První kávovar - espresso

Sháníte levný kávovar - TOTO je Vaše fórum
NEZAPOMEŇTE se podělit o zkušenosti s Vašim kávovarem
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
simstriks
Příspěvky: 40
Registrován: stř 07. říj 2015 10:08:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

První kávovar - espresso

Příspěvek od simstriks »

Dobry den,

Zajímam se o koupi levnějšího kavovaru (max 5000). Doteď pouzivam aeropress nebo občas moca. Mlýnem mám (název nevím) asi za 1000 ruční, mleci kameny.
Našel jsem v dtestu http://www.levneelektro.cz/p21925-pripr ... 50x-13z012. Prý by měl být dobrý. Jsem v přípravě kavy že stroje laik. Cekam od ní dobre malé silne espresso, s ručně namlete lepší kávy. Jaký je váš názor? Popřípadě jestli máte lepší navrh (max 5000) prosim napište.

Děkuji :-)
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: První kávovar - espresso

Příspěvek od ondrada »

simstriks píše:Našel jsem v dtestu http://www.levneelektro.cz/p21925-pripr ... 50x-13z012. Prý by měl být dobrý. Jsem v přípravě kavy že stroje laik. Cekam od ní dobre malé silne espresso
První věc: dTest zahoď. Jejich testy kávovarů jsou užitečný možná tak když jsi bláznivej ekolog a víc než dobrý kafe Tě zajímá spotřeba elektřiny.
Druhá věc: Prý by měl být dobrý - dobrý má možná tak design, pěknej displej a tak. Vedle moderní lednice a rychlovarky se bude dobře vyjímat. Jinak na něm za tyto peníze nic dobrýho být nemůže.
Třetí věc: Očekáváš malé silné espresso. Těžko lze něco takovýho od toho kávovaru čekat, když i na promo fotce výrobce svůj výrobek prezentuje s dvěma nechutnýma lavórama bez cremy pod pákou.
Čtvrtá věc: O tomto kávovaru je tady na fóru šestistránkový vlákno. A doporučuju se začíst hlouběji i do ostatních vláken, hlavně týkajících se začátků s espressem, a nákup kávovaru na espresso do 5000 korun si rozmyslet a buď přišetřit, nebo se na to vykašlat.


Je tu celá problematika tisíckrát do podrobna popsaná, a při troše snahy a štěstí se človek dozví co hledat, co má smysl nakoupit a kolik to stojí dřív, než začne vyhazovat peníze za Zelmery a podobný nádhery, který jsou dobrý tak pro maminu z eMimina.cz, která má celej den prd co na práci a choděj za ní kámošky "na to preso, dyštak to větší, tak dvě deci kdyby to šlo, ať to chvíli vydrží", který když dostanou pořádný espresso tak se ofrňujou že je to malý a stojí to tolik peněz :)

Suma sumárum, tady ten čínskej pokus o kávovar je vyvoněná škatule plná levnýho hnoje a hromady potenciálně kazivý čínský elektroniky, která možná sice přežije záruku (kdo ví jestli), ale nejspíš nic moc víc, vymáčknout z ní něco alespoň podobnýho espressu bude utrpení a podaří se to jednou za čas. Takže asi tolik k tomuto frekventovanému tématu (jestil je lepší Zelmer, Krups, DeLonghi nebo AEG) :-) Dál bych to nerozpitvával a doporučuju načíst si ony základní informace.
Naposledy upravil(a) ondrada dne stř 07. říj 2015 11:17:11, celkem upraveno 1 x.
Zamčeno

Zpět na „Sháním levný kávovar“