LELIT PL043MMI

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Peterko
Příspěvky: 1
Registrován: pát 27. lis 2015 16:55:46
bydliště:
kávovar: Lelit PL41EM
mlýnek: Gaggia MDF

LELIT PL043MMI

Příspěvek od Peterko »

Ahoj,
prosím nemá někdo zkušenosti s mlýnkem LELIT PL043MMI? Zatím jsem mlel na Hariu Skerton (dripper, aeropress, atd...). S "domácím" espressem nemám žádné zkušenosti. Plánuji koupi Lelit PL41EM a vybírám k tomu vhodný mlýnek v cenové relaci PL043MMI. Děkuji
Obrázek

Kód: Vybrat vše

[url]http://espresso.lelit.com/product/21[/url]
Uživatelský avatar
Scale940
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 12. led 2017 0:52:53
bydliště: Ústecký
kávovar: Lelit PL41EM
mlýnek: zatím nemám

Re: LELIT PL043MMI

Příspěvek od Scale940 »

Pořídil jste ho? Také se chystám koupit tento. Pokud ho máte, jste spokojen?
Uživatelský avatar
OndraMikus
více pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: čtv 14. črc 2016 11:51:04
bydliště: Vsetín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer mini electronic-A, Rancilio rocky

Re: LELIT PL043MMI

Příspěvek od OndraMikus »

Toš můj kamarád ho má a na espresso namele no, ale vypadá to jak takové srandovní udělátko...což by nevadilo, ale nevýhodou je, že je to strašně hlasité při mletí - je to defacto taková domácí mlátička. Takže pokud potřebujete spíše nějaký tichý mlýnek, tak tento vám "neuhoví", ale jestli je vám jedno, že řve jak kráva, tak bude asi ok.
Kávovar: Carimali Alfa
Alternativy: Chemex CM-8A | Hario V60-01 | Aeropress | 3x Moka konvička (100 ml, 150 ml, 250 ml) | 1L Frenchpress | Džezva 320 ml | Hario Wood Neck DPW-1 | Bonavita immersion dripper | Hario Vaccum pot NXA-5 | Kalita wave 185
Mlýnky: Mazzer mini electronic-A | Rancilio rocky SD | Porlex Mini
.....a mnoho dalších kávových serepetiček.....
Uživatelský avatar
Endynko
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: stř 19. črc 2017 13:47:58
bydliště: Modra
kávovar: Lelit PL162T Bianca
mlýnek: Lelit Wiliam PL72, Comandante

Re: LELIT PL043MMI

Příspěvek od Endynko »

Ja som ho mal ako svoj prvý mlynček - na začiatok fajn mlynček, také požadované minimum. Je hlučnejší a robí trošku viac bordelu okolo seba ale pokiaľ ti to nevadí, zvykneš si :grin: Skôr mi vadila absencia akejkoľvek stupnice hrubosti mletia.
Poslúžili v minulosti:
Lelit PL41TEM
Eureka Mignon, Lelit PL043MMI, Hario Skerton
Uživatelský avatar
Kirtan
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 13. říj 2016 14:49:47
bydliště: Brno
kávovar: Lelit VIP pl91t
mlýnek: Lelit pl043mmi, Baratza Sette 30 AP

Re: LELIT PL043MMI

Příspěvek od Kirtan »

Zdravím všechny. Mám tento mlýnek přes 2 roky. Je to můj první elektrický mlýnek, takže nemůžu srovnávat s relevantní konkurencí (používám v práci ještě hario mini na občasný aeropress, ale to je spíš nouzovka). Každopádně jsem s ním spokojený. Doteď žádný problém. Jestli "řve" víc než jiné mlýnky, jak jsem tu četl, nedovedu posoudit, ale vzhledem k tomu, že namletí kávy je otázka pár vteřin, podle mě to není moc relevantní. Myslím, že mele poměrně dobře (ve smyslu rovnoměrně, ale nijak hlouběji jsem to neměřil) i když binec trošku dělá. Má mikrometricke nastavení - "neomezený počet hrubostí mletí" a dá se pár šrouby rozdělat a celý mechanicky vyčistit. Za mě v poměru cena/výkon super mlýnek do začátku.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jaký mlýnek“