Alfa - GICAR - doplňování vody

Odpovědět
Uživatelský avatar
Muzzy
Příspěvky: 31
Registrován: úte 31. bře 2015 9:45:02
bydliště: Nelahozeves - Lešany
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: La San Marco SM 90

Alfa - GICAR - doplňování vody

Příspěvek od Muzzy »

Ahoj, mám menší problém s elektronikou. Z ničeho nic mi Alfa začala jen tak doplňovat vodu do bojleru a už s tím nepřestane, voda lítá ven pojišťovákem... Myslel jsem, že je problém se sondou, případně, že je zavápený bojler a nevodí, ale i po odvápnění (téměř nic tam nebylo, používám měkkou vodu) stále ten samý problém. Po zapnutí se začne nahřívat, případně správně doplní trochu vody do bojleru, když je podstav, vše ok, ale pak se najednou zblázní a sepne čerpadlo... Gicar jsem rozebral a skoukl pod lupou, nic nevypadá poškozené... Už dva roky mám rozpracované Arduino s displejem, ale že by se mi to zrovna teď chtělo dodělávat, to ne ;) Setkal se s tím někdo, případně dokázal by navést, kde by mohl být problém? Díky
Uživatelský avatar
Muzzy
Příspěvky: 31
Registrován: úte 31. bře 2015 9:45:02
bydliště: Nelahozeves - Lešany
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: La San Marco SM 90

Re: Alfa - GICAR - doplňování vody

Příspěvek od Muzzy »

Tak ještě jeden malý poznatek, nevím, zda není špatné trafo, protože na výstupu sekundáru naměřím 20V místo 12V, tak jestli náhodou celej Gicar není zblblej z přepětí... Nezkoumal jsem teda, co vše jede na 12V, jestli jen relátka nebo i zbytek, je tam ješte stabík na 5V a tam naměřím správnou hodnotu...
Uživatelský avatar
Muzzy
Příspěvky: 31
Registrován: úte 31. bře 2015 9:45:02
bydliště: Nelahozeves - Lešany
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: La San Marco SM 90

Re: Alfa - GICAR - doplňování vody

Příspěvek od Muzzy »

Trafo vyměněno, zatím to šlape jak má... Buďto za to opravdu mohlo vadné trafo, nebo si za těch 5 dnů, co čekal venku rozebrán odpočinul :D
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Carimali Alfa - ze starého nový“