jaký kávovar

Sháníte levný kávovar - TOTO je Vaše fórum
NEZAPOMEŇTE se podělit o zkušenosti s Vašim kávovarem
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
kulmen
Příspěvky: 22
Registrován: sob 25. říj 2008 19:01:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: jaký kávovar

Příspěvek od kulmen »

Do výběru uvedl celkem tři kávovary od společnosti Saeco. Tato společnost pokud vím nic jiného než kávovary a věci s nimi spojené nevyrábí. Saeco Aroma ani Saeco Odea go nejsou žádné kávovary, které by byly založeny na nějakých napěňovačích sítkách apod. Aeg Cs 5000 byl jediný kávovar od univerzálního výrobce, který sem do výběru uvedl. Po té co jsem byl nucen reklamovat dva kávovary od Gaggie tak mám pochopitelně k této značce pochybnosti. Nechápu proč se tedy všichni chytají toho AEG.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: jaký kávovar

Příspěvek od primacafe »

Na několika místech tady na foru jsem doporučoval výrobky Saeco a to z několika důvodů, opět bych se jen opakoval. Takže o těchto výrobcích tady nikdo nepochyboval.
Nejsou jen napěňovací sítka apod viz. ZDE
Jste o tom opravdu přesvědčený,že Saeco Odea Go nepoužívá v cestě přípravy kávy žádné zařízení k pěnění kávy. Já vím, že ano.
A kávovar Saeco Aroma detailně neznám, na netu se nic nenajde protože všichni prodejci bezhlavě kopírují popis přístroje jeden od druhého. Bohužel mnohdy i se stejnými neúplnými nebo nepravdivými ůdaji. Dost bych se však divil kdyby zrovna u tohoto kávovar některé vylepšení na napěnění kávy nebylo použito (k dispozici).
kulmen píše:...... Dost uvažuju o tom AEG CS 5000.
zřejmě na základě tohoto vznikla ta reakce právě na AEG

Pokud budete mít kávovar od AEG a budete s ním spokojený, dobře jen tak, aspoň se rozšíří řada použitelných kávovarů.

Jinak Saeco Odea Go za asi 8tis. se mě zdá jako dost dobrá cena. Ale může to mít další úskalí o kterých se zde taky už psalo.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
kulmen
Příspěvky: 22
Registrován: sob 25. říj 2008 19:01:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: jaký kávovar

Příspěvek od kulmen »

Ok tak jaký pákový kávovar v cenové relaci +- 8.000,- Kč by jste mi doporučil.
Uživatelský avatar
petja
Příspěvky: 37
Registrován: pon 20. říj 2008 21:05:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: jaký kávovar

Příspěvek od petja »

kulmen neber si to zle, já sám už mám ze všech fór hlavu úplně zamotanou a stejně nevím co a jak :D Jsme prakticky ve stejné rovině - mám polomrtvej stroj a tak začínám studovat co nového. Můj závěr je ten, že automat by sice nebyl špatný (jsem lenivej a u presa chci vychutnávat hlavně nápoj jako takový a ne kouzlo jeho přípravy) ALE u automatu a) kupuji i součástky které kvůli přípravě presa vlastně nepotřebuju (mechanika, displeje apod.) takže při stejné ceně s pákovkou nutně musí být ty ostatní (důležité) součástky (spoje apod.) v automatu vlastně levnější, navíc se zvyšuje počet věcí co se můžou polámat (obvykle 2 dny po záruce) a čím značkovější přístroj tím dražší opravy, b) riskuju že žádné z několika relativně pevných nastavení nebude žádné to pravé a já budu smutnej že mám sice pohodlné ale né to nejlepší preso. Tj. zejména kvůli bodu a) jsem se rozhodl pro páku (ps v ceně do 10ky je stejně myslím akorát Krups a od toho máme mixér a debilnější výrobek jsem snad ani neviděl). Jenže když už člověk začne uvažovat o ceně do 10 tis. začne přemyšlet jestli ještě nepřihodit a jít rovnou do nekorunovaného krále Rancilie Silvia. Jenže pak si přečte jak přes všechnu kvalitu to tepleně driftuje a tak se asi brzo vrátím spíš k dobrýmu čaji :twisted:
Naposledy upravil(a) petja dne ned 26. říj 2008 21:00:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: jaký kávovar

Příspěvek od primacafe »

Už to zde také padlo:
hnup píše:Výber bude vždy na Tebe, nemôžeš čakať, že Ti niekto povie kúp toto alebo toto. A ak Ti to niekto povie, tak je väčší hňup ako ja.
Neznám cenové relace kávovarů od různých výrobců.
O jediném o čem se můžeme obecně bavit může být snad jen výrobce.
Rozhodně bych volil takový typ u kterého jdou nepoužít (vyjmout, odstranit) napěňovací doplňky.
Další rozhodování by mohlo padnout na průměr misek. Jsou ještě další možnosti podle čeho vybírat, ale ty však na výslednou hotovou kávu velký vliv nemají. Myslím takový, že by káva byla dobrá a na druhé straně nepitelná.
Takže ze značek bych se rozhlížel mezi: Rancilio, Gaggia, Saeco (pořadí je náhodné) doplňte někdo další!!!!
Mezi kávovarové značky (v domácích kávovarech) se dost protlačuje DeLonghi, možná ukáže čas.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: jaký kávovar

Příspěvek od primacafe »

petja píše:.......tepleně driftuje a tak se asi brzo vrátím spíš k dobrýmu čaji :twisted:
V úvaze páka x automat dávám 1* to nemá chybu a je to přesné.
Na druhou stranu Vás můžu uklidnit, že žádný teplotní drift nepoznáte, věřte mě. Pokud bude mít teplota vody správnou (vhodnou) teplotu, tak Vás ani nenapadne se v tom šťourat. A kolísání teploty v rozmezí do 10st při správné teplotě vody na 100proc nepoznáte. Protože je tam plno dalších faktorů.
Pokud si budte chtít pohrát, tak možná výměna bimetalového termostatu za elektronický s malou hysterezí by neměl být velký problém.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
petja
Příspěvky: 37
Registrován: pon 20. říj 2008 21:05:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: jaký kávovar

Příspěvek od petja »

Aha tak to jsem rád s tou Silvií - na youtube jsem viděl nějaké video "jak dělat preso s RS" a ve chvílích kdy ukazoval "odpustíme trochu vody až se rozsvítí kontrolka tááááák, á ještě nic tak ještě trochu, blik, to je ono" spolu s tím jak si lidi k ní pořizují PIDy tak jsem znejistěl - přeci jen když se bojím teplotních výkyvů nyní tak aby to nebylo z louže pod okap - nicméně mně to teď asi lítá o dost víc než o 10 stupňů. Spolu s Vámi (Tebou? nějak v tom mám chaos, imho se na fórech Tyká ale protože nikde nepíšu tak jsem možná začal sám zmateně Vykat, mně se tedy dá klidně tykat :D ) se mi zdá absurdní kupovat k Silvii PID za dalších třeba 50% její ceny - to už by se asi skoro vyplatilo koupit v nějaké gastrovýprodeji něco s E61 (jenže to by se jednak nevešlo domů a jednak nedám za kávovar pomalu tolik co za ojetý auto :brzdi: :D ). Takže jsem z té obavy začal pokukovat po tom La Pavoni Puccini, ale pak když jsem zjistil že pod značkou La Pavoni se taky prodávala ta moje Ariete 1315 (jako La Pavoni Combo Duet 1315) tak jsem nakonec rád že se Puccini manželce nelíbí .... a znovu inklinuji k RS - komentáře na http://coffeegeek.com/reviews/consumer/rancilio_silvia je radost číst (teda až na ten PID :-) ) - ale jestli to případně vylepší i pouhá výměna termostatu (podle mě by taky měla) tak v první dvacítce nejlépe hodnocených nemá při té ceně konkurenta, asi ji začnu studovat podrobněji.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: jaký kávovar

Příspěvek od hnup »

kulmen píše:Saeco Aroma ani Saeco Odea go nejsou žádné kávovary, které by byly založeny na nějakých napěňovačích sítkách apod.
Saeco Aroma má "Portafiltro Crema", to jest pretlakovú (napeňovaciu) páku. Problém je však niekde inde - stále si tu nepovedal, akú kávu chceš používať a aký očakávaš výsledok.
Ak chceš používať zrnkovú kávu, ktorá bude mletá tesne pred prípravou, tak treba vyberať z automatu, alebo páky bez napeňovača+mlynček.
Ak chceš používať mletú kávu z obchodu (+raz za čas POD), tak jedine kávovar s napeňovačom (+prispôsobený na používanie PODov), no výsledok nebude správne espresso 30ml/30s.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
kulmen
Příspěvky: 22
Registrován: sob 25. říj 2008 19:01:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: jaký kávovar

Příspěvek od kulmen »

Gaggia je možná dobrá značka, ale po těch dvou kávovarech co se měl doma, ji už moc nevěřím. La Pavoni Puccini se mi celkem zamlouvá, ale kde ho koupit?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: jaký kávovar

Příspěvek od hnup »

LaPavoni Puccino je kávovar bez napeňovača, teda vyžaduje správne mletú kávu (=kvalitný mlynček=>100€). Kúpiš napr. tu. No do 8k Kč to asi nebude, s mlynčekom určite nie.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
kulmen
Příspěvky: 22
Registrován: sob 25. říj 2008 19:01:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: jaký kávovar

Příspěvek od kulmen »

Ahoj tak na základě Vašich příspěvků sem usoudil, že bych moch dát značce Gaggia ještě šanci, ale New espreso red už fakt nechci. Nevíte někdo kde by se dal sehnat Gaggia evolution nejlépe v červené barvě. Nebo nemáte někdo zkušenosti s kapslema Gaggia Caffitaly?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: jaký kávovar

Příspěvek od hnup »

Gaggia Evolution sa už asi nevyrába, no niekde na ebay by sa ešte hádam dala zohnať.
Systém Caffitaly - je to niečo ako Dolce Gusto či Lavazza Blue (nie rovnaké!), výhodou je čistá a jednoduchá príprava, no vykúpená dosť vysokou cenou kapslí a nemožnosťou použitia inej kávy. Skúsenosť mám len s Lavazza Blue, výsledná káva sa síce nemôže rovnať (ani len priblížiť) espressu z PRIMAcafé, ale kiež by aspon takú kávu mohol človek dostať v kaviarni.
324_detail.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: jaký kávovar

Příspěvek od David »

kulmen píše:No já Taloše taky nemusím, ale myslel sem, že kávovary uměj, ale ty dvě Gaggie co se u mě během dvou měsíců vystřídaly doma (první sem reklamoval po měsíci, druhou po pěti dnech (nakoupil sem na zkoušku cca dvě Kg kafe))u mě vzbudily pochyby. Překapávaná káva už mi leze krkem a tak potřebuju něco co nejdřív vybrat.
A co s nima bylo?
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
kulmen
Příspěvky: 22
Registrován: sob 25. říj 2008 19:01:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: jaký kávovar

Příspěvek od kulmen »

První začal po měsíci protékat a u druhého od prvního dne nesvítila kontrolka připravenosti kávovaru k ekstrakci kávy.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: jaký kávovar

Příspěvek od primacafe »

Ta nesvítící kontrolka snad nebyla důvodem k dělání špatné kávy. Kávu to mohlo dělat úplně normálně. Pokud fungoval termostat.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
kulmen
Příspěvky: 22
Registrován: sob 25. říj 2008 19:01:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: jaký kávovar

Příspěvek od kulmen »

Když hned od začátku na kávovaru nesvítí to co má tak je to pochpitelně důvod k reklamaci. Kávovar se po zapnutí navíc postupně čim dál tím víc zahříval a káva mi připadala spařená.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: jaký kávovar

Příspěvek od primacafe »

Nemyslel jsem nereklamovat, ale nesvítící kontrolkou se nedá argumentovat, že je kávovar pro dělání dobré kávy nepoužitelný a tím zatracovat všechny další výrobky od tohoto výrobce.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
kulmen
Příspěvky: 22
Registrován: sob 25. říj 2008 19:01:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: jaký kávovar

Příspěvek od kulmen »

No jak sem psal kávovar se podle mě dál nekontolovatelně zahříval a káva byla ve výsledku spařená. Výrobce jsem definitivně nezatratil ale New Espresu color už moc nevěřím. Evolution bude asi problém sehnat. Uvažuju o mlýnku MF silver ale jaký jiný kávovar od Gaggie místo New Espresa vybrat fakt nevím.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: jaký kávovar

Příspěvek od primacafe »

Uvažovat o mlýnku Gaggia MF by bylo určitě šlápnutím vedle.
Z kávovarů Gaggia třeba ten:
baby_class.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
xhonza
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: pon 15. zář 2008 18:56:58
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: jaký kávovar

Příspěvek od xhonza »

vlastním asi 14 dní presovač La Pavoni Buondi - levnější varianta Pucino (rozdíl jen ve vzhledu a trojcestný ventil). Zatím jsem spokojený, preso umí při dodržení správného postupu výborné.
Zamčeno

Zpět na „Sháním levný kávovar“