ETA Stretto 2180 nepřetlakové misky

kde sehnat díly ke kávovaru
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
ladisone
Příspěvky: 4
Registrován: úte 19. říj 2021 9:36:57
bydliště: Hradec Králové
kávovar: Eta Stretto
mlýnek: Lodos 1945

ETA Stretto 2180 nepřetlakové misky

Příspěvek od ladisone »

Zdravím, bohužel jsem koupil tento kávovar Stretto 2180 a ma ve výbavě jen přetlakovou misku a s tím fakt moc kouzel, člověk neudělá. Nicméně, než si řeknu: "OK, blbě jsem koupil, musím hold koupit jiný kávovar" Chtěl bych se zeptat zda někdo neví o nepřetlakové misce, která by se dala do tohoto kávoru použít? Od výrobce už vím, že nepřetlakovou misku k tomotu kávovaru nedodávají :(

Co jsem meřil šuplerou venkovní průměr, tak má 52mm.

Díky za každý nápad.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: ETA Stretto 2180 nepřetlakové misky

Příspěvek od j.bill »

Co Ti brání z přetlakové páky udělat nepřetlakovou?
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
ladisone
Příspěvky: 4
Registrován: úte 19. říj 2021 9:36:57
bydliště: Hradec Králové
kávovar: Eta Stretto
mlýnek: Lodos 1945

Re: ETA Stretto 2180 nepřetlakové misky

Příspěvek od ladisone »

j.bill píše: stř 27. říj 2021 9:53:29 Co Ti brání z přetlakové páky udělat nepřetlakovou?
Brání mi asi má neznalost, že nevím jak bych to provedl...
Uživatelský avatar
Mikymoto
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 29. lis 2019 18:00:11
bydliště: Vysoké Mýto
kávovar: Gaggia Classic, Gaggia Selecta Deluxe
mlýnek: Gaggia MDF

Re: ETA Stretto 2180 nepřetlakové misky

Příspěvek od Mikymoto »

Jestli se jedná o stejný princip jako používá Gaggia - tedy zdvojené dno, kdy pod "klasickým" děrovaným sítem je nalisované/navařené druhé dno s jediným malým otvorem - je jediným způsobem toto spodní dno zprůchodnit.
Buď opatrně vrtačkou odvrtat větší díru a neprojet i skrz to síto z vnitřní strany, nebo s pomocí přímé brusky to spodní víko odbrousit. To první je jednodušší (ale ne dokonalé), to druhé je pracnější a hlavně náročnější na vybavení (ne každý má takto vybavenou dílnu).

Spíš bych ale pohledal nějaké misky v uvedeném průměru jiných výrobců a zkusil, esli nepasují.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: ETA Stretto 2180 nepřetlakové misky

Příspěvek od j.bill »

ladisone píše: čtv 04. lis 2021 11:32:52 Brání mi asi má neznalost, že nevím jak bych to provedl...
Miska jde z páky vyjmout, ne? Jak to vypadá v páce pod miskou? Není tam nějaká membrána nebo plast, který způsobuje ten přetlak a který musíš odstranit? Vyfoť to.
Já to měl kdysi na Gaggia Grand Deluxe takto: http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 575#p43575
Obrázek
Obrázek
Jak to máš Ty se bez fotek nedozvíme.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
Mikymoto
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 29. lis 2019 18:00:11
bydliště: Vysoké Mýto
kávovar: Gaggia Classic, Gaggia Selecta Deluxe
mlýnek: Gaggia MDF

Re: ETA Stretto 2180 nepřetlakové misky

Příspěvek od Mikymoto »

Jo tak tohle jsem zatím neviděl - to se pak ale jedná o přetlakovou páku a miska je klasická ne? U Gaggia Classic je to obráceně - páka je klasická a přetlaková je miska (jak jsem psal výše).
Každopádně fotky by mohly, jak píše kolega.
Uživatelský avatar
ladisone
Příspěvky: 4
Registrován: úte 19. říj 2021 9:36:57
bydliště: Hradec Králové
kávovar: Eta Stretto
mlýnek: Lodos 1945

Re: ETA Stretto 2180 nepřetlakové misky

Příspěvek od ladisone »

Ja mám bych řekl jen přetlakovou misku, ale určitě přikládám foto. Napadlo mě taky se poohlédnout po nějaké nepřetlakové misce od jiného výrobce, ale asi by si to chtělo odzkouět nebo nevím. Rozměr jsem měřil šuplerou a je to vnější průměr 52mm a na výšku to má pro jeden šálek cca 22mm.
IMG_20211105_151311.jpg
IMG_20211105_151641 (1).jpg
IMG_20211105_151632.resized.jpg
IMG_20211105_151301.resized.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mikymoto
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 29. lis 2019 18:00:11
bydliště: Vysoké Mýto
kávovar: Gaggia Classic, Gaggia Selecta Deluxe
mlýnek: Gaggia MDF

Re: ETA Stretto 2180 nepřetlakové misky

Příspěvek od Mikymoto »

Tak miska je typově to, co jsem psal výše - dvojité dno s pidi otvorem v té spodní krycí misce - tam pomůže fakt jen ten "brutální" zásah vrtačkou, nebo bruskou.
Ovšem ani ta páka nebude úplnej standard, když je tam vidět nějaký to sítko.

Teda fakt nevim. Máš prakticky 3 možnosti:
1. poslat to dál z domu ve stavu v jakém to je (aukro, bazos) a pořídit něco použitelnějšího.
2. Zkusit "odtlakování" misky nevratným způsobem, nebo shánět klasickou misku jiného výrobce (případně celou páku). Ovšem bez 100% předem, že to bude pasovat (leda mít možnost to někde na krámu fyzicky zkusit). Po nevratném zásahu se Ti ovšem snižuje šance to pak poslat za rozumné peníze dál.
3. smířit se s tím a zkusit to používat jak je
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: ETA Stretto 2180 nepřetlakové misky

Příspěvek od j.bill »

Je to přetlaková miska. Mezi vrchním a spodním dnem moc prostoru nebude, vrtání bych se bál. Spíš bych zvolil opatrné odbroušení nebo alespoň zvětšení otvoru. Pokud nemáš dílnu nebo někoho, kdo to zvládne, myslím, že by to šlo (zvětšit otvor) i malou mikrobruskou typu Dremel a podobně i v prostorách typu "panelákový byt".
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
ladisone
Příspěvky: 4
Registrován: úte 19. říj 2021 9:36:57
bydliště: Hradec Králové
kávovar: Eta Stretto
mlýnek: Lodos 1945

Re: ETA Stretto 2180 nepřetlakové misky

Příspěvek od ladisone »

@Mikymoto Jojo, je to ta přetlaková miska :( a ještě jak říkáš v té páce je nějaké sítko, takže i toto může mít vliv.

o 1. bodě už jsem uvažoval, když jsem zjistil, že to není to co jsem si přál :D, takže buď opravdu prodám a koupím něco jiného a pravděpodobně dražšího a nebo zkusím to zbroušení s tím, že už to neprodám :) Musím, nechat uležet v hlavě. Nejdříve se podívám, jaké jsou možnosti koupě nového kávovaru s nepřetlakovýmí sítky a bez dalších divných vymožeností, které brání udělat espresso co nejblíže tomu jak se má i v domácím prostředí.

Moc děkuji oboum jak @j.bill tak @Mikymoto za cenné rady. Jdu projít fórum ohledně doporučení cenově přijatelných kávovarů s kterým lze uděla dobré espresso.
Odpovědět

Zpět na „díly kávovaru“