Stále začátky

Jak jste začínali a co Vám to dalo.
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Stále začátky

Příspěvek od Fox_25 »

Nevím zda to někomu něco přinese, ale budiž.

Jako hodně z vás jsem začínal na levném přístroji kterému jsem díky nedostatku znalostí nemohl nic vytknout, jen bych dnes řekl že z něj neteklo espresso ale „kávový nápoj“. Jednalo se o Saeco Spidem Villa který jsem si přivezl z Itálie za 4000 korun. Fungoval spolehlivě 5 let, teď čeká na novou spařovací jednotku.
Pak mi kamarád doma udělal skutečné espreso nad kterým jsem ohrnoval nos. Bylo silné, hořké, s výraznou zemitou chutí a chutí čokolády. Samozřejmě jsem jej neuměl pít a dlouho mně učil ať usrkávám a nepiji to jako vodu po celodenní tůře. Káva od něj mi časem zachutnala a skončilo to tak že mi o prázdninách půjčil kávovar Rowenta Adaggio s vypreparovaným napěňovacím krámem a starý mlýnek ETA. Jako správnému autistovi se mi zalíbil způsob přípravy který tehdy pro mne byl malou událostí. Stejně tak jsem zjistil že cesta nevede přes levné mleté kávy.
Když se blížil konec prázdnin a kamarád potřeboval Rowentu zpět protože se chystal na koleje tak jsem si po dlouhém přemýšlení a rad zde na fóru koupil Gaggia Collor, nedlouho potom i mlýnek Gaggia MDF. Pak jsem zjistil že kávy na které jsem zvyklí už nejsou tak dobré a já se musel znovu učit dělat espresso protože Gaggia moc chyby neodpouští.
Pak jsem objevil Jolly Bar za závratných 1000 korun. Kávu na něm udělám lepší než na Gaggii a vyhrál to u mne hranatým designem s tím že plastové jsou jen vypínače a madlo páky, zbytek je nerez. Navíc odpustí nějakou tu chybu což se hodí i teď protože po dvou letech dělám kávu troufám si říct slušnou, ale rezervy tam jsou. U tohoto kávovaru nejspíš dlouho zůstanu protože mu nemám co vytknout no a s mlýnkem Carimali M1 jsou dobří kamarádi.

Rady do začátku pro ostatní nemám, těch je na fóru dost a stačí číst.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Odpovědět

Zpět na „Moje začátky s levným kávovarem“