závada kavovaru Saeco Minuto

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
JanoB
Příspěvky: 1
Registrován: úte 22. bře 2022 8:27:03
bydliště: Sklabiňa
kávovar: Saeco Minuto
mlýnek: nemam

závada kavovaru Saeco Minuto

Příspěvek od JanoB »

Dobrý deň, mám kávovar Saeco Minuto 8763.
Mám problém, ako keby netlačilo vodu. Postupom času sa mi zdalo že klesá prietok dávkovanej vody , respektíve trvalo veľmi dlho kým urobilo espresso. Preto som kávovar odvápnil mimo cyklus. Nejaké zlepšenie som nevidel a po nejakej dobe takéhoto používania to celkom prestalo ísť a začalo pariť z boku kávovaru z ľavej strany. Myslel som že je to zlá hadička, preto som vymenil všetky hadičky a spony, a zistil som že je zlá aj plastová spojka kde sa spájajú dve hadičky ktorá následne už pokračuje do centrálnej jednotky. Znova som skúsil urobiť kávu a znovu netlačilo vodu, tak som vymenil čerpadlo, to som objednal pre istotu. Znovu to isté nejde voda. Ešte pre upresnenie káva je zomletá nahrubo, lebo som si myslel že je to tým.
Skúsil som vložiť aj druhú centrálnu jednotku, ale nejaké zlepšenie tam nie je. Ide o trochu viac vody ale nie tak ako má a na začiatku dlhšie trvá kým začne tiecť a potom keď vypne čerpadlo ešte doteká do šálky. Vychádza mi to ako keby to bolo ešte niekde upchaté alebo také niečo, nevieme mi prosím Vás niekto poradiť čo by som mal ešte vymeniť? Priložím aj dve videa, jedno keď nie je káva a druhé keď je káva, ale káva je ozaj nahrubo zomletá. Pridal by som aj Video, ale neviem v akom formáte, nakoľko MP4 mi píše že nepodporuje a nedočítal som sa nikde aký formát.
Ďakujem za akúkoľvek radu.
Pekný deň s pozdravom Jano
Uživatelský avatar
Sam
začátečník
Příspěvky: 79
Registrován: sob 02. črc 2011 22:30:46
bydliště: Vamberk
kávovar:
mlýnek:

Re: závada kavovaru Saeco Minuto

Příspěvek od Sam »

Zdravím, dle popisu je nejpravděpodobnější příčina ucpaný výdejník kávy.(ta krabička ze které dvěma tryskami vytéká káva) je potřeba jej vyjmout z kávovaru ven, odvíčkovat, a vyčistit. U těchto typů kávovaru se to děje běžně, ucpe se kávovými úsadami, až to není hezký pohled. Dále je pak možné že je vadné těsnění na PINu připojení spařovací jednotky. Takový ta černá "hruška" na kterou se napojuje jednotka. Jednak ty dva venkovní OR a pak těsnění na pružince uvnitř - takový gumový váleček, postupně se naleptává a tvoří se rantl a někdy se přilepí. Pin je třeba vyjmout také ven a rozebrat, vyčistit, případně upravit těsnění nebo vyměnit. Toto co popisujete se děje běžně. Pokud jde voda z trysky na vodu a nejde při proplachu výdejníkem, ještě může být ucpaný termoblok vodním kamenem.
tak hodně štěstí....
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - automatu“