Použity rancilio silvia vs gaggia classic

Sháníte levný kávovar - TOTO je Vaše fórum
NEZAPOMEŇTE se podělit o zkušenosti s Vašim kávovarem
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fejfa
Příspěvky: 4
Registrován: úte 22. kvě 2018 0:11:59
bydliště: Brno
kávovar: Zadny
mlýnek: Žádný

Použity rancilio silvia vs gaggia classic

Příspěvek od Fejfa »

Dobry den, uz dlouho se rozmyslim ke koupi kavovaru buď rancilio silvia nebo gaggia classic a chci se zeptat k jakému kavovaru jsou dostupnější náhradní součástky (kdyz nebude masina nova tak kdyby něco časem odešlo at se to sežene). Potom druha otázka, vim ze GC ma hlinikovy boiler a to se mi moc nelíbí, ale nikde jsem se nedočetl jaky boiler ma RS, hliník je docela zdravotně závadný (žena dost jede v domácnosti no toxic) tak pro klid v duši se ptám, předem dekuji.
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Použity rancilio silvia vs gaggia classic

Příspěvek od puschpull »

a co jako má ten hliník dělat??
:-))
Nechal jsem si dělat na hygienické stanici analýzu vody a strach ze svého bojleru opravdu nemám.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Použity rancilio silvia vs gaggia classic

Příspěvek od j.bill »

Já jsem tu asi před více jak dvěma lety vyjádřil pochybnosti o zdravotní nezávadnosti v souvislosti s materiály na bázi AL používaných při výrobě bojlerů, termobloků a podobně. (Puschpull nechal dělat rozbor kontaminace vody v Gaggia Classic, můžeš dohladat). Jsou různé studie poukazující na možné problémy v souvislosti s AL a potravou a zase jiné, které to vyvracejí, takže těžko říci, čemu má člověk věřit. V klasické automatové mosazi je zase trochu olova, v nerezu chrom a nikl, možná trošku kadmia.... Takže je to těžké. Káva obsahuje také různé "dobroty" (např. akrylamid, furan a pod....), takže by se z toho člověk zbláznil. ;) https://ekonomika.idnes.cz/kava-upozorn ... anicni_jkk

Co se týče dostupnosti dílů a servisu, je na tom Silvia podstatně lépe, protože se pořád vyrábí. Původní Gaggia Classic už ne.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Použity rancilio silvia vs gaggia classic

Příspěvek od puschpull »

Pro nový nákup je Rancilio Silvia lepší volbou.
j.bill má pravdu
Uživatelský avatar
Fejfa
Příspěvky: 4
Registrován: úte 22. kvě 2018 0:11:59
bydliště: Brno
kávovar: Zadny
mlýnek: Žádný

Re: Použity rancilio silvia vs gaggia classic

Příspěvek od Fejfa »

Prave hliník je jeden z nejhorsich protože je všude, pití z plechovek muže spusobyt rakovinu jazyka, deodoranty a antiperspiranty obsahují hliníkové soli, atd. Takze to z čeho pijeme,jíme a co používáme by jsme si měli vybírat a ne jenom tupě kupovat a věřit výrobcům ze je to vsechno v poradku.
https://t.tyden.cz/rubriky/zdravi/zdrav ... 21461.html
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Použity rancilio silvia vs gaggia classic

Příspěvek od wladas »

Netvrdim ze hlinik je uplne nezavadny len sa z neho v poslednej dobe robi prehnane jed ako keby to bol azbest.
Ale aj tak se odstehoval do Humpolce :-)
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Použity rancilio silvia vs gaggia classic

Příspěvek od puschpull »

Jako dítě jsme jezdili se školou na výlety, tábory, různé akce, později brigádu - vždy byl s sebou hliníkový ešus a hliníkové příbory, ...
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Použity rancilio silvia vs gaggia classic

Příspěvek od lubono »

Začíná to tu být zajímavé, od kávovarů k hliníku . Jinak komu doma vadí AL tak výkup je za 1kg - 40 kč :lol:
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Použity rancilio silvia vs gaggia classic

Příspěvek od j.bill »

Fejfa píše:.... to z čeho pijeme,jíme a co používáme by jsme si měli vybírat a ne jenom tupě kupovat a věřit výrobcům ze je to vsechno v poradku.
.....
To máš naprostou pravdu. Stejně tak jako co jíme a pijeme....
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
Fejfa
Příspěvky: 4
Registrován: úte 22. kvě 2018 0:11:59
bydliště: Brno
kávovar: Zadny
mlýnek: Žádný

Re: Použity rancilio silvia vs gaggia classic

Příspěvek od Fejfa »

puschpull píše:Jako dítě jsme jezdili se školou na výlety, tábory, různé akce, později brigádu - vždy byl s sebou hliníkový ešus a hliníkové příbory, ...
No prave :nesouhlas: a proto je tady tolik různých nemoci a doktoři ani přesne neví z čeho, děla se to vsechno špatně napřed se vymysli nějaká látka nebo materiál pak se to 50 let používá viz Al, plasty, azbest, atd a pak se najednou zjisti jak zo škodí přírodě, organizmu, ... ale továrny, prodejci jsou spokojeny, proste hnus. A proto se zajímám z čeho je boiler a hlinik urcite brát nebudu, je to opravdu skoda.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Použity rancilio silvia vs gaggia classic

Příspěvek od j.bill »

O to právě jde: "Testováno přímo na lidech"
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
robertSVK
více pokročilý
Příspěvky: 138
Registrován: pon 23. bře 2015 16:22:07
bydliště: Bratislava
kávovar: Saeco Aroma SIN015 PID (2001), Gaggia New Baby PID
mlýnek: Gaggia MDF (1983)

Re: Použity rancilio silvia vs gaggia classic

Příspěvek od robertSVK »

@Fejfa: pražená káva tiež nie je to práve orechové. Viz. vyššie link a povinnosť pre Starbucks.
Kávovary: Saeco Aroma (SIN015), PID;
Mlynčeky: Hario Mini Mill, Gaggia MDF (1983), Saeco (samodomo)
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Použity rancilio silvia vs gaggia classic

Příspěvek od puschpull »

Fejfa: ano. Proto jsem vzal naši vstupní pitnou vodu (kterou máme mimochodem opravdu výbornou) a výstupní vodu z kávovaru, oba vzorky dal do laboratoří na hygienické stanici, zaplatil jsem cca 1000,- kč a po dvou týdnech jsem měl přesné výsledky rozboru. Výsledek je, že jsem klidný v ohledu pití kávy z mého kávovaru.
Právě proto že vím o škodlivosti hliníku v trávícím ústrojí.
Kdybych si dnes kupoval nový kávovar, tak už by to nebyla Gaggia, protože prostě ji už nelze koupit, ale asi bych přeskočil i Silvii a šel bych pravděpodobně do ECM. Ale tato sranda by mě stála cca 40-50 tisíc a jelikož zatím Gaggia funguje a espresso z ní dělám výborné, tak dokud bude fungovat zůstanu u ní. A bojler z hliníku(hliník z bojleru) je to poslední co mě trápí! :-)
Uživatelský avatar
Fejfa
Příspěvky: 4
Registrován: úte 22. kvě 2018 0:11:59
bydliště: Brno
kávovar: Zadny
mlýnek: Žádný

Re: Použity rancilio silvia vs gaggia classic

Příspěvek od Fejfa »

Dekuji za rozsáhlou odpověď dal to tedy řešit nebudu a přeji všem krásný víkend :tany:
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Použity rancilio silvia vs gaggia classic

Příspěvek od papun »

Nemám moc rád tyto debaty. Ale musím jednu maličkost napsat. I kdyby ten hliník nebyl úplně košer, tak si uvědomte kolik té kávy (vody prohnané přes ten hliník) vypijete. A možná bude daleko horší ten humus co mají lidi pod sítkama a v disku a jinde než voda z hliníkového bojleru.
Uživatelský avatar
dusan333
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: sob 24. lis 2012 2:51:43
bydliště: Košice
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso i-steel i1

Re: Použity rancilio silvia vs gaggia classic

Příspěvek od dusan333 »

puschpull píše:Fejfa: ano. Proto jsem vzal naši vstupní pitnou vodu (kterou máme mimochodem opravdu výbornou) a výstupní vodu z kávovaru, oba vzorky dal do laboratoří na hygienické stanici, zaplatil jsem cca 1000,- kč a po dvou týdnech jsem měl přesné výsledky rozboru. Výsledek je, že jsem klidný v ohledu pití kávy z mého kávovaru.
Sladká to nevedomosť. Aj tu na SK sa všetci bili do pŕs, akú super najlepšiu vodu z celej Európy máme vo vodovodoch. Až si niektorí začali dávať robiť úplne podrobné rozbory v zahraničí, cena jedného je presne 500 euro, a z hrôzou zistili, čo všetko v tej vode je. Viď vody Žitného ostrova a podobne. Za 1000Kč = cca 40 euro úplne dôsledný rozbor (alebo dokonca ako píšeš, 2 rozbory) v CZ resp. SK nedostaneš.

Aj pri tom AL je rozdiel v použití. Asi bude rozdiel medzi vodou, ktorá pretečie AL bojlerom a medzi AL lyžicami statočne najemno ošúchanými a doslovne zjedenými v závodných jedálňach.
Uživatelský avatar
johneer
více pokročilý
Příspěvky: 229
Registrován: čtv 21. pro 2017 13:04:51
bydliště: Praha
kávovar: Rancilio Silvia BC PID, Aeropress, Puck-Puck
mlýnek: Rancilio Rocky doserless, 1Zpresso JX-PRO

Re: Použity rancilio silvia vs gaggia classic

Příspěvek od johneer »

Diskuse o vlivu hliníkového bojleru na zdravotní ne/závadnost kávy mi přijde úsměvná ve srovnání s množstvím prokazatelně jedovatých látek, které jsou obsaženy v kávě samotné. Jestli Vám jde tak moc o Vaše zdraví, přestaňte pít kafe. Pak můžete řešit, jestli se Vám někde nelouhuje hliník.
Uživatelský avatar
TJK
Příspěvky: 23
Registrován: sob 16. pro 2017 23:39:40
bydliště: Ostrava
kávovar: Catler ES8011SE
mlýnek: Eureka Mignon Instantaneo

Re: Použity rancilio silvia vs gaggia classic

Příspěvek od TJK »

Fejfa píše:(žena dost jede v domácnosti no toxic)
První co mě napadlo je "Tak to ženě neříkej" a ty se s tím vyrovnej ;) . Protože jak píšou kolegové v pražené kávě je tolik "sajrajtu", že ten hliník by mě trápil nejméně.
Uživatelský avatar
a1bert
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 13. čer 2019 8:01:19
bydliště: fm
kávovar: silvia
mlýnek: md50

Re: Použity rancilio silvia vs gaggia classic

Příspěvek od a1bert »

co mam zkontrolovat pri koupi starsi (10 let) Silvie z druhe ruky?
Odpovědět

Zpět na „Sháním levný kávovar“