Bojler medený alebo antikorový?

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
luper
Příspěvky: 4
Registrován: sob 21. říj 2017 8:04:41
bydliště: Bratislava
kávovar: Delonghi
mlýnek: Delonghi

Bojler medený alebo antikorový?

Příspěvek od luper »

Túto tému som založil preto, lebo doteraz boli medené bojlery považované v kávovaroch za top a aj cena bola patrične vyššia čo je pochopitelné. Čo ma ale zarazilo je to, prečo do špičkového modelu Rocket R60 V inštalujú bojler nerezový? Z akého dôvodu? Zistili, že meď nie je to pravé orechové, čo sa týka potravinovej bezpečnosti (vyluhovanie medi do vody, počas nečinnosti kavovaru dlhšiu dobu, napr. cez noc), alebo z iného dôvodu? Zaujímal by ma váš názor alebo poznatky.
Uživatelský avatar
robertSVK
více pokročilý
Příspěvky: 138
Registrován: pon 23. bře 2015 16:22:07
bydliště: Bratislava
kávovar: Saeco Aroma SIN015 PID (2001), Gaggia New Baby PID
mlýnek: Gaggia MDF (1983)

Re: Bojler medený alebo antikorový?

Příspěvek od robertSVK »

No, nepodozrieval by som výrobcov, že im tak leží na srdci naše zdravie. Proste optimalizujú. Ako všade.
Kávovary: Saeco Aroma (SIN015), PID;
Mlynčeky: Hario Mini Mill, Gaggia MDF (1983), Saeco (samodomo)
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bojler medený alebo antikorový?

Příspěvek od RedAce »

1. Standardní bojlery u kávovarů nejsou měděné, ale mosazné.
2. Důvodem pro používání nerezových bojlerů rozhodně není optimalizace/úspora. Nerez jako materiál je sice oproti mosazi relativně levná, ale její zpracování je výrazně náročnější. Mosaz se dá dobře odlévat, obrábět, pájet atd. A navíc má dobrou tepelnou vodivost. Proto je to tak oblíbený materiál pro výrobu bojlerů, portafilterů, hlav kávovarů atd. U některých částí s následným pochromováním. Nerez je pro svoji odolnost a netečnost lepší volbou, ale zpracování je náročné - proto ji nalezneme u prémiových kávovarů (vyšší řady Rocket, LM, Kees, Slayer,...).
Uživatelský avatar
luper
Příspěvky: 4
Registrován: sob 21. říj 2017 8:04:41
bydliště: Bratislava
kávovar: Delonghi
mlýnek: Delonghi

Re: Bojler medený alebo antikorový?

Příspěvek od luper »

Pri cene medi oproti antikore a cene R60-ky, by ta optimalizácia bola veľmi výhodná v prospech ich vrecka a to sa mi nepozdáva. Pes musí byť inde zakopaný. ;)
Uživatelský avatar
luper
Příspěvky: 4
Registrován: sob 21. říj 2017 8:04:41
bydliště: Bratislava
kávovar: Delonghi
mlýnek: Delonghi

Re: Bojler medený alebo antikorový?

Příspěvek od luper »

RedAce:Bojlery v Rocketoch sú vyrobené z čistej medi (Cu 99,9 %) a len čelá su z mosadzi. Mňa u Rocketu práve prekvapila tá skutočnosť, že boli všade okrem tej najnižšej rady inštalované medené bojlery a zrazu u R60-ky ich špičkového modelu za podstatne vyšiu cenu i v porovnaní s R58 (má tiež medené bojlery), nainštalovali bojlery z antikory.
Uživatelský avatar
hunt01
více pokročilý
Příspěvky: 350
Registrován: sob 14. led 2012 10:40:25
bydliště: Šaratice / Brno
kávovar: Carimali Uno, Brasilia Portofino, Astoria Compact
mlýnek: Anfim Cody, Anfim Scody II

Re: Bojler medený alebo antikorový?

Příspěvek od hunt01 »

Většina top hráčů používá nerezové bojlery, Slayer, La Marzocco, Synesso apod. a pokud chtěli u Rocketu hrát vyšší ligu, navíc se na nerez tolik nelepí vápník a při eventuálním odvápňování, když se obnaží měď tak je ve vodě cítit, nerez ne.
Servis a prodej profesionálních kávovarů.
www.baristaservis.cz a nové www.kafenapisku.cz
Odpovědět

Zpět na „Rocket“