Ascaso Dream

Domácí pákové kávovary Ascaso
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Ascaso Dream

Příspěvek od bouncer »

658_0.jpg
Tak tu máme mašinku s názvem Ascaso Dream. Popis podle českého dovozce:

Popis
Kávovar Dream využívá technologie E.S.E. (Easy Serving Espresso). Systém E.S.E. se postará o splnění všech podmínek pro přípravu perfektního espressa (tlak, teplotu, dobu extrakce, gramáž...). Přístroje využívající E.S.E. systému vynikají velice jednoduchou, pohodlnou a čistou obsluhou, protože díky dávkám, které jsou presované do papírových filtrů, nepřijdete se samotnou kávou do styku. Možnost využití i na mletou kávu.

Technické parametry
Materiál
hliník lakovaný a leštěný, nerez ocel
Rozměry
Šířka - 245 mm
Výška - 345 mm
Hloubka - 280 mm
Technické parametry
Maximální výkon - 900 W
Tlak - 16 bar
Zásobník vody - 1,3 l
Další informace
Vyhřívaná odkládací plocha - ano
Vyjímatelná nádrž na vodu - ano
Parní pumpa pro přípravu pěny - ano

Co je důléžité (podle mě):
udávaná váha - 7 až 8 kg (16 lbs.)
bojler - jeden a to nerzový (mosaz) s ochranou proti přehřátí
tělo kávovaru je kovové (hliník, který je antikorozní)
kvalitní nerezová páka a trochu netradiční 57 mm misky

Video s recenzí:

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=J6dEuLR-vRA
Často uvaděné klady:
- kvalitní bojler a dobrá kontrola teploty
- jednoduchá obsluha (a konzistentní kvalita kávy)
- důležité komponenty z nerezu, kovové tělo
- kvalitní zpracování - výroba ve Španělsku a údajně hand-made (hliníkové části)
- retro, nadčasový design
- vysoký výkon/tlak
- kompaktní rozměry při zachování výkonu a kvality

Často uváděné zápory:
- napěnovací pumpa - krátká tyčka a často dochází k poruše mechanismu na páru (teče)
- je potřeba nejdříve napěnit mléko a až poté připravit kávu (samozřejmě je potřeba schladit bojler mezitím)
- obsahuje napěňovací misky (ne všechny modely)
- je lepší vyměnit hlavu - upgrade např. zde:

Kód: Vybrat vše

 http://www.jlhufford.com/ProductDetails.asp?ProductCode=ascaso-non-pressurized-kit
- manuál je příšerně napsaný (CZ verze obzvlášť)
innova.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od bouncer »

K mému přístroji jsem se zatím ještě nedostal, ale určitě během příštího měsíce přijdu s vlastními fotkami, zkušenostmi, případně dalšími tipy.
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od Ostmes »

Ahoj,
gratulace k přístroji. Obzvláště při té ceně :)...

Jak mám rozumět tomu
"bojler - jeden a to nerzový (mosaz) s ochranou proti přehřátí"
Je tedy boiler s mosazu či nerezu? Mosaz sice nerezaví, ale nerez je vetšinou chápána jako nerezavějící ocel.

Též u páky mi to není zcela jasné
"kvalitní nerezová páka a trochu netradiční 57 mm misky"
Je to obrobený nerezový celokus? v případě Rancilia se jedná o mosazný obrobený odlitek a u většiny levných přístrojů se jedná o hlinikový odlitek.


Dík
příjemnou zábavu.

Ostmes
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od bouncer »

Ahoj. Díky - mám obrovskou radost a v pátek si s přístrojem konečně pohraju :-)

No s tím bojlerem si taky nejsem úplně jistý - udávaný je mosaz, ale říká se nerez. Takže správně asi bude mosaz, která nerezaví.

Jak jsem psal - přístroj jsem ještě neměl v ruce, ale podle údajů (a referencí) je páka opravdu nerezový celokus - žádný hliník (ten je jen těle - plátování). Je potřeba brát v potaz, že je sice možné přístroj sehnat levně, ale v základní ceně je na úrovni Silvie, což dává předpoklady pro kvalitní materiály a zpracování.
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od Ostmes »

Takže jsem projel review na

Kód: Vybrat vše

www.seattlecoffeegear.com › .
a tam je popisován boiler jako mosazný, a páka též chromovaná mosaz.

Ohledně záporů...

Pokud jsem se dobře koukal, tak dírka v trysce je několik centimetrů nad spodním okrajem, to se potom poznámce ohledně krátké trysce nedivím.
Až to budeš mít doma, můžeš vyfotit jakým způsobem je vedena voda z nádobky do boileru? Dle presentace mi není jasné zda je to přes hadičky (dle mě optimální řešení) či jinak.

Ostmes
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od Seky »

Dovolím si pár foteček
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od Seky »

Jinak bojler i páka jsou mosaz, páka je pochromovaná, jak píše Ostmes
Ta tyčka je opravdu krátká, ale to moc neřeším, to jedno latté měsíčně s tím půjde. Co jsem zatím zkoušel napěnit mléko, tak z toho vyšel takový hospodský standart, ale chce to trénovat...
Voda je přiváděna hadičkami, teda jestli se dobře dívám :)

Když to srovnám s předchozím Zelmerem, je to opravdu něco jiného, všechno funguje tak nějak samozřejmě, rychle, zapnu vodu a ta teče, u Zelmeru jsem musel docela dlouho čekat, i nahřívání trvalo dýl. Zelmer měl problém s jemněji pomletou kávou, z Ascasa mám dojem, že si poradí se vším.
Konstrukce a spracování jsou tak moc jinde, jako Lada a Audi... Ascaso je krásně tiché, nic se netřepe (díky váze) nevrže... Nejhlasitější zvuk vydává přepínání spínačů, takový klapnutí, celý se rozzvoní díky celokovovému tělu... :)

Opravdu jsem moc nevěřil tomu velkému rozdílu levný X drahý kávovar. Už věřím.

Teď zbývá doladit přípravu kávy. Zkusím se nejdříve poprat s tou původní sprchou, a pokud to nepůjde, provedu upgrade.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od primacafe »

Píše se to zde stále a furt dokola, že je mezi kávovarem a KÁVOVAREM rozdíl.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od David »

Nevypadá to špatně, i když ten retro vzhled nemusí sednout každému. Jak teplou vodou to spařuje?
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od bouncer »

Tak jsem se konečně dostal ke své Ascase a po 2 dnech hraní si a zkoušení musím napsat, že jsem nadšený!

Na začátek bych měl napsat, že bojler je opravdu mosaz, stejně tak páka, která je pochromovaná mosaz (bylo to už zde uvedeno, ale bohužel už nějak nemůžu editovat první příspěvek, abych tam neměl bludy). Jinak ale to, co mám uvedeno v kladech a záporech můžu více-méně potvrdit z vlastní zkušenosti. Klady jsou jasné - kvalitní zpracování, úžasný vzhled (nevím, komu by se takovýto retrostyl mohl nezamlouvat), kompaktnost (nezabírá mnoho místa a přesto dokáže upoutat hned pozornost - ideální přístroj do menší/střední kuchyně). Na to jak je malý je ale překvapivě výkonný a dokáže protlačit vodu vším :-) Vše funguje přesně jak má a ovládání je vskutku jednoduché. Při práci kávovar vydává doslova líbezné zvuky :-)

Když přejdu k záporům, tak musím upozornit, že je píšu s vědomím, že obyčejná, základní prodejní cena je nějakých 16 tisíc. V takovém případě není moc dobře řešení sprchová hlava (viz. foto a již předchozí zmínka) - pěkný puk se moc nedaří. Stejně tak přítomnost pouze napěňovacích misek - nemám nic proti nim (ze starého kafe pro nenáročnou navštěvu dokážou vykouzlit hezkou pěnu), ale mít minimálně na výběr za takovou pořizovací cenu by bylo záhodno. Ta tyčka k napěňování je docela krátká - když k tomu připočteme malé rozměry kávovaru jako celku, tak je k ní opravdu špatný přístup a mléko se pění obtížně. První pokus dopadl katasrofálně a až napotřetí to mělo jakousi slušnost, doufejme že alespoň zopakovatelnou. Asi bude potřeba najít konvičku správné velikosti. Nádržka na vodu je z laciného plastu a vzhledem k jejímu umístění (viz. foto) to na jinak nádherně zpracovaném kávovaru působí špatným dojem. Někde jsem se dočetl, že je z plastu, který obsahuje chemikálii zvanou BPA, která se může dostat do vody a způsobovat hormonální poruchy u lidí. Co je na tom pravdy nevím, ale kdyby nádržka byla ze skla, bylo by to mnohem estetičtější a určitě zdravější, ač asi ne moc praktické. Plastový tamper (i když není špatný) působí při té ceně kávovaru taky hodně lacině. Nevěřím moc údajům na teplotním budíku - i když to není ani tak zápor. Přesné údaje by od toho čekal asi jen blázen, informativní hdonotu (klesá/stoupá) to nějakou má a hlavně to kávovaru zlepšuje image :-)

Pokud se však na kávovar podívám s vědomím, že mě osobně kávovar nový se zárukou stál 3 tisíce, tak můžu říct jen: "Wow!"

Pokud jsem četl správně, tak v nové verzi Ascaso Dream Up už alespoň nějaké nedostatky vyřešili - minimálně přidávají hezký kovový tamper a tyčka k napěňování už taky prošla změnou k lepšímu. A hlavně je použit trojcestný ventil.

Co se týče kvality kávy, kterou stroj vyprodukuje - uvědomuji si, že nejvíce záleží na samotné surovině a tu bohužel nemám ideální - vzhledem k tomu, že mlýnek Kyocera je právě někde na cestě z Japonska, tak není čerstvě namletá. Crema bohatá, ale "falešná" - no napěňovací misky fungují spolehlivě. Chuť se asi nedá moc porovnávat, ale můžu zítra vyzkoušet chuť té samé kávy z moka konvičky. Zatím se mi bohužel nedaří doporučovaných 25s/25ml. Přiznám se, že nemám po ruce přesné měřítko objemu, ale dávám za 25-30s přibližně 40ml(řekněme +-10ml, je to vážně dost od oka). Stlačuji (tamperuji?) dost, ale prozatím nemám možnost zkusit jemnější namletí. Snad se pak zadaří více, až budu testovat s mlýnkem.

I když jsem psal hodně o záporech, tak se nenechte mýlit - dojmy z téhle mašinky jsou fantastické!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od bouncer »

David píše:Nevypadá to špatně, i když ten retro vzhled nemusí sednout každému. Jak teplou vodou to spařuje?
Pokud se dá věřit tomu teplotnímu budíku, tak páru lze dělat na 120-150 stupních C.

EDIT: Teplotu vody před začátkem spařování mám jako na přípravu kávy - tedy na budíku v rozmezí 80-110 stupňů. Ale tomu budíku jak jsem psal moc nevěřím.
Naposledy upravil(a) bouncer dne ned 01. srp 2010 2:29:20, celkem upraveno 1 x.
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od bouncer »

Ostmes píše:Pokud jsem se dobře koukal, tak dírka v trysce je několik centimetrů nad spodním okrajem, to se potom poznámce ohledně krátké trysce nedivím.
Přesně 1,6 cm ;-)
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od primacafe »

Ptal se na vodu NÉ páru. A zajímalo mě to taky. Bohužel - nic.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od bouncer »

Jasně, já jsem tušil, že to nebude asi správná odpověď. Bohužel si stejně nejsem jistý, jak je to myšleno - spařuje se voda, co je v bojleru? Pokud ano, tak nejdříve nechám zahřát vodu na teplotu pro kávu (podle budíku 80-110 stupňů) a pak začnu spařovat. Jestli to spařuje tu vodu o teplotě třeba 90 stupňů nevím jak zjistím.
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od primacafe »

Šlo v podstatě o ten údaj na teploměru při extrakci kávy. Teplota vody která protíká kávou.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od bouncer »

Dobře. Zmátlo mě to slovo spařuje. Pak se tedy jedná o těch 80-110 stupňů, při kterých zhasne kontrolka. Vím, že správná teplota je nějakých 90 stupňů. Tomu teploměru moc nevěřím, takže se snažím pouštět extrakci, když je nahřátý kávovar třeba po 10-15 minutách a na budík se tolik nekoukám (pohybuje se ale většinou kolem 100 stupňů a poměrně rychle klesá, malý bojler - tudíž přepokládám, že voda by se ke kávě mohla dostat ve správné teplotě).
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od Jeremy »

:ucta: Opravdu pěkně zvládnutá Mašinka, jak technicky, dizajnově tak i barva je OK. Jsem zastánce retra a za ty peníze myslím hodně dobrý kup!!
Zatím se mi bohužel nedaří doporučovaných 25s/25ml.

A asi nepodaří, chce to nepřetlakové misky, přetlaková bude vždy výsledek zkreslovat (hodně).
Jinak přeju hodně kávového zdaru. S mlýnkem, nepřetlakovou miskou a s nějakou prima kávou jste za vodou 8-)
Boiler je bojler
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od mill »

Hezká retro mašinka. Mám tento styl rád. Cenově je, koukám, srovnatelná se Silvií. Při velmi letmém srovnání bych dal za pravdu Bouncerovi, sprchu nemá nic moc a distribuce vody nebude ideální. Chce to zkusit s nepřetlakovým sítkem, bez něj se nedá moc soudit. Teploměr bych tipnul jako designovou záležitost, při téhle stupnici a kalibraci se z něj moc vyčíst nedá, akorát jestli je to úplně v háji nebo ne. S utopenou tryskou na páru jsem se setkal na jednom profi stroji, jestli je to lepší, než klasika, netuším. Ale určitě to půjde zvládnout, jinak by ji snad nedělali. Nejde ten tlustý nástavec sundat? Absence ventilu-chyba,chyba, za ty prachy.
Jeví se mi být stejnou koncepcí, jako Francis Francis, důraz na design, některé prvky šly udělat líp. každopádně je ale plus, že Ascaso dělá i dospělé kávovary a ne ledničky a vzducholodě.
Za plnou ceny bych se já asi poohlédnul po jiné mašince (a jsme zase u Silvie), ale za tři tácy nemá chybu. I kdyby se předělávala sprcha a špekulovalo s tryskou, je to bomba nákup! Gratuluji.
P.S:Rychle sehnat normální misky a napsat sem výsledek, prosím !!!!!!
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od bouncer »

Jeremy píše::ucta: Opravdu pěkně zvládnutá Mašinka, jak technicky, dizajnově tak i barva je OK. Jsem zastánce retra a za ty peníze myslím hodně dobrý kup!!
A asi nepodaří, chce to nepřetlakové misky, přetlaková bude vždy výsledek zkreslovat (hodně).
Jinak přeju hodně kávového zdaru. S mlýnkem, nepřetlakovou miskou a s nějakou prima kávou jste za vodou 8-)
Díky ;-) Barva je myslím povedená, viděl jsem i červenou a zelenou a musím říct, že by to bylo těžké rozhodování, kdybychom neměli kuchyni do oranžova :-)

No 25/25 se zatím opravdu nedaří, i když už jsem se dostal pod i nad, takže jednou to přijde ;-) Kromě mlýnku z Japonska mám už na cestě i malou a přesnou váhu z Hong-Kongu :lol: Takže si pohraju i s přesnou dávkou kávy, což bude mít na výsledek určitě taky vliv. Hlavní budou ale nepřetlakové misky, to je jasné. Ty a upgrade hlavy už také začínám řešit, stejně jako se chystám na první objednávku z primacafé ;-)
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Ascaso Dream

Příspěvek od bouncer »

mill píše:Hezká retro mašinka. Mám tento styl rád. Cenově je, koukám, srovnatelná se........
Ano v základní ceně je srovnatelná se Silvií a musím říct, že pokud bych se rozmýšlel nad koupí v této cenové relaci, tak bych si nejspíš Ascaso nevybral. Rancilio Silvia jsem v ruce neměl, ale podle všeho má navrch v každém aspektu (tak je to královna domácích kávovarů), snad kromě designu - ten se mi u Silvie moc nelíbí (ale při takové ceně pro kávomilce asi design tak důležitou roli nehraje). Francis! Francis! X1 je opravdu hlavní konkurent Ascasa Dream, zaměřený na stejnou skupinu lidí. Cenově myslím srovnatelné (i když Francis asi o trochu dražší), zpracováním také. Neměl jsem v ruce, těžko posoudím, ale podle toho co jsem si četl, tak většina lidí dala přednost Ascase nebo ji lépe hodnotila - prý je lépe zpracovaná než Francis a obsahuje méně plastových částí. Zajímavé by mohlo být srovnání třeba Ascaso Dream vs. Gaggia New Baby.

Nástavec trysky na páru se dá sundat, koukal jsem se po nějaké náhražce, ale zatím ne moc úspěšně. Normální misky a upgrade sprchy plánuju (viz. odkaz v prvním příspěvku) - mám adresu v USA, kam si to můžu nechat poslat, ale bohužel se k tomu nedostanu dříve jak v září, takže rychle to nebude, ale časem dám určitě vědět ;-)
Do I like my coffee black? There are other colors?
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Ascaso“