DeLonghi PrimaDonna S DeLuxe mlynček

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
jaydoo
Příspěvky: 25
Registrován: ned 08. zář 2013 22:37:39
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

DeLonghi PrimaDonna S DeLuxe mlynček

Příspěvek od jaydoo »

Viem na DeLonghi PrimaDonna S DeLuxe nejako prestaviť mlynček na jemnejšie mletieť, ked ho už mám na najmenšie a zá sa mi, že by ešte mohlo viac pomlieť kavu ?
Uživatelský avatar
cmoldas
Příspěvky: 3
Registrován: úte 08. čer 2021 18:00:20
bydliště: Plzeň
kávovar: Delonghi primadonna xs
mlýnek: Ne mami ji

Re: DeLonghi PrimaDonna S DeLuxe mlynček

Příspěvek od cmoldas »

mam stejny problem. neajke reseni?
Knightey-
více pokročilý
Příspěvky: 313
Registrován: ned 07. pro 2014 1:27:17
bydliště: Mladá Boleslav
kávovar: Lelit Elizabeth P92T V3, AeroPress, Hario V60
mlýnek: Eureka Atom Specialty 75, 1ZPresso JX

Re: DeLonghi PrimaDonna S DeLuxe mlynček

Příspěvek od Knightey- »

Tenhle konkrétní model jsem neměl rozebraný ale na starším modelu, bylo možné dostat kameny blíže k sobě když se rozebral mlýnek. Takže jsem vyofsetoval nulu a tímpádem se dostal na jemnější mletí. Nicméně je nutné brát v potaz to, že s jemnějším mletím je potřeba delší čas pro mlýnek.
Protože ze stejnou dobu člověk dostane menší gramáž kávy. A když se to přežene, tak je málo kávy ve spařovací jednotce a výsledek je horší než lepší :)
Keep calm and drink coffee :)

Alternativy: Hario V60, Aeropress, Mizudashi
ex kávovary: ECM Mechanika V Slim, Rancilio Silvia PID, Gaggia Classic, Sage BES 840, Tchibo cafissimo
ex mlýnky: G-Iota DF64, ECM C-Manuale 54, Rancilio Rocky Doserless, Krups GVX242, Timemore C2, Porlex Mini
https://www.instagram.com/knighteycz/
https://www.youtube.com/user/KnighteyCZ
Uživatelský avatar
Sam
začátečník
Příspěvky: 79
Registrován: sob 02. črc 2011 22:30:46
bydliště: Vamberk
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi PrimaDonna S DeLuxe mlynček

Příspěvek od Sam »

Tak možné to je, také se to dělává. Kameny se opotřebovávají tupí a pak už nic jiného nezbývá, nebo jsou jen rozkalibrované, povolené ap. Otázka je v jaké stavu kameny jsou, zda už to není zbytečné. Politika Delonghi pro kávovary typu ECAM je přísná. Kameny se nemění, nejdou ani sehnat jako náhradní díl, pouze celý mlýnek. Každopádně u tohoto typu pokud se chcete dostat k mlýnku, tak sundat záda, pravý a levý bok pak výdejník a front panel, pak celý horní kryt, teprve pak se dostanete k mlýnku. Sundat červenou gumu a plastový aretační prstenec, pak lze přenastavit regulační pastorek, tak aby se rozsah nastavení dostal na jemnější mletí, odzkoušet, a zase vše zpět. Pro toho kdo to nedělal to bude časově náročnější akce, ale ne nemožná. Nebo servis kde to kalibrují, Delonghi má poměrně velký rozsah nastavení hrubosti, tak je škoda pokud to na nejemnějším mletí mele příliš hrubě, tak že neucpe výdej.
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - automatu“