Kolik jste ochotni zaplatit za kvalitni domaci mlynek?

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: Kolik jste ochotni zaplatit za kvalitni domaci mlynek?

Příspěvek od timi.m »

Nedaří se mi sehnat na bazaru RS tak jsem se dal alespoň do prokousávání fora na CoffeeGeek. Narazil jsem tam na téma výměny kávovaru a skončilo to u mlýnku.

Jendá se o to, že jistá osoba má stroj na espresso breville 820 xl a chtěl by si pořídit lepší a je ochotný za něj utratit 600 dolarů.
Na to se ho zeptal pán, co má asi dle popisu a počtu příspěvů mnoho zkušeností, na pár Standart Questions.
Zjistilo se, že problém bude v mlýnku.
Dotyčný by si tedy pořídil novej do 250 doarů.
Pak následuje ujištění proč 250, když na nový espresso by dal 600 a která cena tedy platí?
Na což mu bylo odpovězeno a já to s dovolením ocituji: Uh, yeah. Keep the machine. Spend $600 on the grinder. Better results in the cup.

Zajímalo by mě, jestli je skutečně takovej velkej rozdíl v mlýnku za 250 a za 600?
Domnívám se, že ne, ale jen hádám.
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Kolik jste ochotni zaplatit za kvalitni domaci mlynek?

Příspěvek od DeTT »

Ad RS, z Nemeckeho ebaye se daji sehnat bazarove kousky za cca 240 eur vcetne dopravy az do CR.
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: Kolik jste ochotni zaplatit za kvalitni domaci mlynek?

Příspěvek od timi.m »

Koukám tam docela často. Nemám s ebayem mnoho zkušeností. Je potřeba se předem dohodnout na dodání nebo se to řeší až po vydražení? Většině lidí se prý nechce posílat jinam než po jejich zemi, protože je to pro ně složitější.
Nebo je potřeba využít služeb třetí strany, aby to poslali jim a oni mi to za poplatek pošlou k nám? V jiném vlákně mi to někdo zmiňoval. Nerad bych něco vydražil a pak měl problém to sem dostat. A německy neumím vůbec.
Uživatelský avatar
mejlacz
Příspěvky: 37
Registrován: pát 25. kvě 2012 13:14:18
bydliště: Liberec
kávovar:
mlýnek:

Re: Kolik jste ochotni zaplatit za kvalitni domaci mlynek?

Příspěvek od mejlacz »

Mrkni na tohle:

http://www.mailboxde.cz/

Ceny maj docela přijatelný, já jsem z LBC, tak mám přeposlání z Žitavy za 100Kč.
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: Kolik jste ochotni zaplatit za kvalitni domaci mlynek?

Příspěvek od timi.m »

Díky za tip, to vypadá také zajímavě.
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Kolik jste ochotni zaplatit za kvalitni domaci mlynek?

Příspěvek od Rodom »

Investici do kvalitního domácího mlýnku jsem vyřešil za 3.000 Kč. Po neustálém přestavování a nevalných výsledcích mých snah na obou ručních mlýncích Hario ( mám oba typy) jsem celkem bez potíží přesvědčil manželku, že na kuchyňské lince potřebuji prostor pro pořádný mlýn. A díky tomu, že mě cesty zavedly do městečka Luže ve východních Čechách za prima chlapíkem, panem Musialem, který už pár dlouhých let opravuje a servisuje profi kávovary, jsem pár dní majitelem staršího, ale pořádného mlynářského stroje La San Marco. Repasovaného, s novými kameny. Měl jsem u něj s sebou i svůj Gaggia Pure, abychom sladili kávu s kávovarem a mlýnem. Takže jsem viděl a ochutnal ( bohužel poprvé :roll: ), jak to vypadá, když se i na obyčejnějším bojlerovém kávovaru udělá espresso, pokud mlýnek a ruce kávového nadšence dělají to, co se dělat má. Mlýnu je 10 let a asi mi vydrží když ne do smrti, tak do důchodu určitě...

Původně jsem si myslel, že si u pana Musiala nejdříve pořídím nějaký repasovaný profi kávovar, ale i po poradě zde na foru i s ním se nejdřív naučím dělat espresso na té své Gaggi a časem nový kávovar pořídím takový, co se domů víc hodí než 50kg profi mašiny. Než mi odejde Gaggia do věčných lovišť, mám mletí vyřešené. Holt každý máme nějaký svůj vývoj.

Mimochodem, pan Musial má v dílně několik desítek repasovaných mlýnů na prodej, ale nikde to nenabízí...Komu nebude vadit mlýn třeba i víc zvenku opotřebovaný, určitě by si od něj odvezl stroj ještě levněji než já :)
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Kolik jste ochotni zaplatit za kvalitni domaci mlynek?

Příspěvek od elwoodblues »

S dobrým mlýnkem lze na spoustě levných kávovarů určitě udělat slušné espresso, tedy několikrát :) Se špatným mlýnkem vám nepomůže ani La Marzocco...

mila001:
koukněte se na Bazoš.sk, odkaz je na vláknu Mazzer Super Jolly. Mám ho už doma a jakmile bude čas, hnedle vyzkouším a napíšu. Je to sice trochu nad váš limit, ale ne moc a myslím, že to za to stojí.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
vilose
více pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: stř 23. lis 2011 18:40:39
bydliště:
kávovar: Bezzera Unica, LaPavoni Europiccola, Faema Family
mlýnek: Mazzer Super Jolly, Fiorenzato T80

Re: Kolik jste ochotni zaplatit za kvalitni domaci mlynek?

Příspěvek od vilose »

Od roku 2008 určite mohla naň došetriť, pokiaľ ešte odvtedy nič nekúpila.
Iba blázon by za tie peniaze nekúpil nový Mazzer.
Mlynček je minimálne toľko dôležitý ako kávovar.

2elwoodblues:
Časom zistíš, čo sa dá ešte vylepšovať, to nemá konca. Pravdepodobne si k tomu nemal tácku a štelovacie tyčky. Musíš improvizovať.
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Kolik jste ochotni zaplatit za kvalitni domaci mlynek?

Příspěvek od elwoodblues »

vilose: Podružné věci (jako třeba datum) jdou mimo mě:)
Každý svého kafe strůjcem
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jaký mlýnek“