Lelit pl042

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Lelit pl042

Příspěvek od wladas »

Bill - neviem si moc dobre predstavit pravidelne prestavovanie mlynceka na espresso/alternativa. To je moc velky rozdiel v hrubosti.
Mne uz staci zmena len pri zmene kavy kde prva/druha kava po zmene ma este zly cas.
Pri tak velkej zmene by som si asi vlasy trhal :)
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Lelit pl042

Příspěvek od j.bill »

Tak to je někde něco špatně. Dělám to , když je potřeba, běžně. Mlýnek jede na espresso a pokud se nějaká návštěva mermomocí dožaduje "svého Turka" v mžiku jej přestavím na hrubé mletí, namelu mu dávku a vrátím zpět na pozici pro espresso. Nepozoruji, že by to mělo na další chod nějaký podstatný vliv...
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 19
Registrován: úte 10. led 2017 11:37:14
bydliště: Praha 10
kávovar: LELIT PL 042 EM
mlýnek: Nemám

Re: Lelit pl042

Příspěvek od PetrP »

Tak objednáno. Nakonec jsem se rozhodl pro LELIT PL 042 EM. Myslím si že bez PID se obejdu.
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Lelit pl042

Příspěvek od wladas »

Ak bude presna ruka tak vysledky budu rovnake. Chce to cvik. Potom to uz bude len o mensom konforte.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
rexgremlin
Příspěvky: 2
Registrován: ned 15. led 2017 22:07:56
bydliště: Brno
kávovar: Lelit PL042EM
mlýnek: integrovaný LELIT (plynulá regulace, kónické kameny)

Re: Lelit pl042

Příspěvek od rexgremlin »

Ahojte,
rad bych s vámi se také podelil o zkusenosti s pristrojem Lelit PL042 (varianta EM) bez PID).

KLADY
1. Integrovaný mlýnek
Sice pouze kónické kameny, ale mele velmi spolehlivě. Regulace je na http://www.lelit.cz uvedena jako sedmistupňová, to je ale velmi zavadejici - mlýnek ma totiz mezi stupni 1-7 plynulou regulaci, takze stupnu jsou desitky !
2. Zpracovani
Velmi pekny, remeslne neni moc co vytknout, jde videt, ze vyrobce ma zkusnosti s nerezem.
3. Integrovany tamper dle meho nazoru bohate staci a netreba utracet dalsich 1000Kc (mozna zacne vadit az casem kdy se stanu "expert" :-) ).

ZAPORY
1. Nahrivani salku
Jde spise o symbolickou funkci, tedy pokud ho nemate zapnuty hodinu predem. Nicmene bohate staci pul minuty pred plnenim salku nalit do nej vrelou vodu z kohoutku takze zadna bolest...
2. Kolisani teploty
Dle meho nazoru je VELMI tezke vyextrahovat s timto modelem espresso vodou, ktera ma po celou dobu konstantni teplotu.
Ze zacatku jsem po zapnuti delal espresso nedockave jiz po 3 minutach (zapnout, odvazit kavu, nasypat do mlynku, pripravit salky, pockat, pustit trochu vody do paky a tim hlavu i paku nahřát, osusit ji, pockat minutu, aby se teplota opet zastabilizovala, naplnit paku kavou, pustit extrakci). Mel jsem ale pocit, ze teplota nebyla idealni. Navic se mi kontrolka teploty ihned po zacatku extrakce opet rozsviti (z cehoz tak trochu panikarim, tim spise, ze nemam ukazatel teploty).
Nyni delam jen jednu zmenu a to tu, ze pristroj zapnu 10-20 minut predem. Potom navážu postupem viz výše... Voda je teplejsi coz se odrazi na kvalite espressa.
3. Rušivé zvuky
Pristroj po zapnuti vydava praskajici/pískavy/kvilivý zvuk (tezko se to popisuje). Ten se ozyva cca 1x za pet minut, trva vzdy asi 10 sekund. Nikde mi neunika ani voda ani para. Dle meho souvisi s uvolnovanim tlaku ci s nahrivanim bojleru. Je to dost nechutny, ale aspon mi to obcas pomuze uvedomit si, ze jsem pristroj nechal omylem zapnuty :-) Duvod se mi ale nepodarilo zjistit a reklamovat to budu jen pokud se to zhorsi.

ZKUSENOSTI
Pokud chcete pit silne a pitelne espresso x-krat denne bez rozmyslu vzdy kdyz proste dotanete chut, zapomente na tento pristroj. Prvni tydny jsem se "trapil" jen zjistenim, ze stupen mleti i pri zmene jedne "desetinky" hraje OBROVSKOU roli na vysledek, ze zacatek extrakce -versus- teplota vody v bojleru je treba dost dobre odhadnout (ta absence PIDu mi zacina vadit jiz po mesici) a ze mnozstvi namlete a upechovane kavy v hlave nesmi presahnout (s presnosti na mm) urcitou hranici kdy se tlaci na hlavu, jinak se to cele po*ere. Kupodivu jsem zjistil, ze vlastni pechovani kavy (pouzity tlak) ma na vysledek zdaleka nejmensi vliv (proti tomu co pisu vyse). Ale hlavne - STRASNE ME TO BAVI :-)
Jinak slehani mlika - je treba dobra konvicka, drzet tech par principu co mate na youtube a po par pokusech uz leze pekny vysledek.
Kazdopadne přístroj doporučuji.

DOTAZY
1. Ohledne kolisani teploty viz výše - dělám něco špatně ? Rad si poslechnu vasi verzi, protoze hodne lidi tu píše, ze "i bez PID se da delat dobra kava, jen je to pracne a chce to trening"
2. Cisteni a odvapnovani - mame na sidlisti HODNE tvrdou vodu. Jak ji u tohoto pristroje zmekcit ? Davate neco do te plastove nadrze na vodu ? Napadlo me leda, ze tam proste budu lit odstatou vodu... A take k odvapnovani - jakym pripravkem a jak bych mel pristroj udrzovat (lit neco do nadrzky? Diky za radu.
Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 19
Registrován: úte 10. led 2017 11:37:14
bydliště: Praha 10
kávovar: LELIT PL 042 EM
mlýnek: Nemám

Re: Lelit pl042

Příspěvek od PetrP »

Rexgremlin :

Díky moc za obsáhlou recenzi.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Lelit pl042

Příspěvek od j.bill »

Všechno už je tu na fóru mnohokrát popsáno. Vpravo nahoře je tlačítko "Hledat" slova jako "Teplotní stabilita", "filtrační konvice", "reverzní osmóza", "změkčování vody" atd....
PS: Kávovar je nutné před extrakcí uvést do co nejvíce stabilizovaného teplotního stavu. (Nechat jej nahřát alespoň těch 15- 20 minut, aby se prohřál bojler a všechno kolem). Pak budou výsledky mnohem lepší. Dělat espresso po třech minutách od zapnutí opravdu není to "pravé ořechové" :lol:
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
rogerer
Příspěvky: 50
Registrován: pon 21. lis 2016 12:58:21
bydliště: Praha
kávovar: Lelit PL41 TEM
mlýnek: Ascaso iSteel

Re: Lelit pl042

Příspěvek od rogerer »

já mám PID na PL041 (to samé bez mlýnku), takže přesně vím jak se hýbe teplota... nenechávám to 20minut nahřát, stačí tak 5, po první várce espress to pak ale lítá, takže tam by to pak bylo asi vhodný mít déle nahřáté jestli to pomůže nebo mít PID...
Když mám teplotu nastavenou např. na 93 st., tak po udělání double espressa to razantně klesne...nahřeje se to zpátky poměrně rychle ale pozor, na mnohem vyšší teplotu, třeba i trochu přes 100 a postupně to začne klesat zpět na 93 což trvá poměrně dlouho ale světýlkou pořád svítí...takže tak jen poznatek pro ty co nemají u lelitu PID.

to rexgremlin:

- šálky nahřívám tak, že po dosažení nastavené teploty je přes prázdnou páku naplním teplou vodou z kávovaru, pak právě pozoruju tu skákající teplotu ale mezitím melu, tampuju, uklízím bordel po mletí apod.... :-)
- kromě změn v mletí dělá velké divy i množství kávy, stačí 0,5gr a je to hned zase jinak... já mám právě odchylku +-0,5 gr a občas něco zůstane v mlýnku, občas vypadne takže je to takový všelijaký... Právě jsem nechápal jak tu někdo u lelitu cpe do singl misky víc než 8gr kávy a dělá v tom double...8gr je max. množství se kterým jde páka vůbec nasadit a i tak to skoro neteče...takže za mě singl miska 7gr, double miska 16-16,5 gr
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Lelit pl042

Příspěvek od j.bill »

Teplota na PIDu nemusí být teplota spařovací vody ze sítka v hlavě. Čidlo PIDu měří teplotu tam, kde je umístěné. Kávovar je ale celek a pro stabilitu je potřeba určitý čas. Minimálně 10 minut. To, že Ti létá teplota na PIDu neznamená, že stejně tak "létá" teplota vody, co jde do kávy. Na tom se podílí další součásti kávovaru, které je také potřeba prohřát. Samozřejmě jde nastavit na PIDu o něco větší teplota a počítat s tím, že se cestou dolů trochu zchladí a pak to pustit po těch pěti minutách, ale po nějaké době, až se to celé prohřeje a chceš dělat další espresso, může být už voda ze sprchy příliš horká. Pak to bude zase chtít korekci směrem dolů. Nejvíc by ti, jak je to skutečně s teplotou, řekl rychlý teploměr v prostoru nad sítkem, ale rozhodující je, jak Ti to chutná. Pokud jsi spokojený, není co řešit.
Co se týče množství kávy, může to být druh od druhu rozdílné.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
TomFox
Příspěvky: 3
Registrován: pát 18. lis 2016 20:20:23
bydliště: Česká Lípa
kávovar: Lelit PL042 EM
mlýnek: integrován ve stroji

Re: Lelit pl042

Příspěvek od TomFox »

My jsme tento kávovar s manželkou objednali před vánocemi taky. Chtěli jsme si k udělat hezké svátky a začít pít dobrý kafíčko. Pročetl jsem tady nějaké recenze a povídání zvolil tento Lelit, kupován byl na lelitespresso.cz a dorazil během pár dnů. Nějak těch informací při výběru na mě bylo hodně a usoudil jsem, že verze s PID není potřeba a abych řekl pravdu, do současné doby nepociťuji nedostatky této verze kávovaru. Musím ale říct, že na kávovar nespěchám, páku nechávám nahřát strojem a nepomáhám jí horkou vodou na prázdno a šálky náhřívám jen horkou vodou přímo ze sprchy.

První co mě překvapilo bylo, že páka je schopná se nahřát až tak, že na ní není téměř možné sáhnout jak je horká. Zpočátku jsem ale nejvíc bojoval s nastavením mlýnku, protože jeho nastavení je fakt horor a i drobné utažení, či povolení má velký vliv na výsledek mletí. Výrobce v návodu doporučuje mlýt na stupeň 3. Ale do dnešního dne nevim kde vlastně stupeň 3 je, protože stupně hrubosti mletí jsou uvedeny na platové násypce, která je odnímatelná a pokaždé se tak do mlýnku nasadí jinak. Skoro mi přijde, že ta odnímatelná násypka je blbost a řikám si, jestli jsem jí třeba násilím nevytrhl já při vybalování, protože v návodu o tom nic nepíšou a videorecenze o tom taky nic něříkaj... a navíc, když násypku do mlýnku nasadim, tak se při mletí pořád tak nějak kroutí... No nic, mletí jsem nastavil tak, aby káva byla prostě tak akorát hrubá/jemná. I přes nastavení mlýnku a snaze o stále stejné tempování byl výsledek pokaždé rozdílný, neboť jsem dal pokaždé o trochu jiné množství kávy. Toto se vyřešilo koupí kapesní setinkové váhy, kdy jsem průzkumem přišel na to, že do single misky je ideální množství 8,5 gramu a do double 17 gramu. Pokud je tam kávy méně, nedotýká se káva sprchy a puk je vlastně bláto a ne puk. A pokud je tam kávy více, páka pochopitene nejde utáhnout. Rogerer píše, že v PL041 je 8 gramů max, ale v tomto modelu je to málo a místo puku je bláto. BTW nejsem si jistý velikostí misky u PL041, ale PL042 má 57,5 mm. Takže máme nahřáto, naváženo a namleto a je tu tempování... tady nemůžu souhlasit s rexgremlin...tempování má podle mě velký vliv, chce to prostě dostat do ruky. Na ukazateli tlaku je to krásně videt. Utáhle-li se moc, káva je přeextrahovaná a téměř neteče a naopak, je-li utaženo málo, nebo je-li jí málo, káva je vetšinou podextrahovanáa vyteče natotata... Jinak souhlasim, že když se člověk naučí pracovat s tim integrovanym tamparem, tak je to dostačující. Já používám ten přiložený plastový, protože jsem zatim nestihl objednat žádnej novej. S párou zkušenosti nemám, neboť kávu si mlékem u nás doma nikdo kazit nechce...

No pak je tady to nejdůležitější a to je káva. Tu svojí zatim hledám. Pro začátek jsem objednal 8 vzorků espresso směsí z Apecafe (nejbližší pražírna mému bydlišti) a jakž takž jsou pro mě pitelný tři druhy, ale ani jeden z nich mě nevystřelil z kecek, ale pochutnám si. Mám rád takový typ karibské kávy, tedy pokud možno co nejmenší acidita a spíš čokoládové tóny a z Apecafe mi celkem vyhovovali Espresso America, No1 a Sweet, ale na každé mi něco vadí, buď aroma, intenzita, nebo kyselost...

Takže pro mě, jako pro začátečníka, dobrý stroj, za super peníz...
Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 19
Registrován: úte 10. led 2017 11:37:14
bydliště: Praha 10
kávovar: LELIT PL 042 EM
mlýnek: Nemám

Re: Lelit pl042

Příspěvek od PetrP »

TomFox:
To se četlo jedna báseň. Vážně děkuju a jsem úplně nadšenej z toho co píšeš. Na svůj pořád čekám a už jsem z toho smutnej. Objednal jsem v lelitespresso a po chvíli mi přišel mail, že vlastně nejsou na skladě. Přitom v eshopu byli. Po několika mailech jsme se domluvil, že to nevadí a týden vydržím no a po týdnu přišel mail, že můj Kávovar omylem odjel z Itálie do Slovinska a že bude za 10dní. Dokonce jak jsem se těšil, tak to ze mě už opadlo a teď mám pochybnosti jestli to není všechno blbost. Mám doma už nakoupené vše nové. Hrnečky na cappuccino. Sklenky na latte. Konvičku na mléko. Kávu. A při pohledu na to sem akorát nasranej. Tvé hodnocení a poznatky mě zase o kousek vrátili k těšení se. Díky
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Lelit pl042

Příspěvek od puschpull »

Z Apecafe, koupil jsem tam jednou asi 8 různých druhů, cca po 100 či 250 gramech, mi nechutnalo nic. Možná na alternativu, nevím, ale na espresso mi to nesedlo. Většinou velká kyselost ...
Uživatelský avatar
rogerer
Příspěvky: 50
Registrován: pon 21. lis 2016 12:58:21
bydliště: Praha
kávovar: Lelit PL41 TEM
mlýnek: Ascaso iSteel

Re: Lelit pl042

Příspěvek od rogerer »

PetrP: tohhle jsou klasický taliáni...že si spletou slovensko a slovinsko, to mě vůbec nepřekvapuje...chvíli jsem s nima taky obchodoval, člověk nikdy nevěděl co mu přijde :grin:
Vydřz, fakt vydrž, určitě nebudeš litovat ....ještě ti chybí tamper a dóza airscape, tím zabiješ taky nějaký čas :grin:

TomFox : s tou gramáží do singl misky fakt nevím... PL041 má samozřejmě taky 57,5mm... jako možná bych tam 8,5g narval ale pak to jde hodně špatně utáhnout a neteče, takže zase hraní s mlýnkem atd.....já už ze singl ani nedělám - výsledek vždy nejistý, musím přenastavit mlýnek atd....z double je to jistotka...takže pokud někdo chce espresso tak si dám taky a pokud chci jen já tak si dám dvojitý :-D Do Double dávám 16-16,5 - blátivý to asi vždy je, voda tam ale není, otisk šroubu ano, puk drží...
Uživatelský avatar
MakeLove
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pát 28. srp 2015 21:35:59
bydliště: Trnavský kraj
kávovar: Quickmill QM67 Evo
mlýnek: Mazzer Mini E

Re: Lelit pl042

Příspěvek od MakeLove »

Ja davam do single misky presne 10,1g a podari sa vzdy. Vacsinou aj tiger :D
Uživatelský avatar
rogerer
Příspěvky: 50
Registrován: pon 21. lis 2016 12:58:21
bydliště: Praha
kávovar: Lelit PL41 TEM
mlýnek: Ascaso iSteel

Re: Lelit pl042

Příspěvek od rogerer »

to neni mozny, ja při 9gr ani nenasadim páku...

Máte tam stejný misky? (na obrázku singl a pod)

Kód: Vybrat vše

http://www.imgup.cz/images/2017/01/09/IMG_7298.jpg
Uživatelský avatar
MakeLove
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pát 28. srp 2015 21:35:59
bydliště: Trnavský kraj
kávovar: Quickmill QM67 Evo
mlýnek: Mazzer Mini E

Re: Lelit pl042

Příspěvek od MakeLove »

Ak sa nemylim, tak mam 3 rozne "single" misky. Jednu ku kavovaru klasika single, na PODy a jedna mi prisla spolu s pakou s jednovypustou, ktora je trosku ina ako ta ku kavovaru. Neviem ktoru pouzivam z nich pouzivam, ale na PODy urcite nie.
Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 19
Registrován: úte 10. led 2017 11:37:14
bydliště: Praha 10
kávovar: LELIT PL 042 EM
mlýnek: Nemám

Re: Lelit pl042

Příspěvek od PetrP »

Když se tu řešilo i tempování. Je důležitý materiál z kterého je tamper vyroben? A zkoušel jste si ho někdo vyrobit? Řekl bych že je to naprosto jednoduché to na sousrtuhu vytočit.
Uživatelský avatar
rexgremlin
Příspěvky: 2
Registrován: ned 15. led 2017 22:07:56
bydliště: Brno
kávovar: Lelit PL042EM
mlýnek: integrovaný LELIT (plynulá regulace, kónické kameny)

Re: Lelit pl042

Příspěvek od rexgremlin »

TomFox píše:Výrobce v návodu doporučuje mlýt na stupeň 3. Ale do dnešního dne nevim kde vlastně stupeň 3 je, protože stupně hrubosti mletí jsou uvedeny na platové násypce, která je odnímatelná a pokaždé se tak do mlýnku nasadí jinak. Skoro mi přijde, že ta odnímatelná násypka je blbost a řikám si, jestli jsem jí třeba násilím nevytrhl já při vybalování, protože v návodu o tom nic nepíšou a videorecenze o tom taky nic něříkaj... a navíc, když násypku do mlýnku nasadim, tak se při mletí pořád tak nějak kroutí...
Tak tohle jsem si sel hned vyzkouset a mne se to proste nehybe. Dle meho to mas poskozene.
Jinak moc dekuju za pekne shrnuti zkusenosti.
Uživatelský avatar
TomFox
Příspěvky: 3
Registrován: pát 18. lis 2016 20:20:23
bydliště: Česká Lípa
kávovar: Lelit PL042 EM
mlýnek: integrován ve stroji

Re: Lelit pl042

Příspěvek od TomFox »

K tomu množství kávy musim říct, že nejprve jsem laboroval, jaká miska je single a jaká je podová. Ale výrobce to má v návodu celkem dobře popsaný, respektive v návodu jsou misky vyobrazený, takže nebylo tak těžký určit single misku. A jak jsem psal výše... koupil jsem osm různých druhů káv. A všechny melu na stejnou hrubost a pokaždý dávám 8,5 gramu. A z každého druhu kávy mi do misky napadá jiné množství. Nejdřív jsem si říkal blbost, nějaké zrnko mi tam zůstalo z minula. A ne. Důsledně jsem sledoval, aby byl mlýnek vždy prázdný a 8,5 gramu zrna prostě neni vždy stejné množství namleté kávy. Nevim jak je to možné, ale je to tak. Jinak bych ale řekl, že hrubost mletí bude mít určitě velký vliv na to, kolik gramů kávy do misky nacpeš, jen teď nedokážu říct, jestli do misky nacpeš vic najemno namleté kávy, nebo na hrubo :-(

To rexgremlin: Mrkni níže na foto... Tohle s mlýnkem, resp. násypkou u Tvého kávovaru neuděláš??? Já do toho nesčetněkrát čuměl jak husa do flašky a zkoumal, kde by ta násypka měla držet a co jsem mohl poničit a na nic jsem prostě nepřišel. Nikde nic ulomenýho viditelně neni a nikde neni ani nic, čim by se měla přichytit...
20170125_205725_1485376417692_resized.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
MakeLove
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pát 28. srp 2015 21:35:59
bydliště: Trnavský kraj
kávovar: Quickmill QM67 Evo
mlýnek: Mazzer Mini E

Re: Lelit pl042

Příspěvek od MakeLove »

Ja nasypku tiez vyberiem bez problemov, sem tam cistim mlyncek a bez toho by to neslo.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „LELIT“