Bezzera Matrix

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
kuba
Příspěvky: 2
Registrován: pát 10. led 2020 10:53:33
bydliště: Olomouc
kávovar: Bezzera Matrix
mlýnek: COMPAK E5 OD

Bezzera Matrix

Příspěvek od kuba »

Při výběru kávovaru jsou na prvním místě jeho vlastnosti, přesto někdy vzhled zaujme na první dojem. To je případ i tohoto kávovaru. Někdo z něj může být nadšený, na druhou stranu při kritičtějším pohledu to někomu může připadat jako pěkný kýč (taková pouliční lampa uprostřed místnosti). Po materiální stránce mu nelze nic vytknout. Jedná se o kvalitní nerezový kousek, na kterém kromě světelných efektů vyčnívají dřevěné části. Ty mají nejen pěkný odstín, který kávovaru dodává nádech elegance, ale rovněž podtrhují úroveň zpracování. Boční stěny, které se starají o barevné podsvícení, jsou průhledné a umožňují tedy sledovat srdce stroje.

Odkapávací rošt je poměrně široký, takže ve chvíli, kdy teče voda z páky, dopadá přesně tam, kam má. Rošt je možné připojit na odpad a odpadá tím neustálé vylévání nádoby. Nešikovně řešený je prostor mezi kávovarem a nádobou, kterým zatéká menší množství vody pod kávovar. Je dobré, že pro nalévání vody do zásobníku není třeba oddělávat kryt, funguje na pantu a lze jednoduše vyklopit. Nevýhodou tohoto mechanismu je menší rošt pro nahřívání šálků.

Někdo může mít z počátku problém s tryskou na páru. Ta může být buď zapnutá na maximální výkon, nebo vypnutá – nic mezi tím – kávovar postrádá otočný ventil, je opatřený pákou. Jediná možnost, jak regulovat páru a postarat se tak o perfektní našlehání mléka, je pomocí teploty.
Kávovar má dva bojlery, jejichž teplota se dá nezávisle na sobě regulovat pomocí operačního systému na displeji. Lze nastavit prioritu bojleru, v momentě, kdy člověk chce jen horkou vodu, nemusí dlouho čekat. Nahřátí celého kávovaru tak, aby byla prohřátá i hlava, trvá zhruba 20 minut. Maximální teplota servisního bojleru je 130 °C při tlaku okolo dvou barů (má to tlak jak parní lokomotiva a mně chvíli trvalo, než jsem nastavení vychytal a mléko se mi podařilo našlehat). Při extrakci kávy si kávovar bez problému drží tlak okolo devíti barů. Preinfuzi je možné nastavit na maximálně 5 vteřin, což je super při napojení na vodovodní řád. Problémem je senzor pro měření hladiny vody v zásobníku. Jakmile kávovar dojde k závěru, že je nízká hladina (byť tam vody je dost), zastaví extrakci klidně v půlce a dokud není voda doplněna, nepokračuje v činnosti.

Při každodenním životě si cením možnosti nastavit samozapnutí kávovaru. Lze nastavit jiný čas na každý den v týdnu, nestane se tak, že byste vstali ke studenému kávovaru. Velkou nevýhodou při nastavování je, že minuty a hodiny není možné nastavovat odděleně. Při velkých časových posunech tedy člověk musí projet minutu za minutou celý úsek.
Kávovar mám čtyři měsíce a své volby nelituji. Má své mouchy, ale ty jsou v poměru s kvalitou kávy, kterou vyprodukuje, zanedbatelné.

Pokud vás zajímá cokoliv, co nebylo řečeno, tak se zeptejte.
Uživatelský avatar
sloon
Příspěvky: 24
Registrován: pát 18. črc 2008 23:27:56
bydliště: Třebíč
kávovar: Bezzera Magica
mlýnek: Eureka Mignon Specialita

Re: Bezzera Matrix

Příspěvek od sloon »

Zdravím, chci se zeptat není bojler na kávu(0,45l) málo neomezuje to v přípravě více šálků po sobě?
Uživatelský avatar
kuba
Příspěvky: 2
Registrován: pát 10. led 2020 10:53:33
bydliště: Olomouc
kávovar: Bezzera Matrix
mlýnek: COMPAK E5 OD

Re: Bezzera Matrix

Příspěvek od kuba »

Ještě jsem na to nenarazil, ale samozřejmě je otázka kde to chcete používat. Já ho mám doma takže v případě i větší návštěvy to je bez problému.
Uživatelský avatar
tiny
Příspěvky: 28
Registrován: úte 25. dub 2017 21:25:28
bydliště: Postřižín
kávovar: Gaggia Classic Gold
mlýnek: Gaggia MDF white

Re: Bezzera Matrix

Příspěvek od tiny »

Zdravím, kde jste kávovar kupoval? Někde v ČR nebo IT? Viděl jste ho před koupí někde naživo? Díky
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „BEZZERA“