Alfa oprava,čištění,úpravy

Odpovědět
Uživatelský avatar
Baset99
Příspěvky: 18
Registrován: pon 02. led 2017 0:33:26
bydliště: Prostějov
kávovar: Ikea :-(
mlýnek: Severin 3874 - el. keramické kónické kameny

Alfa oprava,čištění,úpravy

Příspěvek od Baset99 »

Ahoj všem,
je to cca 2,5 roku co jsem koupil od uživatele Oriho Alfu ... jako vstup do kávového světa :ucta: (ničemu před tím již nejsem schopen říkat kávovar).
Mno ale proč sem píšu ... předevčírem divný zvuk ze stroje při dopouštění vody a za chvilku se opakoval ... tak jsem raději Alfu vypnul a jal se zkoumat co se stalo.

Po delším zkoumání a hledání jako laik amatér jsem přišel na to že je zaseklé rotační čerpadlo ... to se mi povedlo dokonce rozebrat (pumpu) a během toho i nějak uvolnit a opět se zase točí i když nevím čím to bylo zaseklé.
Zkrátím to ... celou dobu jede na změkčovači vody a celkem pravidelně jsem dělal backflush (snad to píšu správně) i s detergentem PULY a čistil co se dalo. Nicméně když jsem viděl po otevření stroje jak vypadá celý vnitřek tak mi bylo jasné že musí proběhnout kompletní vyčištění.

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

No a s tím mám pár problémů se kterýma bych potřeboval poradit:
  • Nevíte kde se dá koupit izolace na bojler a hlavně která je na to nejlepší? Nejlépe Olomouc nebo Brno!
  • Při demontáži se mi povedlo ulomit kontakty z průtokoměru (teda jestli je to ono - obr : 03) ... musím ho koupit novej nebo myslíte že se dá vyškrábnout ta hmota a jenom zpátky připájet?
  • A je velký problém když montuju např kolínka na bojler viz obr 01 a 02 tak aby bylo utažené tak má špatný směr a musím ho nechat trochu povolené?
  • Z toho mi vychází další dotaz používá se i tady na šroubení všech těch přírub teflonová páska nebo niť k utěsnění? Např na té pumpě byly staré zbytky teflonu ale nahoře na bojleru nebylo vůbec nic? Tak mě trochu napadlo že asi se dá použít kde je zatím studená voda ale na bojleru už je moc vysoká teplota tak se těsnění nepoužívá!
Díky moc za případnou pomoc. Ještě mě napadá že při demontáži jedné objímky která vůbec nešla povolit jsem málem ukroutil jednu trubičku ... nevíte kde se případně dají dokoupit náhradní? Případně myslím že nejsem úplný nemehlo a jsem celkem i zručnej takže bych si ji mohl i sám naohýbat.
Uživatelský avatar
Baset99
Příspěvky: 18
Registrován: pon 02. led 2017 0:33:26
bydliště: Prostějov
kávovar: Ikea :-(
mlýnek: Severin 3874 - el. keramické kónické kameny

Re: Alfa oprava,čištění,úpravy

Příspěvek od Baset99 »

Tak nakonec průtokoměr se nepodařilo bohužel opravit ... sice jsem kousek odvrtal a byl schopen napájet dráty na kontakty v těle, ale asi byl některý už úplně utržený tak jsem neřešil a koupil novej.

Společně s tím jsem rovnou koupil i nové čerpadlo páč mělo po rozhýbání divnej zvuk ... no ale dal jsem nové a to má siced jinej zvuk ale pořád se mi taky nějak nezdá? viz video : https://www.youtube.com/watch?v=2FR2KejV0s4

Nevím jestli to není jenom tím že mám motor přes gumové podložky moc dotažený k rámu a měl by správně jenom jakoby viset na těch šroubcích nebo je tam ještě nějaký detail který neznám!
Neví někdo proč to má ten zvuk jako kolísavé otáčky nebo otáčení po elipse??? ... nevím jak líp to popsat ... ostatně nejlépe je to slyšet ve videu když si člověk odmyslí tu tekoucí vodu.

A ještě k čemu přesně slouží ten boční šroubek/matička na těle čerpadla z boku?


EDIT: jo a ještě mám teď trochu problém s teplotou výsledné kávy ... i když mám plechvou hubu a celkově snáším vyšší teploty tak dřív jsem musel trochu vyfoukat hned po extrakci abych mohl pít ... teď je káva hned po extrakci teplotně hned na pití ... odhaduji tak cca 5-10°C nižší než předtím ...

Je někde možnost nastavit vyšší teplotu nebo jsem ještě něco podělal při rozborce a zborce? :? :hnup:
Uživatelský avatar
Baset99
Příspěvky: 18
Registrován: pon 02. led 2017 0:33:26
bydliště: Prostějov
kávovar: Ikea :-(
mlýnek: Severin 3874 - el. keramické kónické kameny

Re: Alfa oprava,čištění,úpravy

Příspěvek od Baset99 »

Zdravím,

tak po delší době celkem spokojené ho používání se mi objevil problém s vytékáním vody ze stroje - občas mám pod kávovarem louži vody. :hnup:

Zjistil jsem že pravděpodobně se do kávovaru dostává voda tlakem z řádu. :(

Po zapnutí kávovaru po chvíli na tlakoměru vidím tlak i někdy úplně na max a když odpustím páru tak se tlak okamžitě sníží a sepne spirála a nahřívá se. Ale je hned vypne protože tlak zase za chvilku vyroste na max. takhle musím třeba Xkrát odpouštět páru i vodu z hlavy aby sepnulo čerpadlo než se to ustálí a normálně nahřeje a nepouští další vodu do bojleru která mi pak vytéká přes pojišťovací ventil vpravo nahoře na bojleru.

Stroj jsem teď celý rozebral a vše odvápnil a vyčistil co šlo ... ale problém stále trvá.

Nevíte prosím někdo v čem by mohl být problém? ... Sonda vpravo vzadu je čistá a ventil při zapnutí normálně cvaká.

A prosím případně který je napouštěcí ventil a jak vyzkoušet že po jeho vypnutí je správně zavřený a těsní a nepouští vodu???
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Carimali Alfa - ze starého nový“