Rocket Espresso Evoluzione R

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
efrankie
Příspěvky: 19
Registrován: stř 01. bře 2017 15:42:42
bydliště: Praha
kávovar: zatím žádný
mlýnek: taky nemám ještě

Rocket Espresso Evoluzione R

Příspěvek od efrankie »

Zdravím, má někdo doma tuto mašinku? Rocket Espresso Evoluzione R... můžete napsat zkušenosti, hodnocení?
Já po více než ročním výběru nakonec rozhodl pro tuto pákovku v kombinaci s mlýnkem Fausto taky od Rocket.
Pokud byste někdo měl tuto kombinaci doma, uvítám názory. Díky
Uživatelský avatar
kluso
Příspěvky: 6
Registrován: ned 03. pro 2017 18:39:03
bydliště: Náchod
kávovar: Rocket Mozzafiato
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: Rocket Espresso Evoluzione R

Příspěvek od kluso »

Zdar,mám Mozzafiato Evoluzione R asi dva měsíce. Takže se teprve seznamujem.Doplnil jsem ho teploměrem, jen jsem chtěl vědět jaká je teplotní stabilita počas celé extrakce. Zatím se pořád učím,káva je docela ucházející.PID mám na 119 ale to je jen můj subjektivní pocit.Jen se občas stane,když dělám pěnu,že tlak spadne z 1bar až na 0,6. Zatím jsem nevychytal kde je příčina.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Rocket Espresso Evoluzione R

Příspěvek od dslecinka »

PID je pomalý (teplotní čidlo zaznamená změnu tlaku v důsledku poklesu teploty řádově pomaleji, než tlakový senzor).
pomůže páru trochu víc "prohnat" těsně před pěněním, PID zareaguje a začně dohřívat, což pak často vydrží po celou dobu šlehání.
Uživatelský avatar
kluso
Příspěvky: 6
Registrován: ned 03. pro 2017 18:39:03
bydliště: Náchod
kávovar: Rocket Mozzafiato
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: Rocket Espresso Evoluzione R

Příspěvek od kluso »

Ok,dík za radu.
Vyzkouším a napíšu výsledek. :souhlas:
Uživatelský avatar
Tomsoft
Příspěvky: 33
Registrován: ned 17. pro 2017 19:07:43
bydliště: Karviná
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Rocket Espresso FAUSTO

Re: Rocket Espresso Evoluzione R

Příspěvek od Tomsoft »

@kluso
Krásný strojek :)
Máš to připojené k vodě nebo jedeš na ten vnitřní zásobník vody?
Uživatelský avatar
kluso
Příspěvky: 6
Registrován: ned 03. pro 2017 18:39:03
bydliště: Náchod
kávovar: Rocket Mozzafiato
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: Rocket Espresso Evoluzione R

Příspěvek od kluso »

nemám to připojené,leju vodu do zásobníku
používám Brita kovici a v zásobníku mám změkčovač
Uživatelský avatar
kluso
Příspěvky: 6
Registrován: ned 03. pro 2017 18:39:03
bydliště: Náchod
kávovar: Rocket Mozzafiato
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: Rocket Espresso Evoluzione R

Příspěvek od kluso »

dslecinka píše:PID je pomalý (teplotní čidlo zaznamená změnu tlaku v důsledku poklesu teploty řádově pomaleji, než tlakový senzor).
pomůže páru trochu víc "prohnat" těsně před pěněním, PID zareaguje a začně dohřívat, což pak často vydrží po celou dobu šlehání.
zdá se,že to funguje :souhlas:
Uživatelský avatar
Kubick
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 07. čer 2018 13:53:22
bydliště: Hradec Králové
kávovar: ROK, Gina, Trinity coffee maker, Aeropress, Kalita
mlýnek: Comandante

Re: Rocket Espresso Evoluzione R

Příspěvek od Kubick »

mám ho doma pár dní, pokud bude zájem, rád sepíšu své poznatky - částečně budou "laické", je to jenpřeci moje první domácí pákovka a musím si to všechno vychytat.
Uživatelský avatar
fantam
Příspěvky: 5
Registrován: pát 18. srp 2017 14:22:56
bydliště: Plzeň
kávovar: nemám
mlýnek: nemám

Re: Rocket Espresso Evoluzione R

Příspěvek od fantam »

Ahoj, nenapsal bys nám své poznatky? Velice uvažuji o stejné koupi a každá informace navíc se hodí? Díky za odpověď
Uživatelský avatar
persona
Příspěvky: 17
Registrován: pon 24. pro 2018 19:12:50
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Evoluzione R (V3)
mlýnek: Fiorenzato F4 Nano V2

Re: Rocket Espresso Evoluzione R

Příspěvek od persona »

Dobrý den, v úterý jsem tento kávovar zapnul. Koupeno na přelomu listopadu/prosince, ale čekal jsem na mlýnek.

První dojmy jsou velmi dobré, mám za sebou tak 40 espress, nějaké to doppio a asi 15 cappuccin, z tohoto počtu většina první den během celodenního tréninku vedeném velmi zkušeným baristou. Měl jsem obavy o sílu trysky, ale dle vyjádření mého "školitele" by bez problémů měla zvládnout 0.75 l konvičku. Zatím se učím na 3.5 dcl, která je pro mě nejpříjemnější (ještě mám 0.5 l, oboje Motta s kulatým zobáčkem). Strašně také záleží na mléku, které má občas výpadky v rámci kvality (různé šarže), hlavně v zimě v závislosti na počasí, krmivu atd. Tryska má dvě dírky, možná lze vyměnit její konec, ale to teď není zatím aktuální. Měl jsem strach, aby nebyla otrava vylévat vodu (jedu na dolévání balené Dobré vody, která je velmi měkká, do 100 mg/l, změřeno papírky na tvrdost, vodivost a pH si udělám později), ale jde to docela snadno vyjmout a na dolní části pod odkapovkou/mřížkou jen výjimečně kapka, takže nehrozí vlhkost displeji PIDu (a ten by snad měl být utěsněný podle určitého stupně certifikace).

Celkový pocit je extrémní solidnost provedení (je to poznat už na váze pák), kávovar potřebuje obvyklých 30-35 minut na plné prohřátí a jak člověk není zvyklý na rozložení prvků, resp. nemá rutinu, je třeba dávat opravdu pozor na horké části, zejména hlavu, kde není nápis Caution: Hot Surface pro nic za nic (ve snaze zachránit přidržením šálku u výpustě pěkně natékající shot, nerozbít cremu u arabicy, jsem o ni zavadil zápěstím a nechtěl bych to rozhodně opakovat - žádný puchýřek, ale červený flíček, který by měl za pár dní zmizet, každopádně to bylo pár hodin docela cítit). Kávovar je po hlavě nejvíce horký u průduchů nad bojlerem, kde dám na pár minut šálky na nahřátí a pak je posunu do méně topící zadní části nad krytem nádržky nad vodu, aby nebyly moc přehřáté. Spodní půlka zadní části je téměř vlažná, vyklenuté boky naopak hodně horké -- v domácnosti s dětmi bych měl o ně trochu strach, akumulace tepla je značná a po vypnutí hlava vychladá tak 3 - 3.5 hodiny, zbytek je skoro studený tak do 1.5 hodiny (odhad, neměřeno přesně :-))

Extrakce (zvuk rotačního čerpadla) je velmi tichý a v kombinaci s velmi tichým mlýnkem jsem velmi spokojen a pár espress i nějaké to cappuccino už bylo na úrovni dobrých výběrových kaváren. Zelená kontrolka velmi jemně/mihotavě bliká, ale není to nic hrozného a jelikož mám kávovar na lince na druhé strani místnosti, nevadí to.

Tolik první dojmy po 4 dnech provozu. V případě zájmu mohu napsat více.
Uživatelský avatar
janek
Příspěvky: 44
Registrován: ned 06. led 2013 19:31:53
bydliště: Slaný
kávovar: Rocket Mozzafito Cronometro
mlýnek: Mahlkonig x54

Re: Rocket Espresso Evoluzione R

Příspěvek od janek »

......Extrakce (zvuk rotačního čerpadla) je velmi tichý a v kombinaci s velmi tichým mlýnkem...

Ahoj, poprosím jaký mlýnek používáš?
A jestli můžeš doplnit o nějaké poznatky za těch pár let ... chystám se ho také na vánoce pořídit
Co servis, náhr. díly, problémy...?
pořád řeším jestli by mi Appartamento nestačil ...
díky
Uživatelský avatar
persona
Příspěvky: 17
Registrován: pon 24. pro 2018 19:12:50
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Evoluzione R (V3)
mlýnek: Fiorenzato F4 Nano V2

Re: Rocket Espresso Evoluzione R

Příspěvek od persona »

Ahoj, omlouvám se za tak pozdní reakci, ale vzhledem k tomu, že diskuse zde není až tak intenzivní, jak jsem čekal, nakouknu sem spíše sporadicky.

Mlýnek: F4 E Nano V2 a při troše hledání fóru lze najít zkušenosti s ním včetně výtečné modifikace jednoho z uživatelů.

22. 1. uplynuly tři roky od spuštění a za mě maximální spokojenost a neměnil bych, jen bylo po dvou letech třeba přetěsnit kohout s párou (v Baristaservis.cz), ale to je běžná údržba. Do soukromé zprávy dávám odkazy na svůj blog, kde jsem se obojímu věnoval po 1. a 2. roce provozu. P.
Odpovědět

Zpět na „Rocket“