Carimali Alfa - totální repase

Odpovědět
Uživatelský avatar
Skautik
Příspěvky: 17
Registrován: pon 26. pro 2016 0:31:09
bydliště: Olomouc
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: SanMarco SM95

Re: Carimali Alfa - totální repase

Příspěvek od Skautik »

Tak napadlo me to same, nicmene puvodni termostat je na 165C novy ve vypustnem sroubu predpokladam by musel byt nizsi. Otazka o kolik aby to melo nejaky smysl. Na kolik se muze rozpalit spirala pokud tam bude treba 1cm vody a bude dostatcen ten termostat izolovat.

Merili jste nekdo na kolik se ohreje bojler z venku? 120C nebo min?
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Carimali Alfa - totální repase

Příspěvek od j.bill »

To záleží, jak bude kávovar nastavený. U HX se snímá tlak páry, který je vztažený k teplotě. Třeba 1,3 bar odpovídá cca 126°C uvnitř bojleru. Podívej se na graf teplotní a tlakové závislosti vody v uzavřeném systému. Myslím, že kolem těch 140°C by mohlo být pro bezpečnostní termostat vyhovující.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Carimali Alfa - totální repase

Příspěvek od papun »

Tak problém vyřešen. Nakonec byla ucpaná trubička. Ta teflonová hne na bojleru. Ale jinak je vše čisté. Mám teď sekundární problém, ten trojcestný ventil teď blbě těsní, protože ty okroužku už nejsou úplně v kondici. Nevíte náhodou přesný rozmměr? V Hraspu to mají, ale nechci dávat stovku za poštu, abych si koupil dva kroužky za 6,- :(
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Carimali Alfa - totální repase

Příspěvek od dslecinka »

02025, jestli se nepletu (to je standard na ventilech Parker a ODE). EPDM nebo Viton. vnitrni prumer 6,07 mm, tloustka 1,78 mm. zkontrolujte suplerou, nez koupite neco, co tam nebude sedet...
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Carimali Alfa - totální repase

Příspěvek od j.bill »

A je to skutečný rozměr nebo jen katalogové označení, mající navodit pocit jedinečnosti a řádně na tom pak profitovat? Myslím, že u gumového kroužku setiny nehrají žádnou roli. ;) a 6x1,8 popřípadě 6x2 udělá stejnou službu...(pokud je to tedy tento rozměr)
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Carimali Alfa - totální repase

Příspěvek od dslecinka »

to ciselne oznaceni je z rady standardizovanych rozmeru (02 udava tlousku 1,78 mm, 025 pak kod vnitrniho prumeru) o-krouzku
Naposledy upravil(a) dslecinka dne úte 31. bře 2020 21:00:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Carimali Alfa - totální repase

Příspěvek od j.bill »

Nemám na mysli kódové označení, ale skutečné rozměry. Setkal jsem se s podobnými praktikami v jiném odvětví....
dslecinka píše:...vnitrni prumer 6,07 mm, tloustka 1,78 mm....
Ale viz níže, .... každý ať si dělá, jak uzná za vhodné.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Carimali Alfa - totální repase

Příspěvek od papun »

Tak nakonec jsem našel v práci o-kroužky, kde bylo napsáno 6x1,8. Schválně jsem to měřil digitální šuplérou a řešit nějaké desetiny, natoš setiny nemá smysl. Já jsme to ani neměl v plánu, ale nechtěl jsem tam na druhou stranu dát nějakou hloupost.

Nicméně, doma jsem dneska zapnul kávovar a zdálo se, že si to i sedlo, ale stejně mi to nedalo a vyěmnil jsem ty okroužky. Naštěstí je k ventilu výborný přístup a netřeba rozdělat nic jiného, takže to bylo hotové hned a teď mám klid, že je vše v pohodě.

Uvědomil jsem si, že jsem taky mohl uvařit spirálu, protože ta voda se do bojleru nedopouštěla už asi týden. naštěstí horkou vodu nepoužívám a pěnil jsem asi jen jednou.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Carimali Alfa - totální repase

Příspěvek od papun »

Mám sekundární problém číslo dvě. Když je kávovar studený a pustím výdej vody normálně přes sprchu, tak to jde v pohodě. Jak se zahřeje a pustím to, tak to strašně dlouho čerpá vodu (cca 10 vteřin) až pak začne téct voda a zdá se být jakoby přehřátá. Když bych vařil několik káv po sobě, tak by to už jelo, ale jak to nechám třeba hodinu zaplé, tak to zase pak dlouho trvá.

Nějak mi není jasné čím to může být. napadlo mě zavzdušnění, páč jsem měl přivody rozebrané. Ale to je jediné co by mohlo být jinak než předtím.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Carimali Alfa - totální repase

Příspěvek od papun »

Pořád nad tím přemýšlím. Napadl mě černý scénář, že by byl prasklý výměník.

No a pak ještě otázka jak funguje rozdělovač a co by tam mohlo být špatně
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Carimali Alfa - totální repase

Příspěvek od papun »

Tak už to funguje normálně. Zkusil jsem odmontovat trubičku co vede z výměníků do hlavy. Trubka úplně čistá, u hlavy je sítko, tam to bylo taky úplně čisté. Trošku zarostlé to bylo u výměníků, ale nezdálo se to zas tak zásadní. Pročistil jsem to. A pak to začalo fungovat normálně. Jestli to je jen náhodu, nebo to bylo tím přicpáním, nevím, ale už to šlape.
Uživatelský avatar
Amo_Košice_Sk
více pokročilý
Příspěvky: 430
Registrován: pát 26. zář 2014 9:54:19
bydliště: Slovensko Košice
kávovar: La Carimali Alfa
mlýnek: Brasilia RR45 WEGA 6.0

Re: Carimali Alfa - totální repase

Příspěvek od Amo_Košice_Sk »

Po 8 rokov denného používania v domácnosti hodnotím La Cariimali Alfa ako výborný bezporuchový kávovar.
Za ten čas raz menené čerpadlo - Ulka. Používam čerpadlo Ulka miesto pôvodného rotačného čerpadla bez OVP.
U nás skoro každé 2 roky nutná výmena tesnenia v hlave, rozmer 69x57x7.5mm.
Nedávno som objednal 6 kusov tesnení.
Samozrejme kávovar udržiavam, pravidelne čistený, často čistené sitko v hlave, občas preplach kyselinou citrónovou celého kávovaru.
Ďakujem :ucta:
Kávavar : 2x La Carimali Alfa & French Press Bodum
Mlynek : Brasilia RR45 (Gino Rossi RR45)
Mlynek : WEGA 6.0 (COMPAK K6 old)
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: Carimali Alfa - totální repase

Příspěvek od timi.m »

Dobrý den, prosím Vás měl byste doma někdo celou nevyužitou trubici na páru od kohoutu k parní trysce? Mám jí uprostřed přeříznutou a spojenou nějakou silikonovou hadičkou. Na funkci to asi nemá vliv, ale moc se mi to nelíbí.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Carimali Alfa - ze starého nový“