9tis. za kávovar "jiné značky" na úrovni (možná) Rowenty.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od hnup »

coudi píše:kávu budeme používat čerstvě namletou vlastním mlýnkem.
Môžem vedieť, aký mlynček chcete používať?
Uživatelský avatar
coudi
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 13. bře 2008 15:31:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od coudi »

No právě, mlýnek zatím nemám žádný, myslela jsem, že je fuk, jaký koupím, ale evidentně na tom záleží. Takže zatím budu chvilku kupovat mletou kávu (tady) a pak mlýnek přikoupím :-)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od primacafe »

Co to uvažování o novým kávovaru vzít z jiného konce. Pořídit kávovar hodně levný, který když se pokazí tak zahodím, nebo ho za rok někomu dám a pořídím si lepší (protože už vím jak na to). Nebo pořídit rovnou nějaký nákladnější kávovar, na delší dobu. Konkretně s tím Saeco Via Veneto mě napadla tato souvislost. Asi těžko k němu pořídíte nějakou jinou misku, než bude přibalená s kávovarem. Ke kávovaru Gaggia pasují misky z profi kávovaru, já jich mám podle gramáře (objemu) šest.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
aramar
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 05. čer 2008 22:29:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od aramar »

Nevím, jestli je to na nové téma nebo to napsat jako pokračování "kupujeme nový kávovar"- nechám na administrátorovi

Zajímalo by mě, jestli existuje nějaké esspreso(mimo profesionální typy) s větší než tou "běžnou" vzdáleností od konce páky k podložce. Nemyslím napěňovací trysku(ta se dá asi vždy vychýlit), ale jen tu vzdálenost od místa kde teče presso z páky k podložce. Většinou tam vejdou jen malé šálky. Já ráda experimentuji a vyhovuje mi ve všech oblastech jaksi co nejširší spektrum prožitků a požitků ;), takže espresso já ráda, ale nejen to tany . Např. laté(zřejmě macchiato) - nejdřív napěnit mléko ve sklenici a pak to celé podstavit pod páku a do toho se udělat presso - zůstanou krásné tři vrstvy : dole bílá(mléko), pak tmavá(presso) a nad tím bílá pěna, požitek i pro oči... No, pro tzv."pravověrné" presaře to asi vypadá jako čirá zhovadilost :D něco jako rastaman v synagoze, ale mě ty nepřeberné možnosti přípravy i surovin prostě vyhovují ;). Někde jsem viděla espresso, které mělo tu "podložku" dvoupolohovací -dala se dát výš nebo níž podle potřeby. Ale už nevím co to bylo za typ.... Nebo nějaké má možná hodně vysokou podložku, která se dá vyjmout a tím vznikne o dost větší prostor. Na netu tyhle údaje vůbec nejsou - pokud tam jsou aspoň rozměry(a navíc nemám jistotu že jsou vůbec správné!!!), tak to přepočítávám s pravítkem v ruce na monitoru :D A v kamenných obchodech kde by si to člověk přímo "ošahal" je zase malý výběr...
Naposledy upravil(a) aramar dne stř 11. čer 2008 17:06:16, celkem upraveno 2 x.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od David »

Tak to prostě dělej takhle: http://www.youtube.com/watch?v=qSbQz_vE ... re=related

nebo takhle :D http://www.youtube.com/watch?v=IT34V-00 ... re=related
a máš to i bez kávovaru :o)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od Maroslav »

Místo shánění kávovaru s "většim prostorem" si kup malý nerezový rendlík, který nejprve nahřeješ, pak do něj vyextrahuješ espresso a ve finále jej prostě opatrně přeliješ do sklenice s mlékem na Latte. V kávárnách se to dělá běžně také tak.
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
aramar
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 05. čer 2008 22:29:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od aramar »

No jo, to je fakt, máte oba pravdu.... Jen se mi prostě zdálo takové jednodušší, elegantnější udělat najednou a nepřelívat to z různých nádob do jiných... Ale asi budu muset dát na vás ;)
Dík za rady a trpělivost :D
Uživatelský avatar
lossak
Příspěvky: 41
Registrován: úte 24. čer 2008 18:44:00
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od lossak »

Zdravím znalce kávy,potřeboval bych také poradit.U nás doma "kafujeme"celkem dost tzn.5-7 káv denně x 2.Starý kávovar dosluhuje a chtěli bychom obměnit za nějaké slušné classic presso.Cenová relace +,-10000 Kč.Na značce nezáleží(samozřejmě ne "made in asia"a"no name").Jediný požadavek,espresso s mlýnkem.Předem díky.
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od zdenok »

no zatial az taky velky znalec nie som ale tiez som si kupil nieco v tej cenovej kategorii. Je to Ariete Cafe Roma DeLuxe a k nemu jedno a dvojporcovu misku nakolko standardne dodavana je pretlakova. Nazory na tento stroj a rady najdes na tejto stranke.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od primacafe »

aramar píše:Nevím, jestli je to na nové téma nebo to napsat jako pokračování "kupujeme nový kávovar"- nechám na administrátorovi
Zajímalo by mě, jestli existuje nějaké esspreso(mimo profesionální typy) s větší než tou "běžnou" vzdáleností od konce páky k podložce. ...
U většiny kávovarů jde oddělat odkapávací miska, potom se prostor pod pákou o něco zvětší.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od hnup »

lossak píše:Cenová relace +,-10000 Kč... espresso s mlýnkem...
V tej cenovej relácii asi fakt len už odporúčaný Ariete. S mlynčekom som videl už len Rancilio Lucy a jedno LaPavoni, no tie sú cenou úplne inde. A ešte jednu španielsku značku, Demoka (?), no to bude s cenou asi tam, kde tie dve predošlé.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od primacafe »

Ariete 1329 má velkou výhodu v tom, že používá misky 60mm. Dá se s ním dost a dobře experimentovat. Při volbě tohoto kávovaru, to rozhodně nejsou vyhozené peníze. Což se u jiných (levných) říct nedá.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
lossak
Příspěvky: 41
Registrován: úte 24. čer 2008 18:44:00
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od lossak »

to all:Díval jsem se na tu mašinku Ariete Cafè Roma Lux a překvapuje mne cena.Obrátím trochu tu otázku.Co tedy podle vás,kteří máte více zkušeností,se hodí koupit v poměru výkon - cena.Požadavky zůstávají neměnné.Nebo myslíte,že integrovaný mlýnek na kávu je na závadu?Abych se vrátil k Ariete Cafè Roma Lux
,když to řeknu mírně,styl retro není moje gusto.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od primacafe »

Myslím, že v požadované cenové relaci kolem 10tis. Se dá uvažovat o kávovaru i samostatném mlýnku. I kdyby mlýnek měl být Gaggia MDF a zežrat polovinu z uvažované částky, za druhou polovinu by se ještě dalo asi i v kávovarech vybírat. Ikdyž už trochu omezeně. Ale v každém případě bych volil od firmy vyrábějící kávovary a né šicí stroje nebo vrtačky.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
lossak
Příspěvky: 41
Registrován: úte 24. čer 2008 18:44:00
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar vybrat?

Příspěvek od lossak »

Z Tvé odpovědi dedukuji,že tedy je lepší variantou,vlastnit mlýnek a presso zvlášť.Já od začátku jsem myslel na koupi automatu.Nejsem ovšem hluchý k jakýmkoli návrhům a doporučením od těch,kdo o tom ví více než já(což jsou asi všichni na tomto foru).Ikdyž 5000 za mlýnek na kávu?
Zamčeno

Zpět na „Sháním levný kávovar“