Tchibo Cafissimo - kapslovač

Jak jste začínali a co Vám to dalo.
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
zralok1
Příspěvky: 6
Registrován: ned 18. srp 2013 9:35:19
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Tchibo Cafissimo - kapslovač

Příspěvek od zralok1 »

ahoj,
mám svojí zkušenost s tímto strojkem. Jedná se o kapslovač od Tchiba.
Zakoupil jsem ho jako kompromis než si našetřím na lepší stroj (uvažuji u Gaggia Classic).
Dříve jsem pil kávu většinou instantní, různé druhy, ale už jsem se jí pomalu přepil ;) a tak jsem si řekl, že musím vyzkoušet něco jiného. Napadl mě tento stroj od Tchiba jelikož cena nebyla nepříznivá a většina diskusí se shodla na tom, že cenu dohání výrobce kapslemi do tohoto přístroje(cca 80 Kč ,10 ks).
Docela tento přístroj chválili v rámci možností samozřejmě. Je možné si vybrat z tří možností tlaku( filtrovaná káva,krémová a espresso) a použít i trysku na šlehání mléka,což byla dle mého velká výhoda od ostatních výrobců kapslovačů.
Proštudoval jsem weby a zjistil, že tyto kapsle se dají snadno opětovně plnit svou vlastní kávou, tudíž jsem zainvestoval a koupil ruční mlecí strojek na kávu od Českého výrobce. Ten strojek byl z 2/3 stejně drahý jak ten přístroj,ale investice do budoucna řekl jsem si.
;)
Musím říci, že jsem přestal pít kávu instantní úplně, není opravdu dobrá. Občas si ji udělám v práci,nebo jí dostanu na návštěvě. :nesouhlas:

Vyzkoušel jsem různé druhy kávy(Lidl,Billa, a i lepší kávu kterou jsem si dovezl z Prahy
Horší zkušenosti mám s kávou Lavaza z Billy, neprotéká jemně namletá.Musím ji namlít hrubší,ale není to ideální. Extrakce není dokonalá, malý tlak a to jsou samozřejmě slabiny tohoto přístroje.
Zajímal by mě Váš názor na tento přístroj a zda je to takový propadák ve srovnání s ostatními přístroji.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Tchibo Cafissimo - kapslovač

Příspěvek od primacafe »

Asi půjde o tento stroj.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
zralok1
Příspěvky: 6
Registrován: ned 18. srp 2013 9:35:19
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Tchibo Cafissimo - kapslovač

Příspěvek od zralok1 »

ano, :souhlas:
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Tchibo Cafissimo - kapslovač

Příspěvek od lukyn »

Nerozumím tomu, co chceš za radu? Sám si specifikoval negativa s tím, že z toho espresso nedostaneš. Bud jsi spokojený a my ti do toho kočkopsa kecet nebudeme, nebo nejsi a máš na rozumný espresso kávovar nebo ne a zvol jiný způsob přípravy kávy ... vždyť espresso není žádná modla.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
zralok1
Příspěvky: 6
Registrován: ned 18. srp 2013 9:35:19
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Tchibo Cafissimo - kapslovač

Příspěvek od zralok1 »

Spíše jsem chtěl zde tímto článkem říci, že se opravdu vyplatí investovat do lepšího stroje. Ona sice změna k lepšímu to byla, když to porovnám s instantní kávou,ale časem poznávám neduhy tohoto stroje. Někomu třeba tento kapslík stačí, i takoví lidé jsou,ale já bych rád postoupil dále a opravdu si na kávě pochutnal.


Počítal jsem, že reakce nebudou pozitivní, takže vše v pořádku.. :pardon:
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Tchibo Cafissimo - kapslovač

Příspěvek od papun »

Nebylo by špatné, kdyby si to pojal trošku jako recenzi. Prostě napsat víc podrobností - jak to šlehá mléko, jestli někdo něco nekape, nevrčí a tak.

Každopádně i tento kávovar je pro někoho dobrá volba, tak ať si může počíst.
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Tchibo Cafissimo - kapslovač

Příspěvek od lukyn »

papun: promiň, ale "kapslovač" jaksi nekoresponduje s idologií tohoto fóra a asi se ani nepředpokládá, že někdo, kdo chce dělat kafe tímto způsobem vůbec nějaké fórum o kávě bude hledat.

zralok: o.k., tvá žádost o názor byla tedy zavádějící .... a pokud dobře chápu, máš vybráno (G.Classic) a my ti popřejem, ať ti doma přistane co nejdřív a můžeš se plně oddávat (či alespoň ochutnat) zdejší kávičce.

... a pak začneš řešit mlýnek :-)
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Tchibo Cafissimo - kapslovač

Příspěvek od David »

Počkej, on tě někdo pasovat do funkce strážce ideologické čistoty fóra? Že jsem si nevšim...
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
zralok1
Příspěvky: 6
Registrován: ned 18. srp 2013 9:35:19
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Tchibo Cafissimo - kapslovač

Příspěvek od zralok1 »

papun píše:Nebylo by špatné, kdyby si to pojal trošku jako recenzi. Prostě napsat víc podrobností - jak to šlehá mléko, jestli někdo něco nekape, nevrčí a tak.

Každopádně i tento kávovar je pro někoho dobrá volba, tak ať si může počíst.
Volba určitě dobrá v případě, že nechceš pít turka a nebo instantní kávu. Samozřejmě to není žádný zázrak.

U tohoto přístroje mě vyhovovalo to, že jsem si mohl našlehat mléko oproti jiným kapslovačům které to neumožňují a jsi závislý na sušeném mléku v kapslích.Mléko šlehá dobře,pěnu to udělá,ale musí se to trošku umět. Dokoupil jsem si i konvičku na šlehání mléka,každopádně do budoucna dobrá investice.
Velkou výhodou oproti jiným kapslovačům je možné jednoduché opětovné plnění kapslí čerstvě umletou kávou(jednoduše na dno kapsle se vhodí sítko z plastu pak káva,která se lehce utemuje třeba malou lžičkou a na kávu se položí a lehce zatlačí další horní sítko z plastu a to vše se dá do matrice,která se zasune do přístroje.
Na přístroji si zvolíš druh kávy(filtrovaná,krémová,nebo espresso), s zvoleným programem je i zvolen i příslušný tlak a délka průtoku vody. I průtok vody se dá změnit,přeprogramovat. Po procesu stačí jen omýt sítka a samotnou kapsličku a můžeš dělat další kafe.
V případě, že je problém s protečením vody přes kávu(nevhodně umletá apod.),tak voda vytéka do mysky pod mřížkou.
Nevím o čem více psát,každopádně kdyby měl někdo zájem,ať se zeptá ;)
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Tchibo Cafissimo - kapslovač

Příspěvek od RedAce »

Až kterákoliv namátkou vybraná kavárna/cukrárna/restaurace nabídne kávu alespoň na úrovni kapslí (a klidně bez sušenky), přijde možná ta chvíle kapsle zavrhnout. Do té doby proti nim můžem jen těžko něco namítat. Toť můj názor.
Uživatelský avatar
the_miracle
Příspěvky: 23
Registrován: pon 12. pro 2011 15:05:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Tchibo Cafissimo - kapslovač

Příspěvek od the_miracle »

Jsem fakt mega laik, ale tento kávovar mi připadá celkem v pohodě. Protože máte vždy kávu relativně čerstvou (po umletí je zalita do kapsle) a narozdíl od některých jiných je to opravdu káva a ne instant. Takže minimálně co se týká čerstvosti by to mělo být OK.
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Tchibo Cafissimo - kapslovač

Příspěvek od wladas »

Keby ju hned po pomleti zaliali do kapsle tak by sa nafukla jak balon a pravdepodobne aj praskla.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Tchibo Cafissimo - kapslovač

Příspěvek od puschpull »

Tchibo Cafissimo - já ho měl, nyní ho má dcera, .. moc ho nepoužívají.
Vyteče z toho za nějakých 12-15 vteřin 30 ml nějakého nápoje, který se trochu podobá kávě. Do espressa má hooodně daleko.
Vypít se to samozřejmě dá, není to chuťový průser, ale je to moc řídké, vodové ... Crema žádná , jen trochu pěny.
Měl jsem ho doma asi roka půl ...
Uživatelský avatar
Fanyn
více pokročilý
Příspěvky: 136
Registrován: ned 28. pro 2014 18:36:02
bydliště: Suchov
kávovar: Rancilio Epoca
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Re: Tchibo Cafissimo - kapslovač

Příspěvek od Fanyn »

Taky sem si pořídil za pár stovek bazarový tchibo cafissimo,
na sem tam nějakou výrobu capucina když budu delší dobu mimo domov :-)
mám doma i aeropress,ale pořád sem řešil jak co nejjednodušeji ohřát a dobře vyšlehat mléko...
Bral sem ho hlavně kvůli parní trysce a plnitelným kapslím...co se týče výroby mikropěny,tak mě velice překvapilo
jak to s ní jde dobře,akorát se musí sundat ten kovový nátrubek co je na trysce a šlehat to jen s tou samotnou gumovou tryskou :-)
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Tchibo Cafissimo - kapslovač

Příspěvek od papun »

Rancilio Epoca musí puknout srdce, jestli má vedle sebe takové kamaráda:D
Uživatelský avatar
Fanyn
více pokročilý
Příspěvky: 136
Registrován: ned 28. pro 2014 18:36:02
bydliště: Suchov
kávovar: Rancilio Epoca
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Re: Tchibo Cafissimo - kapslovač

Příspěvek od Fanyn »

ne,nemá vedle sebe kamaráda,je u rodičů kde se pije Velvetka,takže v pohodě...:-)
Odpovědět

Zpět na „Moje začátky s levným kávovarem“