morphy richards 47507

Domácí pákové kávovary Morphy Richards
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
honza.p144
Příspěvky: 4
Registrován: pát 05. úno 2010 21:19:22
bydliště: hradec králové
kávovar:
mlýnek:

morphy richards 47507

Příspěvek od honza.p144 »

Tak tento zázrak techniky jsem si pořídil domů já. Pokud by o něm někdo potřeboval nějaké informace, stačí se zeptat :-)
morphy richards 47507.jpg
morphy richards 47507
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
zunicka
více pokročilý
Příspěvky: 168
Registrován: ned 13. pro 2009 15:29:40
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: morphy richards 47507

Příspěvek od zunicka »

Myslím, že nejaké všeobecné informácie a skúsenosti s ním by ste sem mohli uviesť, možno to niekomu pomôže pri rozhodovaní.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: morphy richards 47507

Příspěvek od primacafe »

Takže nic. Jednomu z nich (kávovar nebo majitel) došel dech.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Kytka
pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08. lis 2008 14:31:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: morphy richards 47507

Příspěvek od Kytka »

Podle fotky další varianta toho OEMka prodávaného jako AEG/Electrolux/Krups/Zelmer/Eta a to jsem nejspíš ještě na něco zapoměl. Moje zkušenosti v AEG vláknu.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: morphy richards 47507

Příspěvek od primacafe »

Mě je to jasný, že je to dokola furt ten stejný kávovar. Mnoha lidem to však už tak jasný není a zajímalo by mě jak si stojí tento. Ikdyž tuším že to bude stejné jako u všech ostatních (špatné). Ale rád bych to měl černé na bílém od majitele.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
honza.p144
Příspěvky: 4
Registrován: pát 05. úno 2010 21:19:22
bydliště: hradec králové
kávovar:
mlýnek:

Re: morphy richards 47507

Příspěvek od honza.p144 »

Naštěstí nedošel dech ani jednomu :-) . Jen byly trochu jiné starosti. Takže pozdě, ale přece, pár postřehů.
Problémy? V podstatě jen tři:
1. zásobník na vodu se dá vyčistit jen za pomocí štětky na čištění lahví, je moc úzký
2. když použijete funkci horké vody, dochází při příštím zapnutí k drobnému úniku vody z pěnící trysky. při použití páry se toto
neděje
3. byť vypadá plocha na odkapávání moc hezky, brzy se podrápala

a za 4. nekoupíte jen presovač, ale zároveň i budík a plašič ptactva v okolí dvou ulic. zvuk při zapnutí přístroje, který na můj dotaz popsal servisman jako "střelbu z kulometu", se opravdu nedá přeslechnout. jestli je to problém, nebo výhoda při koupi si posuďte.

Dělám tak 2 kávy denně a spokojenost. Je pravda, že většinou pijeme latte. Zatím jsem na různé pokusy zkoušel:

Lavazza Qualita Oro - celkem to šlo - i pěnu jsem dokázal na espressu vykouzlit, bohužel kyselá

Lavazza Espresso 100% arabica - kupodivu ještě horší - hrubě namleto -jednou a už nikdy

Tesco káva zrnková - pokusy s tříštivým mlýnkem fagor :-( - bohužel se nepodařilo uspokojivě namlet - buď hrubé, nebo spálené - tady nešlo samozřejmě o kávu, ale o mlýnek, který jsem si půjčil od rodičů

Rioba gold - pody - vzhledově skvělý výsledek, chuť dobrá.

Na tomto všem jsem nacvičil veškeré fígle posbírané na tomto foru. V květnu provedu na primacafe objednávku a zkusím to konečně z pořádného materiálu.

K přípravě kávy:

Pěnu zvládá bez problémů. Jakous takous mikropěnu jsem taky dokázal. Napěňovací nástavec šel do šuplíku a pěním jen tryskou. K dokonalosti chybí konvička z nerezu. Zatím jsem nenarazil na kvalitní za rozumnou cenu. Nevíte za kolik se tak dá aktuálně přibližně pořídit. tak cca na 3 dl - u nás v makru 900 kč

misky jsou tři - na jednu a dvě porce normální - fungují dobře
- na pody přetlaková - funguje skvěle

Přístroj mě jinak dělá radost. Káva chutná, lepší než ve většině kavárnách a restauracích, co si vzpomínám.

Toť zatím asi vše. Pokud vás něco zajímá, klidně se zeptejte. Slibuji, že odpovím dříve :-)
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: morphy richards 47507

Příspěvek od mill »

Opravdu má normální nepřetlakové misky? A na pody je přetlaková?
Pokud ano - opravdu to jsou klasické misky-, tak to bych u kávovaru této cenové kategorie nečekal. Obzvláště když kupujete mletou kávu a dělá se Vám pěna. Není tam někde nějakej skytej napěňovač? Nějaký extra patent pro hustou pěnu?
Ale možné je vše.
Uživatelský avatar
honza.p144
Příspěvky: 4
Registrován: pát 05. úno 2010 21:19:22
bydliště: hradec králové
kávovar:
mlýnek:

Re: morphy richards 47507

Příspěvek od honza.p144 »

Tak možná jsem ty misky popletl. Můj fotoaparát má již nejlepší léta za sebou, ale snad z toho něco poznáte. Takže příslušenství + tesco cafe :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: morphy richards 47507

Příspěvek od mill »

Super, díky za fotky. Měla by to být přetlaková miska, hlavně podle pěny. Mrkněte na fórum, určitě najdete pěnu z klasických misek. Je jemnější a konzistentní bez bublin.
Ale dík moc za objasnění a snahu. Kéž by jste byl ostatním majitelům kávovarů příkladem.
Uživatelský avatar
Kytka
pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08. lis 2008 14:31:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: morphy richards 47507

Příspěvek od Kytka »

Ta miska, která je jediná vyfocená zespodu očividně přetlaková je, otázka jestli to není ta na pody. Jinak páka je opravdu na 100% stejná jako u AEG 150 a kdyby v tom byly nepřetlakový misky, velmi bych se divil. Ale zázraky se občas dějou, to jo.
Uživatelský avatar
honza.p144
Příspěvky: 4
Registrován: pát 05. úno 2010 21:19:22
bydliště: hradec králové
kávovar:
mlýnek:

Re: morphy richards 47507

Příspěvek od honza.p144 »

Na prvních dvou obrázcích je také ta samá jednoporcová miska. z obou stran. má stejně dírek na obou stranách. obrázek tři a čtyři je přetlaková miska na pody.
co se týká té pěny na kávě, také mě přišla jiná než jindy. to je tak, když vám žena naleje do zásobníku sodovku místo vody :oops: :grin:
Odpovědět

Zpět na „Morphy Richards“