Mlýnek Handground

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
fremil
Příspěvky: 10
Registrován: ned 06. lis 2016 23:52:37
bydliště: Okolí Prahy
kávovar: Gaggia Classic (2005)
mlýnek: Ascaso I-steel (2015), čekám Handground (handground.com)

Mlýnek Handground

Příspěvek od fremil »

handground.jpg
danst píše:Sám jsem se rozhodl koupit jako dárky 2 ruční Handgroundy, zaplatil jsem je jako předobjednávku po 65 USD + 30 USD poštovné za oba. Po přetažení přes celní poštu mně vyjde jeden asi na 2.400, což beru jako velmi dobré za mlýnek, který by měl být velmi kvalitní a na určitý typ domácího použití (včetně espressa) vhodnější a lepší než el. mlýnek stejné ceny.
Je to sice Kickstarter projekt, ale snad to vyjde, zas o tolik peněz bych nepřišel. Měli by to dodávat v listopadu. Jsem velmi zvědav.
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 614#p48614
Zdravím všechny nové i vážené členy. Zvláště Dansta a hned vysvětlím proč ;)

Vlastně začínám na naprosto zelené louce a začnu hledat cestu k dobré kávě přes moka konvičku a protože jsem stačil z toho všeho pochytit, že cesta začíná u dobrého mlýnku, tak jsem si řekl začnu tam a chci něco, co bude více, než dobré pro ruční mletí. Došel jsem tedy na tohle vlákno, čtu si, hledám nalezené pojmy via Google a na první dobrou jsem se zamiloval do projektu Handground viz https://handground.com. Udělal si registraci, zadal americkou adresu léta mi fungující přes shipito.com a kartou zaplatil. Naprostá pohoda a zatím mne tato cesta za mlýnkem stále necelých 2500,- (edit: za "niklovaný") Super, že je pošta po státech zadarmo, ale ta pravá "sranda" teprve začne :oP Co jsem stačil o mlýnku nastudovat, tak by mi měl dát dobrý výsledek na vše, co mne napadne. Zatím tedy tolik z mé cesty za kávou ;o)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Ruční mlýnek - Tescoma Handy vs. Porlex

Příspěvek od papun »

Ahoj, nechci tě nějak předem zklamat, ale když jsem si prohlédnul fotky, tak se zdá, že je to klasická konstrukce, která bude časem mít stejné vady jako všechny podobné mlýnky - osa v plastu.
Uživatelský avatar
gekonko
více pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát 02. led 2015 12:33:04
bydliště: Košice
kávovar: CARIMALIalfa2x GAGGIAcubika2x ASCASOdream KRUPSxp5240
mlýnek: GAGIAmd85-2x SANTOS#1 ZASSENHAUSpanama

Re: Ruční mlýnek - Tescoma Handy vs. Porlex

Příspěvek od gekonko »

A frézky sú keramické takže budú skôr drtiť než krájať. Takže pomelú pomalšie a nerovnomernejšie ako oceľové.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Ruční mlýnek - Tescoma Handy vs. Porlex

Příspěvek od danst »

Ahoj, nechci tě nějak předem zklamat, ale když jsem si prohlédnul fotky, tak se zdá, že je to klasická konstrukce, která bude časem mít stejné vady jako všechny podobné mlýnky - osa v plastu.
nezklameš, za ty prachy (a už mně řekli, že další nemůžu přiobjednat, že uzavřeli objednávky do evropy a další bude možno objednat v příštím roce v ČR, ovšem za víc, pak zbývá možnost přes alternativní cesty přepravy přes adresu v USA) to nemá chybu.
O té ose v plastu si to radši přečti v originále :

Running down the center of Handground is a stainless steel axle that drives the burr mill. The axle is mounted on metal bushings in three locations to keep it stable while grinding and eliminate burr wobble. Each axle is milled on a 5 axis CNC that maintains tolerances of 0.004 inches. The combination of added stability and razor thin tolerances allows Handground to achieve a consistent grind, every time.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Ruční mlýnek - Tescoma Handy vs. Porlex

Příspěvek od papun »

Anglicky nerozumím. Nicméně neznám ten mlýnek, takže nemůžu argumentovat. Ale mám určitý osobní pocit.... Dál už zde na toto téma nebudu ucpávat vlákno. Ať slouží a dej vědět jak.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Ruční mlýnek - Tescoma Handy vs. Porlex

Příspěvek od danst »

tak jen zkráceně: nerezová osa uchycená na 3 místech v ocelových pouzdrech, vyráběno s vysokou přesností pro zamezení viklání a pro konzistentní mletí.
Za cenu 2x větší než Hario mini je to auto proti trabantu.
Mimochodem vyvíjeno jako mlýnek i na espresso pro prof. baristy, takže kvalita mletí bude. Bohužel dodávka vychází tak na únor a poté jistě nastane obvyklé zdražení.
Uživatelský avatar
fremil
Příspěvky: 10
Registrován: ned 06. lis 2016 23:52:37
bydliště: Okolí Prahy
kávovar: Gaggia Classic (2005)
mlýnek: Ascaso I-steel (2015), čekám Handground (handground.com)

Re: Ruční mlýnek - Tescoma Handy vs. Porlex

Příspěvek od fremil »

Přesně tak, jak píše Danst a to nejen o tom ocelovém uložení osy.... Pro Evropu uzavřeno, jedině přes distributory a cena budu jistě někde jinde nejen za ten niklovaný, který jsem přes americkou adresu bez problémů objednal.
Uživatelský avatar
pelo
více pokročilý
Příspěvky: 165
Registrován: stř 27. led 2016 17:02:29
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Classic, Classic Plus, Evolution, LP Europiccola '82
mlýnek: OE Lido E, DRM OnDemand

Re: Mlýnek Handground

Příspěvek od pelo »

Tak co? Už ho někdo máte? Uvažoval jsem na dním jen mám toruchu obavy z toho, že má jenom 15 krokú nastavení. Pořád se tu točí vlákna o "step vs. stepless" mlýncích pro espresso a tento má pro espresso v podstatě jenom 2 kroky (přesněji 1 a 1,5). Jak si vede s mletím na espresso? Europiccola je dost citlivá na mletí a už můj Lido E musím nastavovat fakt po malých krocích...
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Mlýnek Handground

Příspěvek od danst »

Předpokládám, že fremil by ho již měl mít, já, pokud je dostanu, tak až během února, jde přes nějaké distributory kávy (údajně).

a napsal jsem toto:
"který by měl být velmi kvalitní a na určitý typ domácího použití (včetně espressa) vhodnější a lepší než el. mlýnek stejné ceny."

- když si rozpitváte tuto větu, tak ho kupuju na občasné použití na dovolenou pro alternativu a druhý daruju na alternativu, místo téměř nepoužitelného haria mini, měl by ho výrazně převýšit funkčností i kvalitou.
- je pravděpodobné, že na něm v nouzi půjde mlít na espresso, a to lépe než na těch mlýncích z heuréky , ovšem že by nahradil např. Mazzer, to ani omylem , minimálně to bude málo komfortní, jak časově, tak pohodlností nastavení. (Za málo peněz málo muziky)
Uživatelský avatar
pelo
více pokročilý
Příspěvky: 165
Registrován: stř 27. led 2016 17:02:29
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Classic, Classic Plus, Evolution, LP Europiccola '82
mlýnek: OE Lido E, DRM OnDemand

Re: Mlýnek Handground

Příspěvek od pelo »

Koukal jsem nejake recenze od lidi, co uz ho maj a panuje dost rozcarovani ohledne spracovani, treba tady vcetne diskuze pod recenzi:
https://www.reddit.com/r/Coffee/comment ... e_grinder/

Vycitaji mu mimo jine spatne vystredeni osy, co vzhledem k "Each axle is milled on a 5 axis CNC that maintains tolerances of 0.004 inches" mi prijde dost divny. Pripada mi to, jako by ho vypustili do sveta jeste uplne nedokonceny ve fazi prototypu nebo spis RC (release candidate).
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Mlýnek Handground

Příspěvek od danst »

Opravdu jsou recenze rozporuplné, zejména asi u těch, co čekali espresso mlýnek za 1/3 cenu....
Pro mně je důležité tohle :
It's night and day from a Porlex, but it's also not very portable. For $20 more than the Porlex, I can't complain.

Pořád si myslím, že za 1400,- bude lepší než el. mlýnek(nový) za 1400. Předpoládám, že jako cestovní mlýnek pro aeropress bude sloužit dobře.
Hlavně, aby dorazil.
Kdo viděl týmy pracovníků, je to asijská produkce, tam jsme na nějakou tu nepřesnost zvyklí. Reklama je druhá věc.
Taky se může stát, že bude časem všechno vychytáno. A už teď je jasné, že bude dražší. U nás podstatně. Pak je otázka, kdo si dovolí koupit jako já čtvrtý mlýnek. Kdo jeden, raději elektriký od 5 tis. výše.
Uživatelský avatar
pelo
více pokročilý
Příspěvky: 165
Registrován: stř 27. led 2016 17:02:29
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Classic, Classic Plus, Evolution, LP Europiccola '82
mlýnek: OE Lido E, DRM OnDemand

Re: Mlýnek Handground

Příspěvek od pelo »

Tak sam jsi predtim psal "Mimochodem vyvíjeno jako mlýnek i na espresso pro prof. baristy, takže kvalita mletí bude." Takze lidi asi meli prilis velke ocekavani, reklama zase jednou predbehla vyvoj.

Na espresso to proste nebude to prave orechove, ale to asi zadny rucni mlynek v teto cenove kategorii. A elektricky v dane cene uz vubec ne. Zvlastni ale je, ze pri tom jak si dali zalezet na presne opracovane hrideli to pak pohnoji jejim vystredenim v pouzdrech. V dane cenove kategorii je ten mlynek lepsi nez cokoli jineho za tu cenu, ale cekal jsem trochu vic preciznosti kdyz jsem ten projekt sledoval. Casem ty chyby urcite vychytaji a mozna vyrobi i mlynek specialne na espeesso, ale to by ho museli prekopat od zakladu, protoze 10g/290 vterin pri mleti na espresso je fakt hodne, to uz zacina byt spis otrava...a cena pak bude asi jinde, kdyz se ale pak zacnou cenou priblizovat treba k urovni 120€ - 150€ tak se obavam, ze po rozporuplnem zacatku projektu uz lidi nebudou ochotni strilet naslepo a radeji si priplati za overeny mlynek s nejakou historii a recenzemi...
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Mlýnek Handground

Příspěvek od danst »

Tak je konečně doma. Handground.
Nakonec nestál, kolik jsem čekal, přišel s dopravou na cca 1950, tedy asi tolik, za kolik se teď prodává samotný (80 USD, třeba amazon, bohužel ten kurz je teď špatný)

Nejlepší zpráva : vypadá skvěle, pro milovníka ručního mletí je to téměř dizajnový kousek.

Recenzi psát nechci, je to pro mně okrajová záležitost na dovolenou. Na Aeropress.
No ale pár dojmů....

Největší mínus : mele stejně pomalu jako Hario. Čili doma radši na Rossim za 10 sec.

Klady :
super vzhled, snadné mletí, rovnoměrné mletí, bytelnost, dobrý na alternativy
výdrž?

Zápory :
pomalé mletí
pro někoho to, že na espresso není optimální (či použitelný)
výdrž?

Ale trochu podrobněji, je to ta střední třída, která tu chyběla.
Stojí 2x tolik než Haria a jemu podobné a 2.5 x méně než Lido nebo Commandante
Výkon, kvalita tomu taky odpovídá.
Je natolik jiný, že bude mít přívržence i odpůrce.
U mně nahradil Hario, kde jsem byl krůček před mlácením mlýnkem o linku (i v klidu na dovolené).
Připojuji fotky mletí, jednou srovnání s Rossi RR45 (64mm ploché kameny), podruhé hrubší mletí v porovnání s Hariem.
Bohužel fotky můžou být jen 150kb, tak tam detail není moc vidět, ale jako ilustrace stačí.
Snaha nastavit Hario na stejnou hrubost mně opět dovedla téměř k infarktu, bylo škoda té kávy.

Zásadní rozdíl proti Hariu je : pohodlné otáčení páky bez větší síly a bez většího zasekávání, pro mně v přirozenějším směru.
Mletí 22g kávy na hrubší Aeropress (u Hgr to bylo na č. 2, u Haria se to prostě nedá nastavit) trvalo u :

Hario : 90 sec , po půl minutě nevím, jak bych mlýnek chytil a na konci jsem rozzuřený
Hgr : 95 sec, v klidu a pohodě, jen na konci musím mlýnek odtrhnout od linky.

Technicky je to téměř totéž, ještě mám někde fotky obou, pak přidám. Kameny velice podobné, u Hgr o malinko větší, nevýznamně.
Ovšem rozdíl v uložení hřídele je velmi podstatný. Zatímco u Haria lze prsty bez větší síly kamenem viklat, Hgr drží, jak má.
Zde se bere, jak bude mlít.

Mlýnek působí velmi solidním dojmem, je ovšem jako "portable" pro někoho možná až moc velký.
Mile mně překvapil vrchní díl s převody a mlecí pákou, to je ergonomie, kterou beru. Kapacitou je na tom nejmíň 2x lépe než Hario Mini.
Jen spodní skleněná nádobka vyžaduje trochu přesnosti při našroubování a někomu nemusí vyhovovat, že je poměrně široká.

Velmi podstatná je možnost snadného a opakovatelného přenastavení hrubosti mletí. Klik klak a je to. Na alternativu dostatečný skok, na espresso rozhodně ne.
Nepochybuju, že by dokázal namlít na espresso. Musel bych ovšem namontovat ty dvě přibalené podložky na jemné mletí, ale pak by to jistě zvládl.
Ale to by nevyřešilo to, že stupně stupnice nejsou na espresso vhodné, jen to posune rozsah jinam.
Nicméně přenastavení hrubostí u Haria je horror (příznivcům se omlouvám, ale to je fakt těžké minus)

Mletí je nejpohodlnější s použitím lepivé podložky na spodu mlýnku, ta jej dobře fixuje, ale pak se musí odtrhnout. Já na něj pak nalepím to plastové kolečko s cejchováním, aby se nenachytal svinčík. Lze mlít i bez přilepení, nebo v ruce, je to ale trochu nepohodlnější. Předpokládám, že časem se podložka obnosí tak, že bude ještě lepit, ale půjde bez problému odloučit. Po úplném zadělání se má regenerovat omytím. Nevidím zde problém.
Po namletí se odšroubuje skleněná nádobka a mlýnek se odloží obráceně, postavený na hlavu.
Bytelnost je pro mně překvapením, škoda, že nepoužili větší kameny. Jedinou otázkou pro mně je, zda uložení ložiska v plastovém prstenci vydrží. Teoreticky, proč ne, ale známe plasty, škoda, že to není kov. Ale kdyby to ruplo, tak si to určitě nějak předělám.

Mletí je podstatně uniformnější než u Haria, čím větší hrubost, tím větší rozdíl. Oproti RR45 (broušené kameny) je zřejmě méně prachu, zrno je na omak ostřejší. Vím, že celebrity preferují na alternativy méně "fines", kdo je ale zvyklý na hořkost prachu, tak taky nemusí být nadšený.
Ovšem kvalita mletí u mně projde, na aeropress. Hario naopak dá velké špony i prach.
Možná , že se kameny trochu otupí a přibude jemných částic, kdo ví.

V podstatě jsem s koupí spokojený, byť jsou první reakce na mlýnek rozporuplné. Chápu, že kdo čekal mlýnek na espresso, je těžce zklamán.
Pokud bude cena kolem 2 tisíc, pak to jde. Jako výrobek to odpovídá, předražená je zde hračka Hario. Tam je i 800 moc.

Samozřejmě se nemůže rovnat mlýnkům elektrickým od 5 tis. výš. A to hlavně možností nastavení a rychlostí.
Mně nevadí na dovolenou ani rozměry, jezdím autem. Takže se tak nějak trefil do mých potřeb. Protože 18 kg mlýnek s sebou tahat nebudu.

Ještě k fotkám, na první je Hgr vlevo, RR45 vpravo.
Dál bych to ani nemusel říkat, lze lehce uhádnout, že Hario je poslední.

Ale u přípravy kávy není nic jednoznačného, zejména u alternativy. I když je rozdíl v kvalitě mletí opravdu velký, úpravou parametrů přípravy jde toto dost opravit.
Hgr. vs RR45 :
Hgr_RR.jpg
Handground :
Handgroung.jpg
Hario Mini :
Hario.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Mlýnek Handground

Příspěvek od danst »

A ještě další foto.
Both.jpg
Assembly.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Mlýnek Handground

Příspěvek od j.bill »

To plastové uložení se sloupky ve mě žádnou důvěru nebudí. Řekl bych že je to konstrukční prvek s programovanou životností. :grin: Co by také vyráběli, když by to vydrželo napořád, že? :lol:
Ložiska jsou kluzná?
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Mlýnek Handground

Příspěvek od wladas »

Diky za zhrnutie. Mozno je to presne co som hladal. Uz som premyslal nad Lido-m aj ked ta cena...(ale zohnat ho je problem). A kedze na espresso ho nebudem primarne pouzivat (len sem tam) tak sa mi celkom pozdava. Ulozenie sice nevyzera dobre ale urcite lepsie minus nez konkurencia.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Mlýnek Handground

Příspěvek od danst »

Ložiska kluzná, nic jiného se snad ani nedá předpokládat.
Jinak mrknul jsem se na převod kliky, z obavy, aby tam nebyl plast. A nebyl. Jsou tam dva ozubené kovové kužely Je to OK.

Ovšem ještě jednou varuju před použitím na espresso, opravdu lze měnit hrubost jen příliš skokovitě.
Na espresso jen v nouzi, regulace podmínek extrakce pak dávkou kávy.
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Mlýnek Handground

Příspěvek od wladas »

Tak v nudzi na espresso by zas nebol az taky problem pouzit tie podlozky.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Mlýnek Handground

Příspěvek od danst »

Normální rozsah 1-8 je : skoro jemné až velmi hrubé (cca 16 stupňů) a je to aeropress až frenchpress
s podložkama se to celé posune doleva, přiblíží se kameny : jemné až o trochu míň hrubé , zdánlivě i pro espresso

skok mezi stupni zůstává stejný, čili na espresso příliš velký.

Není nic platné, že mletí je kvalitní, stejnorodé, trefit se do optimálního mletí pro danou misku, navážku a kávovar bude krajně obtížné, ne-li nemožné.
Kdo má snížené požadavky na mletí a náhodně mu to vyjde na jeho setup, proč ne, ale je to proti rozumu.

Nepříjemná věc je, že při použití toho jemného mletí enormně narůstá čas k tomu potřebný.
Včera jsem mlel 22g ne na 2 ale na 1 a bylo to o 50% déle.
S podložkama už bych se do toho ani nepouštěl.

Závěr je: je to mlýnek na alternativu s kvalitou odpovídající ceně cca 2000 Kč
Kdo chce lepší, musí výrazně přitlačit.
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Mlýnek Handground

Příspěvek od wladas »

Tak teraz si ma zas odradil :) Chcem to primarne na moku a tam potrebujem tiez jemne mletie.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jaký mlýnek“