Kvalitni presovac do/kolem 6 000Kc?

Sháníte levný kávovar - TOTO je Vaše fórum
NEZAPOMEŇTE se podělit o zkušenosti s Vašim kávovarem
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
JohnMetsn
Příspěvky: 21
Registrován: pon 03. kvě 2010 21:14:04
bydliště: Praha/Nagasaki
kávovar:
mlýnek:

Kvalitni presovac do/kolem 6 000Kc?

Příspěvek od JohnMetsn »

Dobry den,

do dnesniho dne jsme byli cajova rodina, dokazi si s cajem hezky vyhrat, rad hledam cesty, jak ho nejlepe pripravit. Dokazi si vychutnat kvalitni caj.

Ovsem dnes se manzelka rozhodla, ze by rada kavu a ja zacal brouzdat ve vlnach internetu nekde, kde tomu vubec nerozumim. Snazil jsem se nacist neco zde na foru, ale kazdy (pro me potreby) cenove rozumny pristroj ma sve plusy i minusy.

Libil se mi svou pritazlivou jednoduchosti Zelmer 13Z012 [ci 13Z016], ale zde na foru sam admin odrazuje od jeho koupe. Pomerne popularni se zdaji byt Ariete Café Retro, ale nejsem si jist, zda clovek neplati hlavne za design.

Z testu kavovaru napriklad na iDnes mam pocit, ze nejlepe je nekoupit zadny a obcas zajit do kavarny. Ale rad bych si vychutnal dobrou kavu i doma. Mate nejake doporuceni na pekny pristroj do/okolo 6k Kc?

Manzelka by si prala, aby bylo mozne pripravit espresso, latte a cappuccino z vlastni kavy.

Dekuji :)
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Kvalitni presovac do/kolem 6 000Kc?

Příspěvek od Redmann »

V podstate rovnaká otázka ako v podobných vláknach, akurát povolená suma vyššia. :-)
Avšak stále sa pohybujeme v rovnakej kategórii kávovarov - cenovej aj kvalitatívnej.
Takže moje odporúčanie je Gaggia New Espresso a máte tam tri modely zľahka odlišné výbavou, farbou a cenou.
Viac tu
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewforum.php?f=11
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Kvalitni presovac do/kolem 6 000Kc?

Příspěvek od FANDA »

Po zkušenostech bych doporučil nezačínat espressem (espresso kávovarem), ale jiným druhem přípravy. Podle mě parádní článek na toto téma je na stránkách pana Cuketky -

Kód: Vybrat vše

http://www.cuketka.cz/?p=3697
.

Přeji hodně zdaru ve výběru.
Uživatelský avatar
JohnMetsn
Příspěvky: 21
Registrován: pon 03. kvě 2010 21:14:04
bydliště: Praha/Nagasaki
kávovar:
mlýnek:

Re: Kvalitni presovac do/kolem 6 000Kc?

Příspěvek od JohnMetsn »

Dekuji obema za odpovedi. Popravde do presovace pujdu, za prve si rad hraji a za druhe manzelka si nejakou dobu pri studiich v zahranici privydelavala v kavarne, takze nejaka ta mensi zkusenost jiz je.

Procetl jsem dlouhe vlakno o bratrickovi Color verze Gaggia Espresso Pure a vypada to, ze jsem rozhodnuty. Tedy pro Color verzi, jelikoz mu ta cervena slusi. Planuji uskutecnit objednavku u dovozce na interlinea.cz. Je to dobry napad?

Spolecne s objednavkou presovace objednam Prima presso zde odsud namletou "na stupen 3", pokud to pujde :)

Pokud se nam to zalibi, bude nejspise muset nasledovat koupe vlastniho kvalitniho mlinku.

To jsem zvedav jak nam to pujde :)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kvalitni presovac do/kolem 6 000Kc?

Příspěvek od primacafe »

JohnMetsn píše: .....manzelka si nejakou dobu pri studiich v zahranici privydelavala v kavarne, takze nejaka ta mensi zkusenost jiz je.....
Pokud je to tak, tak kávovar pro který jste se rozhodl je minimum. Káv objednejte několik druhů (aspoň 3) ať můžete hned od začátku porovnávat.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
JohnMetsn
Příspěvky: 21
Registrován: pon 03. kvě 2010 21:14:04
bydliště: Praha/Nagasaki
kávovar:
mlýnek:

Re: Kvalitni presovac do/kolem 6 000Kc?

Příspěvek od JohnMetsn »

Tak tedy ucinim. Momentalne je to maximum, do ceho bych chtel investovat, vzhledem k nasi dosavadni frekvenci konzumace kavy (max 1x za mesic). Pokud se nam z toho stane pekna rodinna tradice a pudeme pit kavu 2x denne, tak zauvazuji o necem vykonnejsim :)

V diskuzi o obchodech jsem zaznamenal dva kladne ohlasy k nakupu u slovenske pobocky Interlinea, zminil se jiz nekdo o zkusenostech s ceskou stranou?
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Kvalitni presovac do/kolem 6 000Kc?

Příspěvek od mill »

Náhodou jsem objevil tohlencto

Kód: Vybrat vše

http://espresscious.eu/
Žádné jiné informace o nich nemám než ty, které jsou na stránkách. Pro váhavce, kteří nechtějí nakupovat levnější kávovary v zahraničních i-obchodech, je tohle snad šance, jak se dostat k něčemu z druhé ruky. Snad.... :pardon:
Ceny se mi zdají ale docela vysoké, hlavně na to, že jde v podstatě o bazar bez záruky. Ale třeba se to někomu bude hodit.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kvalitni presovac do/kolem 6 000Kc?

Příspěvek od primacafe »

Tak tady toto Gaggia Classic Coffee Gold, to je frajeřina. A cena přijatelná.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Kvalitni presovac do/kolem 6 000Kc?

Příspěvek od FANDA »

To se mi líbí... :)
Uživatelský avatar
espresscious
Příspěvky: 1
Registrován: pát 15. dub 2011 22:11:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kvalitni presovac do/kolem 6 000Kc?

Příspěvek od espresscious »

Všechny Vás zdravím, chtěla bych říct, že každý Espresscious, který nabízíme, prohlédneme do posledního šroubku, co tam není v pořádku nahradíme, všechno perfektně a odborně vyčistíme, to Vám ( si myslím ) žádný bazar neudělá a jako záruku dáváme půl roční servis zdarma, což vypovídá o našem solidním přístupu a snaze Vám aspoň něčím garantovat funkčnost, když jde o použité zboží.
Mějte se fajn, Michaela, Espresscious.eu
Zamčeno

Zpět na „Sháním levný kávovar“