Lelit PL 41 TEM

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
puska
Příspěvky: 4
Registrován: pon 06. říj 2014 1:14:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od puska »

vďaka za reakciu....ten prach čo spomína jerrymouse by to mohol spôsobovať.....budem musieť tú výmenu mlynca urýchliť :-)
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od wladas »

Sleduj bazos. Daju sa tam najst dobre kusky za slusny peniaz.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
PavelJ
Příspěvky: 5
Registrován: ned 28. úno 2016 12:09:34
bydliště: Zlínský kraj
kávovar: Lelit PL41TEM
mlýnek: Graef CM 702

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od PavelJ »

Zdravím vás,
před půl rokem jsem si také koupil Lelit PL 41 TEM. Bohužel nemůžu říct, že bych byl spokojen (ale možná je to mou chybou).
Asi po jednom měsíci se mi při přípavě espressa stalo to, že kolem hlavy mi po celé kuchyni začala prskat káva s logrem, okamžitě jsem tedy vypl čerpadlo a chtěl vyndat páku. Páku jsem sice vyndal, ale miska s logrem zůstala uvězněna pod těsněním, které vypadlo z hlavy. S prodejcem jsem se domluvil, že mi pošle nové těsnění a já si jej vyměním.....no od té doby mi těsnění vypadlo už tak 4x, to už jsem na to neměl nervy a kávovar jsem odvezl prodejci, ať se na něj podívá. Asi po 10 dnech mi přišel nazpět. Teď je to asi měsíc co jej mám doma po servisu (nedozvěděl jsem se co s ním dělali/nedělali jelikož žádný dopis přiložený nebyl a na můj mail nikdo nezareagoval)....Těsnění zatím drží a nevypadává.....bohužel se ale objevil jiný problém: Jelikož má kávovar "pouze" jeden boiler, tak první vařím espresso a teprve poté pěním mléko (abych nemusel dlouho čekat, než zchladne na teplotu pod 100°C abych mohl připravit espresso) .....tak abych popsal problém...připravím si espresso, přepnu kávovar na pěnění mléka a čekám než se nahřeje, po nahřátí odpustím zkondenzovanou vodu, opět chvíli počkám a pak pěním mléko....téměř vždy, buď už při pěnění nebo až po něm, se ozve "plivnutí" a z hlavy se rozprskne kávová voda po celém kávovaru a kuchyňské lince.
Chtěl bych vás tedy poprosit o nějakou radu, jestli nevíte čím by to mohlo být způsobené, popřípadě co bych mohl dělat špatně.
Díky :)
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od j.bill »

Moc bych to nepitval a pokud je v záruce, šel reklamovat. Vypadá to, že to asi pustí 3 cestný ventil. Používáš vodu zbavenou vápníku? Jinak pokud dáváš něco (výrobek) k reklamaci, měl bys dostat reklamační protokol/list, kde je popsána závada a řešení jejího odstranění. Pokud jej nedostaneš, trvej na jeho vystavení. V případě 3 stejných závad v záruční době máš právo na odstoupení od smlouvy.
Jak je to s tuhostí Lelitu? Kroutí se trochu při zatahování páky, nebo se šasi nehne?

Já pěním takto: Dám pod trysku vysoký hrnek, otevřu kohout a zapnu páru (topení). Nechám vodu vytéct a až jde čistá pára bez vody (neprská to), tak kohout uzavřu, počkám na zhasnutí kontrolky a jdu na to...
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
PavelJ
Příspěvky: 5
Registrován: ned 28. úno 2016 12:09:34
bydliště: Zlínský kraj
kávovar: Lelit PL41TEM
mlýnek: Graef CM 702

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od PavelJ »

Kroucení jsem si nevšiml, akorát se kávovar musí, při nasazování páky, držet, jinak má tendenci pochodovat :D
Ještě ho zkusím odvápnit, jestli ten ventil není zanesený
Uživatelský avatar
PavelJ
Příspěvky: 5
Registrován: ned 28. úno 2016 12:09:34
bydliště: Zlínský kraj
kávovar: Lelit PL41TEM
mlýnek: Graef CM 702

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od PavelJ »

Takže kávovar se mi po týdnu vrátil z reklamace a už funguje správně :)
Sice mi bylo řečeno, že se jim problém neprojevil (byť mě to dělalo pokaždé.....) ale že mi teda preventivně ten ventil vyměnili, no a světe div se, šlape jak má :D
Uživatelský avatar
martin_s
Příspěvky: 17
Registrován: ned 04. říj 2015 19:31:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od martin_s »

Hlasim sa k hrdemu vlastnictvu masiny Lelit PL 41 TEM. Zacinam pracovat na tej spravnej kavovej alchymii.
Uživatelský avatar
PavelJ
Příspěvky: 5
Registrován: ned 28. úno 2016 12:09:34
bydliště: Zlínský kraj
kávovar: Lelit PL41TEM
mlýnek: Graef CM 702

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od PavelJ »

To gratuluji, myslím, že nebudeš litovat, já jsem s kávovarem naprosto spokojený (i přes tu malou chybku vyřešenou v záruce).
Já jsem bohužel udělal chybu v podobě mlýnku, šetřil jsem a nevyplatilo se to. (mám Graef CM 702 stál asi tři tisícovky) Tento mlýnek se hodí pro toho, kdo pije tzv. presso, ale určitě ne pro nás, co si rádi vychutnáme espresso. Jeho chyba je v tom, že nedokáže zrnka namlýt dostatečně jemně.
Takže mlýnek půjde co nevidět do světa a nahradím ho také Lelitem :)
Uživatelský avatar
mrtvej
Příspěvky: 6
Registrován: stř 17. úno 2016 9:20:09
bydliště: Praha
kávovar: Lelit PL41EM PID
mlýnek: Carimali M1

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od mrtvej »

tak se taky pripojim ke gratulaci :grin:
a hodim pavlovi jednu mantru co su tu stale opakuje lepsi koupit za tu cenu poradnej mlynek bazarovej :grin:
kávovar : Eta 0179, Lelit PL41EM PID
mlýnek : Istanbul, Porlex mini, Carimali M1
Uživatelský avatar
robertSVK
více pokročilý
Příspěvky: 138
Registrován: pon 23. bře 2015 16:22:07
bydliště: Bratislava
kávovar: Saeco Aroma SIN015 PID (2001), Gaggia New Baby PID
mlýnek: Gaggia MDF (1983)

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od robertSVK »

Tak, tak. Na druhej strane platí, že nie každý má priestor alebo ochotu dať taký mlyn do kuchyne. Každý si to uvážiť musí sám.
Kávovary: Saeco Aroma (SIN015), PID;
Mlynčeky: Hario Mini Mill, Gaggia MDF (1983), Saeco (samodomo)
Uživatelský avatar
PavelJ
Příspěvky: 5
Registrován: ned 28. úno 2016 12:09:34
bydliště: Zlínský kraj
kávovar: Lelit PL41TEM
mlýnek: Graef CM 702

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od PavelJ »

Bazarový mlýnek beru taky v úvahu, ale mám docela strach z toho, že na tom něco odejde a že se nedoplatím :/ :D
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od jerrymouse »

To bych se víc bál nového "consumer" těsně po záruce (za 2r). U toho bazarového profi téměř nemáte šanci ho běžným provozem v domácnosti zničit. A kdyžtak jsou k dispozici náhradní díly.
Uživatelský avatar
martin_s
Příspěvky: 17
Registrován: ned 04. říj 2015 19:31:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od martin_s »

Ako cistite stroj ?? Vyrobca neodporuca odvapnovanie, ale pouzivanie filtrovanej vody cez Filtracnu kanvicu.
V Caffepointe mi tvrdili, ze na dany kavovar sa nesmu pouzivat slepe sitka na cistenie :/
Jedine co robim, je cistenie kefkou a vodou + namocenie paky a sitiek do roztoku prasku a vody, ktory je urceny na cistenie pak a sitiek

Vdaka za rady.
Uživatelský avatar
MatoZV
Příspěvky: 14
Registrován: ned 27. lis 2016 15:17:40
bydliště: Košice
kávovar: Lelit PL41TEM
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od MatoZV »

Ahojte, mám záujem o kúpu tohoto kávovaru a dokonca som ho našiel aj na internete z druhej ruky. Len sa toho trochu bojím, keďže kávovar má už 2 roky, čiže je tesne po záruke a cena je len o 90€ nižšia ako by som dal za nový. Je niečo na čo by som si mal dať pri kúpe pozor? Čo skontrolovať a tak? Vďaka za rady.
Uživatelský avatar
martin_s
Příspěvky: 17
Registrován: ned 04. říj 2015 19:31:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od martin_s »

Rozdiel 90e nestoji za macku vo vreci. Urcite by som siel osobne do noveho. V pripade ak ma potvrdednie zo servisu o komoplentom cisteni, uz by som o tom vedel uvazovat. Osobne by som ho bral, ak by bol o 50% lacnejsi. Nemas zaruku ako sa o neho majitel staral, a aku vodu lial.
Uživatelský avatar
MatoZV
Příspěvky: 14
Registrován: ned 27. lis 2016 15:17:40
bydliště: Košice
kávovar: Lelit PL41TEM
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od MatoZV »

Pravda, no nič, už som sa dohodol, že ho pôjdem pozrieť, tak uvidím, či nespustí z ceny. Keď nie kúpim nový.
Uživatelský avatar
MatoZV
Příspěvky: 14
Registrován: ned 27. lis 2016 15:17:40
bydliště: Košice
kávovar: Lelit PL41TEM
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od MatoZV »

Takze kupeny novy, dnes dorazil, vecer sa mozem hrat :)
Uživatelský avatar
rogerer
Příspěvky: 50
Registrován: pon 21. lis 2016 12:58:21
bydliště: Praha
kávovar: Lelit PL41 TEM
mlýnek: Ascaso iSteel

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od rogerer »

A to se máš, já pořád čekám, nebyly skladem v ČR... co máš za mlejn? Mně by měl dnes dorazit Ascaso i-steel ... tak snad to bude k tomuhle kávovaru mlít dostatečně
Uživatelský avatar
MatoZV
Příspěvky: 14
Registrován: ned 27. lis 2016 15:17:40
bydliště: Košice
kávovar: Lelit PL41TEM
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od MatoZV »

Zobral som Gaggiu MDF, mal by prist zajtra.
Uživatelský avatar
martin_s
Příspěvky: 17
Registrován: ned 04. říj 2015 19:31:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Lelit PL 41 TEM

Příspěvek od martin_s »

Meliem Ascaso IMINI-I2 . Maximalna spokojnost, kompaktne rozmery.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „LELIT“