Bezzera magica

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Bezzera magica

Příspěvek od morseee1 »

Po dlhom čase príprav a šetrení je konečne doma...

Takže tu je predstavenie:
Technické parametre

Power: 240 V 50-60Hz
Element: 1450W
Group head:Faema E61
Tank Water Level Control:In-built auto cutout and optical indicator
Boiler:2L
Tank: 4L
Boiler Construction:Heavy duty brass
Head Heating:Thermosymphonic
Weight:22.7 Kgs
Width:300mm
Depth:425mm
Height:415mm

Myslím, že netreba prekladať.

Už len podotknúť moje osobné hodnotenie po mesiaci prevádzky:
+++ teplotna stabilita
+ vyhrievanie šálok konečne dostalo reálnu podobu - plocha má cca 55°C
+ automatická ochrana čerpadla pri prázdnej nádrži
+ medený boiler
+ okamžitá para
+ ovládanie para/voda cez joistick (v prípade pary aj aretácia)
+ horúca vody na výstupe ma cez 90°C - aj po naplnení 3dcl šálky (čaj a podobne)
+ signalizácia nedostatku vody (oranžové svetielko svieti ak je voda. Ak nie je zhasne)
+ keďže hlava nie je ničím zakrytá, konečne vidím čo robím a nemusím sa všelijako zohnuto krútiť okolo kávovaru s mojimi 190 cm
+ absolútne štýlová príprava kávy :-)

Ostatne veci, ako že to má hlavu E61 a podobne nejdem spomínať, je to dané.

ale predsa len nejaké zápory to má:
- ohrev mašiny trvá 15-20 minút - od zapnutia studenej mašiny po prvé vypnutie ohrevu je to presne 10 minút.
- chýba optický ukazovateľ výšky hladiny
- malý odpadový šuflík
- veľká spotreba kávy :-)

V balení pri objednávke boli dve páky - jedno a dvoj výpusť, tri misky - 8g a 14g + blind.
Keď som bol už taký rozhadzovačný, objednal som si aj bottomless páku + 6g a 12g misku.
Menšie misky sa nakoniec ukázali ako lepšia voľba.


No a dojmy?
Parádna mašinka. Obsluha jednoduchá, žiadne gombíky, žiadne programovacie tlačítka. Stačí páčka hore, páčka dole a hotovo.
Obslúžiť štyroch ľudí s rozdielnymi požiadavkami (cappuccino, espresso, kakao a čaj), bolo predtým veľký problém. Nie že by sa to nedalo, len to nebola taká pohoda.

Uvidíme čo prinesie čas a ako to bude so spoľahlivosťou, ale spolieham sa na jednoduchosť stroja.
http://www.youtube.com/watch?v=7INqpDWxK5I
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera magica

Příspěvek od RedAce »

morseee1 píše:Tank Water Level Control:In-built auto cutout and optical indicator
- chýba optický ukazovateľ výšky hladiny
Uniká mi něco?
Každopádně nádherná mašina, na něco podobného mám do budoucna taky spadeno. Jediná vada na kráse je snad to, že mi logo Bezzery strašně připomíná nějaký schématický nákres tlustého střeva :D Fotky jsi dělal přímo ty?
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera magica

Příspěvek od morseee1 »

RedAce -- bohuzial oni tym mysleli oranzovu kontrolku - je voda svieti - neni voda nesvieti a nefunguje .. Ja ako nedostatok vidim skorej stav vodnej hladiny nieco ako plavak. Uz sa mi stalo ze som robil kavu a v polke sa kavovar vypol.

Ano, fotky aj video su moja praca
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera magica

Příspěvek od RedAce »

Tak to je docela hloupé. To i nějaký pitomý kapslovač, který jsem potkal někde na návštěvě to měl taky hlídané přes kontrolku, ale stylem, že buď kontrolka nesvítila a bylo tam dost vody na jedno kafe nebo svítila a prostě výdej nepustila, protože by to na kávu nestačilo. Ale to jsou detaily - dokonalý kávovar asi neexistuje. Ve výsledku je to stejně o tom, jak dobrá káva z toho vytéká a tohle na to vliv nemá.
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera magica

Příspěvek od morseee1 »

tak na vysledok to urcite nema vplyv. je to len trosku smutne. Ked uz kontrolka, tak aspon kontrolka nizkej hladiny az potom vypnutie. Absolutny detail, ale zamrzi. Koniec koncov, nieco take sa da vyrobit. :-)
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Bezzera magica

Příspěvek od Rodom »

Mě se naopak to logo velmi líbí. A popravdě řečeno, ten chybějící ukazatel hladiny vody, když stejně imrvére dolévám čerstvou vodu, ten je mi šumák oproti tomu, jak se jim povedly ty koncovky rukojetí páky. To je pro mě skutečně designová lahůdka.

Krásný stroj, krásné fotky, velmi Vám přeju mnoho radosti. Myslím, že mluvím za mnoho zdejších milců kávy, kteří si jedou na svých Gaggiích Classicách apod., a plánují, jak někdy, až to půjde, až třeba hypotéka nebude tolik bolet, do toho praští a posadí si do kuchyně stroj této třídy.
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Bezzera magica

Příspěvek od dape »

Rodom: mluvíš mi z duše :-) přesně to jsem chtěl napsat!
Strojek Vám moc přeji, je fakt nádhernej!!!!! a co žeru maximálně je ta E61 a její osazení mimo stroj. Už plánuji, že jednoho dne s tím co mám praštím a koupím si tu nádheru. Ale to bude muset ještě uplynout nějaká voda.
Vždy se mi líbily typu Butterfly, fakt skvost.
Spínač nespínač, stroj je nádhernej, umí super kafe, perfektní stabilita, propracované do detailu. Gratuluji a občas sem přihoďte nějaký postřeh, fotky, videa, moc se mi to líbí! Díky.
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Bezzera magica

Příspěvek od Effe »

Krasavec či krasavice....co to je za kávu s tím videem ?
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera magica

Příspěvek od morseee1 »

dape: diky

btw .. trvalo mi tri roky kym som nasetril :-) predtym som mal Ariete de luxe 1329, co je vacsi sunt ako gaggia. Bolo to tazke rozhodnutie, predsa len je to kopec penazi, ale nelutujem toho. Ked uz aj manzelka je schopna na tomto stroji si spravit kavu, co predtym nevedela, pretoze aríeta potrebovala na vyrobu kavy samanske tance krizene s woodoo. :-)

Jedno video som uz pripojil k clanku, nejake este mam, ale nie su spracovane. V kazdom pripade pripojim skusenosti dlhodobeho charakteru, no to bude musiet este vela kavy pretiect.
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera magica

Příspěvek od lukyn »

Mám Butterfly a ta kontrola hladiny mě také štve. Dvakrát se mi už stalo, že došla voda v polovině shotu a stroj prostě vypne. Je to samozřejmě má chyba, mám častěji kontrolovat hladinu, při třílitrové nádobě to ale svádí k opaku. U svého stroje judu řešit nezávislou kontrolkou pár centimetrů nad vypínací hladinou - jednoduché.

Jinak gratuluji ke stroji, ta nahatá E61 je prostě paráda a neměnil bych za žádné semi se selenoidy.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Bezzera magica

Příspěvek od Effe »

predtym som mal Ariete de luxe 1329, co je vacsi sunt ako gaggia.

Kupodivu na takovém šuntu jako je Gaggia jde bez větších problémů vykouzlit espresso lepší než většina kaváren vybavených profi stroji.
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera magica

Příspěvek od RedAce »

Bohužel u nás není termín "většina kaváren" ničím, podle čeho by se měl milovník kávy poměřovat. Úroveň je tak bídná, že její překonání ještě o ničem nevypovídá.
P.S.: Mě na tom videu vyděsila spíš ta více než 40s extrakce.
Naposledy upravil(a) primacafe dne pon 17. bře 2014 23:04:52, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Odpovídejte tlačítkem Odpovědět NÉ Citace, předchozí příspěvek si umí přečíst každý.
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera magica

Příspěvek od morseee1 »

kolu:
dik za typ .. dneska uz to tak nezatahujem, to bol este prvy tyzden blby zvyk z Arietky :-) ..
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera magica

Příspěvek od morseee1 »

Mě na tom videu vyděsila spíš ta více než 40s extrakce.[/quote píše:
to bolo cisto pre video ..nemal som stopky a konecne som bol sam doma, tak som to na rychlo zbuchal :-) (zase jste se kochal pane doktore....)

tuto jedna bratislavska praziaren, vzladom na to ze si z prace pre kavu chodim peso do praziarne preferujem osobny odber niekedy aj s navstevou prazicky :-)
konkretne toto bola Bob-o-link z Brazílie
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Bezzera magica

Příspěvek od Rodom »

Díval jsem se na orig italské webovky bezzery, ale tam mají tento model s jinou pákou , než tou pěknou co máte Vy. Kde jste tento stroj kupoval? Prosím o odkaz, díky.
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera magica

Příspěvek od morseee1 »

Rodom píše: Kde jste tento stroj kupoval? Prosím o odkaz, díky.
http://www.mobacoffee.de/
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Bezzera magica

Příspěvek od Rodom »

Díky za odkaz. Koukám, že ani tam tu Vaši koncovku páky neprezentují. Musel jste si o ni nějak psát, nebo to přišlo jako příjemné překvapení?
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera magica

Příspěvek od morseee1 »

Rodom píše:Musel jste si o ni nějak psát, nebo to přišlo jako příjemné překvapení?
priznam sa ze som to nejako vobec neriesil ... v kazdom pripade .. tu sa da objednat ..
http://www.mobacoffee.de/fuer-Bezzera

objednaval som navyse takuto konkretnu paku akurat bottomless a nakoniec boli aj tie dve v baliku rovnake. Podla mna obrazok stary ale paka nova, nieco ako modelova rada 2014 :-)

V kazdom pripade sa im da napisat, su velmi ochotny a dobre komunikuju (tiez som riesil nejake upresnenia)
Uživatelský avatar
petrf.most
Příspěvky: 9
Registrován: pát 04. říj 2013 10:06:43
bydliště: Most
kávovar:
mlýnek:

Re: Bezzera magica

Příspěvek od petrf.most »

Krásný stroj, také jsem o něm asi rok přemýšlel. Nakonec jsem koupil ROCKET EVO V2. Hlavně by to chtělo teploměr do grupy. Vyrobil jsem si takovej a je to opravdu o něčem jiném. Obecně HX stroj bez teploměru je asi jako auto bez tachometru. No moc jsem se divil s jakými teplotami vlastně pracuju než jsem si ho tam dal. Teď je to dokonalé od A do Z. Odkaz :https://www.youtube.com/watch?v=19gKddn-P0E
Uživatelský avatar
Keso
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: pon 03. led 2011 16:02:47
bydliště:
kávovar: Bezzera Mitica TOP
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Re: Bezzera magica

Příspěvek od Keso »

Chcem sa spytat aku single misku pouzivas. Ja mam Miticu TOP s rotacnym cerpadlom, ale inac velmi podobny stroj a ta single co bola dodavana mi nejak nepasuje. Ak ju pouzivas s akou gramazou si mal dobre vysledky? Mne sa stale zda, ze ked pozriem na puk ze tam vidim z hora kanaliky (2-3ks) a pritom puk nie je vobec velmi suchy atd. (i ked chapem ze ako vyzera puk nie je uplne smerodajny ale viem ze ked je dobra kava v pohari, aj puk je zvycajne ok)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „BEZZERA“