Krups Artese 02, Krups XP 4000, Gaggia Espresso Color

Jak jste začínali a co Vám to dalo.
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr40
Příspěvky: 11
Registrován: pát 07. pro 2012 23:26:20
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Krups Artese 02, Krups XP 4000, Gaggia Espresso Color

Příspěvek od Petr40 »

Muj zivot s espressem zacal nekdy pred 8 lety koupi Krups Artese, to bylo jeste v dobe kdy nebyl na trhu valny vyber masinek do domacnosti v relaci do 10 tis. Skutecne jen kousku na trhu. Bylo ale stesti ze jsem si koupil prave tento, mam pocit ze to byla jeste "stara skola" ve smyslu susneho zpracovani a trvanlivosti. pouze vymena tesneni a parni trysky.Trvalo nez jsem se naucil delat espresso, ale na tehle masince to slo a tak jsem tomu propadl.
Na chatu koupil XP4000, kdyz zahy odesel, koupil jsem Gaggiu Espresso Colour, tragedie, nestabilni konstrukce , pri manipulaci s pakou musel masinu drzet aby se nezkacela, zakladna byla prilis subtilni, vylozene se pod miskou prohybala, po mesici uzivani zacala protekat, nekolik reklamaci, stale tekla kdesi uvnitr, nakonec vracene penize a ztracene iluze o renomovane znacce resp. zjisteni ze low end je low end at ho vyrabi kdokoliv. Jedine plus, vic pary nez thermobloky u Krupse.
Krups XP 4000 je dobry tak na ESE pody, jinak kafe bidne, zkratka na chatu aby o vikendu nebo na dovolene bylo co pit. Velky problem je ovladac, jakmile se nahreje na paru vlivem teploty jde zpet tak tezko, ze jsem jeden ulomil. vysledek, meli jsme postupne 3 za cca 4 roky a funguje uz jenom jeden.
Artese pouzivam stale a denne, takze uz uvaril tisice kafi, ovsem zacina se pusobenim tepla rozpadat vnitrek paky ktera ma stavitelnou misku na single a double vcetne ESE. Tohle reseni nebylo celkem spatne jen se vnitrek hur cisti.
No a tak nastal cas jit dal a vys a toto forum ma na svedomi ze nam Jezisek prinese Silvii a Rockho, verim ze budouci domaci milacky. :ucta:
Odpovědět

Zpět na „Moje začátky s levným kávovarem“