Jura Impressa Z7 - příliš světlá pěna

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
karelvrana69
Příspěvky: 13
Registrován: pát 21. pro 2012 10:12:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Jura Impressa Z7 - příliš světlá pěna

Příspěvek od karelvrana69 »

Dobrý den,

koupil jsem do firmy rok a půl starý kávova Jura Impressa Z7. Kávovar má vytočeno cca 4000x espresso a ristretto. Kávovar vytvaří sice poměrně hustou, ale nepřirozeně světlou pěnu, navíc není tak "krémová" jakou mám doma z "obyčejného" De Longhi, které je staré dva roky. Odzkoušel jsem několik druhů kávy a bohužel se mi nepodařilo docílit tmavší barvu.

Pomůže odvápnění ? Je něco se spařovací jednotkou ?

Děkuji za jakýkoliv nápad co bych mohl odzkoušet sám než odvezu přistroj do servisu (prostě abych to tam nevezl zbytečně ;-) ).
Uživatelský avatar
karelvrana69
Příspěvky: 13
Registrován: pát 21. pro 2012 10:12:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jura Impressa Z7 - příliš světlá pěna

Příspěvek od karelvrana69 »

cofee_800x480.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
karelvrana69
Příspěvky: 13
Registrován: pát 21. pro 2012 10:12:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jura Impressa Z7 - příliš světlá pěna

Příspěvek od karelvrana69 »

foam_800_480.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
tajnej
Příspěvky: 1
Registrován: pát 14. pro 2012 0:56:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jura Impressa Z7 - příliš světlá pěna

Příspěvek od tajnej »

Světlá crema může být důsledkem různých faktorů:
- podextrahovaná extrakce
- nízká teplota vody
- druh použité kávy
- snad i něco dalšího
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Jura Impressa Z7 - příliš světlá pěna

Příspěvek od DeTT »

Pro zacatek bych zkusil o stupinek jemnejsi mleti.
Uživatelský avatar
karelvrana69
Příspěvky: 13
Registrován: pát 21. pro 2012 10:12:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jura Impressa Z7 - příliš světlá pěna

Příspěvek od karelvrana69 »

Dobrý den, nastavil jsem zcela nejjemnější mletí a žádná velká změna, jediné co mi přišlo divné že vodu protlačil poměrně rychle, vím že na tom co mám doma když to s jemností mletí přeženu tak to sotva kape. Tak buď je má tento stroj vyšší tlak nebo by mohla být zrada zde. Co myslíte ? "Bobek" z kafe v zásobníku se rozpadl na několik kusů (to nevím zda je dobře nebo špatně)
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Jura Impressa Z7 - příliš světlá pěna

Příspěvek od DeTT »

Tak to je hodne divne teda. Muzete jeste udelat schvalne detail toho kavoveho puku? Opravdu detail, aby bylo videt, jak moc najemno je ta kava pomleta.

Pokud uz nejde nastavit jemnejsi mleti, tak bud pouzivate nejake hodne, HODNE stare kafe nebo jsou tupe mleci kameny.
Uživatelský avatar
karelvrana69
Příspěvky: 13
Registrován: pát 21. pro 2012 10:12:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jura Impressa Z7 - příliš světlá pěna

Příspěvek od karelvrana69 »

určitě nafotím a fotku kávového puku (díky za ten výraz, bobek je fakt divné ;-) )vložím, bohužel mě to nenapdalo když jsem byl ještě v práci :? dám se tedy až ve čtvrtek, moc děkuju za snahu poradit :ucta: (jen na okraj, je to od našeho dobrého kamaráda, koupil si nějaký novější model od Jury, známe ho dost dlouho a rozhodně vím, že by nás nechtěl nějak ošidit, dneska tam byl na kafe, tak jsem si mu postěžoval a říkal že ta pěna má tuhle barvu a konzistenci od začátku, těžko soudit, každopádně je mi fakt divné že i přes nejjemnější namletí to kafe přes trsky docela "frčelo")
Uživatelský avatar
karelvrana69
Příspěvky: 13
Registrován: pát 21. pro 2012 10:12:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jura Impressa Z7 - příliš světlá pěna

Příspěvek od karelvrana69 »

jo a kafem to nebude určitě, zkoušel jsem tři druhy a doma všechny super pěna i barva, to samé kafe v té Juře bohužel nic moc, zajímavé je, že chuťově mi to nepřišlo až tak špatné, no těžko říct, prostě se mi to kafe nelíbí :?
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Jura Impressa Z7 - příliš světlá pěna

Příspěvek od DeTT »

Jeste me napada, jestli ten mlynek neni spatne nastaveny, napriklad pri cisteni technik spatne ulozil nastavovaci packu (jestli se to dela mechanicky). Tim padem i nejjemnejsi mleti je porad hrube. Stacilo by tu packu predelat, jako kdyz si clovek hraje se zapalovacem :)
Protoze neni opravdu mozne, aby s dobrou kavou to kafe tryskama proficelo na nejjemnejsi mleti, to by bylo hodne zvlastni.
Uživatelský avatar
karelvrana69
Příspěvky: 13
Registrován: pát 21. pro 2012 10:12:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jura Impressa Z7 - příliš světlá pěna

Příspěvek od karelvrana69 »

tak já sem ve čtvrtek hodím foto "kávového puku" a natočím ten průtok na nejjemnější mletí, třeba mám nějaké pokřivené vnímání jak barvy kávy, tak průtoku :-) V nejhorším ho vezmu do servisu, případně ho vrátím nebo prodám a koupím si ten obyčejný co mám doma ;-)
Uživatelský avatar
karelvrana69
Příspěvky: 13
Registrován: pát 21. pro 2012 10:12:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jura Impressa Z7 - příliš světlá pěna

Příspěvek od karelvrana69 »

tak tady ještě pro porovnání stejná káva - Jura v práci vs De Longhi doma - doma nastavena jemnost mletí zhruba na 2/3, v práci na Juře jak jsem už psal nejjemnější mletí
cofee_jura_vs_de_longhi.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Jura Impressa Z7 - příliš světlá pěna

Příspěvek od ondrada »

To DeLonghi je páka nebo automat? Má nějakej napěňovací bazmek, nebo jsou tam obyčejný misky? Podle fotek to skoro vypadá že Jura používá nějakej napěňovač a DeLonghi ne
Uživatelský avatar
karelvrana69
Příspěvky: 13
Registrován: pát 21. pro 2012 10:12:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jura Impressa Z7 - příliš světlá pěna

Příspěvek od karelvrana69 »

ondrada píše:To DeLonghi je páka nebo automat? Má nějakej napěňovací bazmek, nebo jsou tam obyčejný misky? Podle fotek to skoro vypadá že Jura používá nějakej napěňovač a DeLonghi ne
omlouvám se, nějak jsem to mezi Vánocema nestíhal. De Longhi je taky automat.
Uživatelský avatar
karelvrana69
Příspěvky: 13
Registrován: pát 21. pro 2012 10:12:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jura Impressa Z7 - příliš světlá pěna

Příspěvek od karelvrana69 »

Tady přikládám fotky kávového puku na nejhrubší mletí a na nejjmenější. Vypadá to že problém bude tam, protože v obou případech je káva podle mě stejně hrubá, takže se servisu asi určitě nevyhnu, pípadně to vrátím. Zkusím ještě koupit nějakou dobrou namletou kávu a uvidím co to udělá.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Jura Impressa Z7 - příliš světlá pěna

Příspěvek od DeTT »

No, nezapomente hlavne, ze nez se nastaveni mlynku projevi, tak to trva 2-3 kavy, u mensich automatu tedy... Nevim jak velky mlynek ma Z7, respektive co se pise v manualu.
Kazdopadne na vetsine automatu se namleta kava dostane do "zasobniku" pod kameny a vytlaci kavu, ktera se tam dostala pri predchozich mleti do sparovaci jednotky. Proto trva 2-3 kavy, nez se nove nastaveni mlynku projevi.

Jeste tudiz nemusi byt vse ztraceno. Zkuste udelat dalsi 2 kavy, pak uz by se melo nastaveni projevit.
kuslak
začátečník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 18. lis 2011 12:35:38
bydliště: BRATISLAVA
kávovar:
mlýnek:

Re: Jura Impressa Z7 - příliš světlá pěna

Příspěvek od kuslak »

A dajte vedieť každopádne,
zaujíma ma, ako ste dopadli.
Uživatelský avatar
karelvrana69
Příspěvky: 13
Registrován: pát 21. pro 2012 10:12:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jura Impressa Z7 - příliš světlá pěna

Příspěvek od karelvrana69 »

DeTT píše:No, nezapomente hlavne, ze nez se nastaveni mlynku projevi, tak to trva 2-3 kavy, u mensich automatu tedy... Nevim jak velky mlynek ma Z7, respektive co se pise v manualu.
Kazdopadne na vetsine automatu se namleta kava dostane do "zasobniku" pod kameny a vytlaci kavu, ktera se tam dostala pri predchozich mleti do sparovaci jednotky. Proto trva 2-3 kavy, nez se nove nastaveni mlynku projevi.

Jeste tudiz nemusi byt vse ztraceno. Zkuste udelat dalsi 2 kavy, pak uz by se melo nastaveni projevit.
to se změnou nastavení mlýnku vím, udělal jsem pět káv po změně nastavení - ta hrubost mi přijde naprosto stejná. Jak jsem psal výše, dneska ještě někde koupím (byť nerad) nějakou namletou kávu a nechám protlačit a uvidíme zda se to projeví na kozistenci pěny a barvě kávy.
Uživatelský avatar
karelvrana69
Příspěvky: 13
Registrován: pát 21. pro 2012 10:12:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jura Impressa Z7 - příliš světlá pěna

Příspěvek od karelvrana69 »

každopádně děkuju za tip, odzouším samozřejmě cokoliv než to odvezu do servisu nebo vrátím ;-)
Uživatelský avatar
jarik
Příspěvky: 32
Registrován: pon 10. říj 2011 18:24:30
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Jura Impressa Z7 - příliš světlá pěna

Příspěvek od jarik »

Tiež si myslím, že problém bude v mletí, je to zomleté na hrubo. Výrobca si necháva rezervu aby kávovar zvládol akúkoľvek kávu. Ja som to riešil tak, že som stroj oddekloval a ešte o máličko upravil mletie priamo na mlynčeku.
A tuším, že Nivona a Jura majú rovnaké mlynčeky. Rovnako som to urobil aj na druhom automate. Výsledok skvelá ranná káva. Puky, jeden ako druhý. Samozrejme záleží od toho čo sypeš do stroja. Pokiaľ je však kávovar v záruke, tak je to potom určité riziko v prípade reklamácie...
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - automatu“