DeLonghi ESAM 5500 nejde cappuccino a mléčná pěna

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
peonym
Příspěvky: 2
Registrován: úte 03. led 2012 2:19:28
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

DeLonghi ESAM 5500 nejde cappuccino a mléčná pěna

Příspěvek od peonym »

DeLonghi ESAM 5500 dovezený z obchodní sítě SATURN(záruka 3 roky) po 4 měsících bezproblémového používání přestalo fungovat tvoření mléčné pěny a cappuccino.Po stlačení tlačítka se zobrazí: Ohřívám-čekejte a po chvíli se bez jakékoliv reakce vrací do původního stavu.Taktéž tlačítko pročištění na konvici na mléko nereaguje.Žádné chybové hlášení. Jediné,co v poslední době proběhlo bylo odvápnění po 200 šálcích- vše v pořádku a v souladu s návodem.Od té doby závada registrována.České zastoupení značky se staví k dovezeným výrobkům ač z EU zády.Stále doufám, že mi někdo se zkušenostmi poradí zda se nejedná o banální blokaci.Nakonec ještě budu muset s reklamací do Vídně-což se mi nechce.
Uživatelský avatar
Lucifer
Příspěvky: 47
Registrován: pát 24. pro 2010 21:58:03
bydliště: Thomadorf a.k.a. Tettercity
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ESAM 5500 nejde cappuccino a mléčná pěna

Příspěvek od Lucifer »

Neporadim, ale mam pocit ze pokud je vyrobek koupen v EU mel by ho v zaruce zdarma opravit jakykoliv autorizovany servis kdekoliv v EU.
Uživatelský avatar
peonym
Příspěvky: 2
Registrován: úte 03. led 2012 2:19:28
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ESAM 5500 nejde cappuccino a mléčná pěna

Příspěvek od peonym »

To jsem taky předpokládal,bohužel vyjádření zdejšího zastoupení mne vrátilo na zem. Naprosto totožný model pouze menu ovládání je jen v západoevropských jazycích.Dokonce některé přílohy návodu obsahují taktéž češtinu.V rámci EU nepochopitelné...
Uživatelský avatar
devil63
Příspěvky: 1
Registrován: úte 17. led 2012 14:26:55
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ESAM 5500 nejde cappuccino a mléčná pěna

Příspěvek od devil63 »

Zdravím,jsem majitelem stejného kávovaru DeLonghi ESAM 5500 už 3 roky a až teď se ukázal stejný problém jaký je zde uváděn.
Po signalizovaném cyklu odvápnění problém s mlékovkou! Koupil jsem originální přípravek na čištění mlékovky a vždy po dovápnění čistím i mlékovku.Jenže nyní při spuštění tvorby mléka z trubičky odkud má mléko vytékat nic neteče a naopak dělají se bubliny v trubičce,kterou se nasává mléko z nádobky doprovázené tlakovými rázy a únikem páry okolo připojení konvičky ke kávoru.
Zakoupil jsem tedy origo gumičky, vyměnil je a je to pořád stejné, jen pára už neuchází okolo.Tak nevím.Pokud má někdo řešení,budu rád za radu nebo zkušenost. :cry:
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - automatu“