Rocket Cellini Classic

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ferinos
Příspěvky: 6
Registrován: ned 28. říj 2012 23:07:51
bydliště: Mladá Boleslav
kávovar:
mlýnek:

Rocket Cellini Classic

Příspěvek od Ferinos »

Zdravím baristov, tu sú moje skúsenosti, mála recenze:

+krásny dizajn, tzv. motýľ
+cena adekvátna prevedeniu E61 (made in Italy)
+profi parametre pre espresso, stabilita, dostatočne dimenzované
+chutné italské espresso aké dostanete v máloktorej kaviarni.
+v balení dve páky a jednoduché sitka z ktorých krásny puk odpadá úplne bez námahy

-často sa popálim od kvapkajúcej vody pri utieraní po extrakci
-signalizuje nedostatok vody "když je už pozdě :O)"
-tak jemné namletie kávy aké si vyžaduje tento stroj, nezvládne každý mlejnek, svoj som musel vypodložkovať.

Plusy/mínusy - skúsenosti po štyroch mesiacoch denného užívania. Objednávame x druhov čerstvo pražených káv. A děláme espresso podľa momentálnej nálady (a chuti na množstvo kofeinu :O)
predchádzali skúsenosti s Catlerom 8010 (tiež výborný stroj ale pre pravé espresso parametrami nestačí)
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Rocket Cellini Classic

Příspěvek od lukyn »

výpovědní hodnota pro případného zájemce = 0, celé spíše úsměvné, hlavně pasáž o nešikovnosti mě dojmula ....
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
kubad
více pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 17. lis 2011 21:43:44
bydliště:
kávovar: Rocket Cellini Evoluzione V2
mlýnek: Fiorenzato F4E Nano

Re: Rocket Cellini Classic

Příspěvek od kubad »

Tak hlavně ať slouží,

Kvalitní mlýnek se na výsledku výrazně projeví
Rocket samozřejmě nepotřebuje nijak výrazně jiné mletí než podobné stroje
tak sem do toho spadl taky :D
Uživatelský avatar
Ferinos
Příspěvky: 6
Registrován: ned 28. říj 2012 23:07:51
bydliště: Mladá Boleslav
kávovar:
mlýnek:

Re: Rocket Cellini Classic

Příspěvek od Ferinos »

považujem sa za laika, ktorý sa rozhodol pre rocketa konkrétne Classica. Na českom internete som nenašiel žiadnu recenziu - plusy a mínusy pre laickú verejnosť, teda okrem vašich odborných debát HX/ nieHX alebo rotačné/vibračné, odchýlka teploty v hlave.. Avšak cena 30T versus 50T je jasný parameter.

vaše odborné debaty, sú fajn ale laickej verejnosti/prípadným kupcom nepomožu a žiaľ ani nepobavia :O)
Uživatelský avatar
Ferinos
Příspěvky: 6
Registrován: ned 28. říj 2012 23:07:51
bydliště: Mladá Boleslav
kávovar:
mlýnek:

Re: Rocket Cellini Classic

Příspěvek od Ferinos »

tiež som sa pobavil, no na tom ako slovák žijúci v čechách píše o pravom italskom espresse :O) (a možno nešikovný)

ešte pre laikov a kúpychtivých doplním že som sa rozhodoval medzi značkami Rocket, Bezzera, Lelit a La Pavoni.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Rocket Cellini Classic

Příspěvek od ondrada »

Ono jde spíš o to, že všechno řečené (snad kromě toho, že v balení jsou dvě páky) je buď očividné z fotky (design), nebo platné v podstatě pro každý E61 kávovar. Není vzpomenuta žádná zajímavost o tomto konkrétním stroji, čím je lepší nebo horší než ostatní E61 kávovary. Proto ta poznámka. Nerad bych aby to vypadalo, že se tu někdo do někoho naváží.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rocket Cellini Classic

Příspěvek od primacafe »

Časem by si tento kávovar zasloužil ještě něco detailnějšího. Neočekávám žádné porovnávání s dalšími kávovary E61, protože nepředpokládám, že si zakladatel tohoto vlákna kupoval jeden kávovar za druhým, aby si mohl vybrat jeden pro něj vyhovující.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Rocket Cellini Classic

Příspěvek od danst »

Hlavně je téměř jedno, jaký kávovar se použije. Pokud dá požadovanou teplotu a tlak. Odlišnosti jsou jen v komfortu obsluhy (stabilitě), výkonnosti (pára, množství espress v čase) a ceně. Bohužel dokonalejší jsou náročnější na čas nutný k uvedení do chodu a dražší.
Ovšem s levnými pákovkami (pod úroveň Gaggia Classic a to neznamená cenově ale funkčně) nelze to "pravé" espresso udělat. Mají sice stejnou ULKU, ale špatně dělané páky a hlavně sítka, s teplotou jsou taky na štíru.
Ovšem pořád se zapomíná, že nejdůležitější je káva a mlýnek, kde je kvalita espressa přímo úměrná. Ruku v ruce s prací baristy. Je pravda, že jsem udělal stejnou chybu a až čtvrtý mlýnek mám vyhovující. (Sytý hladovému nevěří)
Asi je nevyhnutelné, aby si každý prošel cestu od levných krámů (DeLonghi, Krups ...atd) k použitelným věcem a každý má volbu, kam až chce dojít, nebo může.
Na českom internete som nenašiel žiadnu recenziu - plusy a mínusy pre laickú verejnosť, teda okrem vašich odborných debát HX/ nieHX alebo rotačné/vibračné, odchýlka teploty v hlave.. Avšak cena 30T versus 50T je jasný parameter.
Naopak si myslím, že tyto údaje pomůžou u volby těm, kteří si projdou ten levný začátek, vědí už, co tedy nechtějí a můžou se líp rozhodnout, jaký typ kávovaru si pořídí.
Kdo si rovnou koupí kávovar za 30 tak nemá problém, jen se ho naučí používat.
Uživatelský avatar
pulec7
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 16. bře 2014 21:35:42
bydliště: Praha
kávovar: Rocket Cellini Premium Plus PID
mlýnek: Rocket FAUSTO

Re: Rocket Cellini Classic

Příspěvek od pulec7 »

Já ho mám ted skoro přesně rok. Jsem naprosto spokojen. Až budu mít čas něco sepíšu. Ale prakticky mě nenapadá negativum. Ohledně té signalizace vody, první měsíc se mi to stalo 3x a posledních 11 měsíců možná jednou :). Prostě už mam přirozenej odhad, že automaticky dolívám a vždycky se trefím akorát. Ale dělám tak 8 double-espress denně. Je zajímavé, že po roce používání jsem se přistihl, že jsem znova trošku změnil parametry extrakce a zase si udělal kávu co mě chutná víc. Hlavně jsem po několika měsících zkusil změnit mletí a dávku, protože mě postupně kafe přestávalo chutnat jako dřív a světe div se zase mi to moc chutná :). Asi se v průběhu času mění chuť a je potřeba se jí přizpůsobit :) aby byl ten správný požitek.
Kávovar: Rocket Espresso Cellini Premium Plus PID V3 @ 9,2 bar @ PID 120 °C | Chemex
Kávovar na cesty: Handpresso WILD Hybrid | Bacchi espresso | Aeropress | Bialetti Brikka
Mlýnek: Rocket Espresso FAUSTO | Porlex Tall Misky: La Marzocco Strada 7g |14g |17g | 21g
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Rocket Cellini Classic

Příspěvek od papun »

Všeho se časem ,,přežereš" :)
Odpovědět

Zpět na „Rocket“