Rocket Cellini Evoluzione V2

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
petrf.most
Příspěvky: 9
Registrován: pát 04. říj 2013 10:06:43
bydliště: Most
kávovar:
mlýnek:

Rocket Cellini Evoluzione V2

Příspěvek od petrf.most »

Velmi slušný HX stroj. Možnost přepínání mezi použitím nádobky na vodu a přímým napojením na vodu ovládané pomocí přepínače.
Má plně profesionální rotační čerpadlo a využívá tlakový spínač (presostat) SIRAI jako u profesionálních kávovarů. Čela bojleru jsou z tlustostěnné mosazi a bojler je izolován, tzn. větší tepelnou stabilitu a úsporu energie.
Evo V2 má nové vnitřní uspořádání, celkové provedení je myslím srovnatelné s profi kávovary.
Tělo v provedení Giotto nebo Cellini. Možnost nastavení tlaku rotačního čerpadla z venku.
Zjistil jsem že má 3 mm omezovač na vstupu do hlavy aby nedocházelo k přehřívání.
Výrobce nastavuje tlak pouze na cca 1 bar což je dost málo vzhledem k nízké teplotě a následnému zotavení.Naštěstí není problém tlak zvednout pomocí šroubu na SIRAI pressostatu.
Jako každý HX stroj je vhodné ho osadit teploměrem zašroubovaným namísto imbusu v E61 grouphead. Teprve potom získáte absolutní kontrolu nad teplotou a řízení pak není problém.
Celkové jsem s touto mašinou spokojenej. Připojil jsem ji na pevno k řadu a na odpad. Jediné co je nutné je regulační ventil. Max. tlak na vstupu je 1-4 bary. No a podle oblasti asi také nějaký filtr.
https://www.youtube.com/watch?v=19gKddn-P0E
Uživatelský avatar
Spectre
více pokročilý
Příspěvky: 187
Registrován: úte 31. led 2012 18:32:54
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Rocket Cellini Evoluzione V2

Příspěvek od Spectre »

Dobrá voľba! Filter nie je nevyhnutnosť pokiaľ v potrubí nekoluje úplne veľký bordel, alebo netečie hrdzavá voda a pod., ale určite by som obstaral zmäkčovač (aj pre chuť kávy, aj životnosť stroja)
Moja zbierka: Kávovar/espresso: Promac Club ME, La Scala Aida 2, Italsab E61, Nuova Simonelli Mac Digit; Mlynček: Eureka Mignon doserless, Rancilio MD40, Rossi RR45, La San Marco SM90; Alternatívne metódy: Hario V60, Aeropress, Syphon Tiamo
espressolab.sk - servis, náhradné diely a baristické pomôcky
Uživatelský avatar
premikkoci
Příspěvky: 24
Registrován: ned 24. dub 2016 15:05:09
bydliště: UH nebo Praha
kávovar: Rocket Mozzafiato type V
mlýnek: ECM S-64 manuale

Re: Rocket Cellini Evoluzione V2

Příspěvek od premikkoci »

Ahoj,

nevíte kdy vyšel model v2? Začínám přemýšlet nad mašinou s rotační pumpou. Oproti verzím s vibrační pumpou nemá PID, tudíž mi příjde trošku zastaralý. Ani na bunacafé neni skladem.

Budí to ve mě dojem, že se chystá nový model, tedy s PID. Nemáte tedy někdo nějaké info a chystané nové verzi?
Odpovědět

Zpět na „Rocket“