Compak K3 vs Eureka Zenith 65 High Speed

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
xpmarek
Příspěvky: 14
Registrován: ned 30. lis 2014 23:46:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Compak K3 vs Eureka Zenith 65 High Speed

Příspěvek od xpmarek »

Vlastním již dva roky mlýnek Compak K3 a kávovar Bezzera Mitica, vše funguje OK, jen mám problém, když udělám dvojité espreso, proteče řekněme za 25s, namelu znovu a proteče při stejném utampování za 20s, dříve se mě to tak často nestávalo. Kávu beru z Prima Café. Mlýnek i kávovar jsem kupoval nový.

Prostě často se mě stává, že co příprava kávy to trochu jiný průběh. Může to být mlýnkem? Jsem s ním celkem spokojený, jen by mohl mlít trochu rychleji a být tišší, budím s ním občas děti a manželku.:)

Byl mě doporučen mlýnek Eureka Zenith 65 High Speed, krom toho, že bude mlít rychleji, bude mlít víc konzistentně / lépe, poznám to nějak výrazněji na chuti espressa?

Také u Compak, když nastavím mletí na cca 20 na espresso, pak chci udělat kávu v Moka konvičce a dám 40, pak zpět dám 20 na espresso, tak druhé espresso poteče o dost jinak dlouho než první. Čili teoreticky bych si Compak mohl nechat na alternativní přípravy kávy jako druhý mlýnek…

Jinak mám to na doma...

Děkuji za váš názor

Petr
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Compak K3 vs Eureka Zenith 65 High Speed

Příspěvek od puschpull »

Já používám dva mlýnky. Fiorenzato na espresso a Gaggia MDF na jakékoliv jiné způsoby přípravy, nejčastěji překapávaná (dripper). Také se snažím nestřídat moc často kávu. Od jednoho druhu koupím minimálně 0,5 kg ale častěji 1-2 kg. Vždy při změně druhu kávy musím mletí jemně nastavovat na optimální hrubost. Zpravidla se mi ale 2-3 šálek už podaří k mé spokojenosti. Drobné odchylky jsou vždy po dosypání do násypky. Nasypu zmraženou kávu cca 1x za 2-3 dny (nějakých 60-90 gramů kávy).
Uživatelský avatar
xpmarek
Příspěvky: 14
Registrován: ned 30. lis 2014 23:46:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Compak K3 vs Eureka Zenith 65 High Speed

Příspěvek od xpmarek »

No, já dělám z 90% espresso, z 10% Moka konvičkou. Obvykle kupuji 0.5kg, většinou to také odhadnu, že 2-3 šálek je OK. Spíš mě šlo o to, jestli u té Eureky mám v praxi šanci z chuti poznat, že je lepší. Určitě bude mlít rychleji, ale o kolik lépe je otázka. Co myslíte? Zas Eureka mě asi přežije, u toho Compak si zas ta jistý nejsem.:) Umelu podle mě tak +-10kg kávy za rok. Zas ani ten Compak asi není nějak špatný.
Uživatelský avatar
lime
Příspěvky: 38
Registrován: stř 13. led 2016 19:34:15
bydliště: SK
kávovar: Rancilio silvia, San Remo ZOE
mlýnek: ascaso I-steele, Eureka Zenith

Re: Compak K3 vs Eureka Zenith 65 High Speed

Příspěvek od lime »

Eureku high speed mám, single shot pri aktuálnom nastaveni 2,65sec double 4,8sec mikrometrické nastavovanie je skutočne jemné a možnosť čistiť bez potreby znova kalibrovať je super.
Oproti Eureke Zenith Club melie konzistentnejšie, prakticky žiadne hrudky a viac ako dvojnásobná rýchlosť. s Ascaso i-steel to zrovnávať nebudem, to je iný vesmír. Zrovnanie s inými strojmi nemám. Rozhodne je menej hlučný než Ascaso a "hlučí" len 5sec na double shot. Po rozdieloch v chuti som ale nijako nepátral. Na domáce použitie to chce ale trochu viac miesta v kuchyni :-)
Odpovědět

Zpět na „Jaký mlýnek“