DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Sháníte levný kávovar - TOTO je Vaše fórum
NEZAPOMEŇTE se podělit o zkušenosti s Vašim kávovarem
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od Seky »

primacafe píše:
Dovolil bych si zkrátit Redmannovo konstatování "Niekomu taká káva stačí", káva to asi bude, ale jestli to bude espresso.
Když si nejte jistý, jestli u kávovaru na espresso vydržíte delší dobu (nebo už pořád), sáhněte opravdu po jednom z těch levných a bude asi jedno po kterém. Vzal bych to podle vzhledu. S tím vědomím, že když se příprava kávy tímto způsobem ujme, tak ho budete používat dokud bude fungovat nebo vás neomrzí. Když bude levný, třeba vám nebude líto ho časem vyhodit a pořídit si jiný.
Přesně takle jsem přistupoval před nějakým časem když jsem uvažoval o koupení pekárny na chleba. Informací na internetu plno a většina mě připadala protichůdných. Koupil jsem proto jednu z těch levnějších, že když to nebude ono, tak nebude taková škoda ji vyhodit. Zatím peče, vyhodit se mě ji zatím nechce, ale už vím a mám jasnou představu co budu po nové pekárně požadovat aby uměla.
Přesně toto je má cesta a po roce používání levného přístroje se nacházím na rozcestí.
Přístroj funguje skvěle, mléko šlehá jedna báseň, nikde nic neteče, presso z něj mi chutná ( neměl jsem bohužel možnost ochutnat z profi stroje s profi přípravou ).
Na druhou stranu bych chtěl udělat krok dál, ale prostě peníze jdou na bydlení a zařizování a "blbosti" - jak říká přítelkyně, musí počkat :D ) A sám pořádně nevím jestli opět pákovka nebo automat...
Jinak chleba pečeme normálně v troubě a je výbornej :)
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od David »

Krok dál má cenu cca 15 000,- tedy mašinka + mlýnek v novém stavu :)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od Seky »

právě hodnotu dalšího kroku si uvědomuji - je to hodnota právě dodělané vestavěné skříně do chodby .... Prostě jiné věci mají pro mě trochu jinou prioritu.
Uživatelský avatar
Ema888
Příspěvky: 1
Registrován: pát 14. kvě 2010 11:17:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od Ema888 »

Ahojte, ja mám kávovar Delonghi EC 155

Kód: Vybrat vše

http://www.supernakup.sk/product-detail.php?prId=54894
. Môžem ho odporučiť. Nie len presso s penou, ale aj kapučíno s napareným mliekom urobím ako v kaviarni. Pri Tvojom výbere Ti ho môžem fakt odporučiť a je aj cenovo dostupný, keď to porovnáš s inými kávovarmi. :grin:
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od hedonista »

Ema888 píše:Nie len presso s penou, ale aj kapučíno s napareným mliekom urobím ako v kaviarni
To s jistotou ne. Velmi podezřelý příspěvek...
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od ringo »

hedonista píše: To s jistotou ne. Velmi podezřelý příspěvek...
Kavárna, notabene česká, je velmi plovoucí pojem ;).
PS: Ale kavárna osazená tímto strojem by asi způsobila bezbřehé veselí.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
zahradka
Příspěvky: 8
Registrován: ned 22. led 2012 19:41:03
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od zahradka »

Ahoj,
jak to tak sleduji, jedná se už o velmi starý model. Já jej koupil letos po vánocích za 1800. Sám jsem na toto forum vstoupil, abych si přečetl případná úskalí a výsledek?

DeLonghi EC155
Jsem naprostý amatér, který se nikdy tímto tématem nezabýval. Věřím, že takových návštěvníků je tu víc. Nehodlám platit za přístroj částky, které mě zrujnují. Celý den jsem v práci a na ty občasné víkendové kávičky mi prostě stačí.
Přístroj jsem si vybíral hlavně kvůli možnosti napěnit mléko párou a případně si vyrobit hustou krémovou čokoládu parní tryskou. Pro oba účely mi přístroj bohatě slouží a nemám k němu žádné vážné výtky. Samozřejmě pěna na mléku není jako v kavárně, ale na druhou stranu mi vydrží po celou dobu pití kávy a tak jsem spokojený.
Do přístroje jsem na zkoušku nasypal obyčejnou vietnamskou kávu (z Pražské SAPA) za cca 40Kč a ačkoliv jsem to nečekal, výsledek byl s pěnou a mě uspokojil :-)
Údržba přístroje je také snadná, káva se vyklepne, páka se vypláchne. Záležitost na 20 vteřin ;)

Pokud tedy někdo zvažuje, tak jako já koupit si něco levného, pro co najde občasné využití, mohu vřele doporučit!
Hodně zdaru!
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DELONGHI EC 155 vs KRUPS XP 402030

Příspěvek od primacafe »

roxtedy píše:Ano, opravdu si myslím, že stroj za 2700 může něco vydržet...nejsou to dvě stovky :) Na vánoce budu jeden z výše uvedených brát, tak napíšu recenzi...
roxtedy píše:Všem gurmánům kávy děkuji za Vaše rady. Jsem v situaci, kdy chci za kávovar dát určitou sumu a proto vyberu jeden z výše uvedených. Schizofrenika beru samozřejmě z5, pardon. Dám vědět jak to u nás dopadlo...Díky
roxtedy píše:Tak pánové... ve výběru proběhla změna...navštívil jsem supermarket a prohlídl jsem si oba adepty... První co mě zarazilo u DeLonghi bylo to, že má hliníkovou páku...další věc, která se mně nelíbila byla kvalita plastů..
Tak se čertil, že nedostal odpověď jakou chtěl slyšet, pak sliboval a nakonec zůstalo opět jen u slibů. Tak jako u všech (nebo velké většiny, abych všem nekřivdil), kteří koupili levný kávovar a asi pochopili.
škoda jen, že se nepodělí o své poznatky, pomohlo by to v rozhodování jiným.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Zamčeno

Zpět na „Sháním levný kávovar“