ECM Classika II PID

Odpovědět
Uživatelský avatar
lukky78
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: pon 15. čer 2015 20:19:30
bydliště: BO
kávovar: DeLonghi, Catler ES 8012, Bezzera Magica, Rocket R Nine One
mlýnek: Compak K3 Timer, Porlex Tall

ECM Classika II PID

Příspěvek od lukky78 »

ECM Classika II PID

Nastavení teploty kotle a časové zobrazení přípravy espressa v sekundách na PID display.
Atmosféra italské kavárny i v nejmenší kuchyni: jednookruhové espresso s malými rozměry -s vysokým výkonem, perfektní pro přípravu kávy a espresso . Klasika v čistém a nadčasovému provedení z nerezové oceli.

> Velmi krátká doba nahřívání (5 - 7 min.)
> Ohřívací plocha na hrnky
> flexibilní parní tryska
> Kvalitní mosazný boiler
> Přístroj je bez připojení k vodovodní síti.
> Manometr na tlak pumpy
> Možnost nastavení tlaku

Příslušenství:

1 chromová páka pro 1 nebo 2 šálky
1 kávové sítko na dvě porce kávy
1 kávové sítko na jednu porci kávy
1 slepé sítko na čištění
1 tamper
1 návod
1 kartáč na čištění kávovaru

Parametry:

Boiler 0,4 litrů
Hmotnost 18,5 kg
Napájení a Příkon 230 V - 1200 W
Rozměry 250 x 350 x 440 mm
Voda 2,8 litrů
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) lukky78 dne ned 30. říj 2016 18:41:45, celkem upraveno 1 x.
Že jsem tu lezl :-)
Uživatelský avatar
mirastr
Příspěvky: 4
Registrován: sob 02. led 2016 20:14:46
bydliště:
kávovar: Kenwood kMix ES 020 (2010), ECM Classika PID (2015)
mlýnek: Porlex Tall

Re: ECM Classika II PID

Příspěvek od mirastr »

Tak tento krasavec nám zdobí kuchyň teprve 14 dní. Nahradil náš předchozí kávovar Kenwood kMix ES 020. Já z něj byl zoufalý, manželka tvrdila, že nám "to" stačí. No a o svátcích, v době návštěv, mi po pěti letech s ním došla trpělivost. Chtěl jsem Rancilio Silvia s PID úpravou, ale kvůli okamžité skladové nedostupnosti jsem musel začít vybírat od začátku. Lepší kávovar jsem chtěl pokud možno hned. Nakonec jsem volil mezi Bezzera Unica a právě tímto kávovarem. ECM Classika PID jsem pro nás vybral kvůli ukazateli času extrakce na displeji PIDu.

Zvenku je provedení stroje velice kvalitní. I vypínače vypadají, že vydrží navěky. Dovnitř jsem zatím nelezl. Nastavovat se dá samozřejmě teplota vody i páry a proti Unice je jednoduše uživatelsky nastavitelný i tlak. Zatím jsem jej neměl potřebu přenastavovat. Extrakce se rozjíždí na cca 4 barech a po pár sekundách tlačí z výroby nastavených 9,5 barů.

Zatím máme vyzkoušenou Santos, Panamu a jednu směsku. Preferujeme světleji pražené kávy. Nové je pro nás to, že každá chutná opravdu jinak. Z předchozího kávovaru nebyly rozdíly tak patrné. A kvalita je samozřemě nesrovnatelná. Teď už jsme schopni udělat si opravdové espresso.
A manželka už také chápe, že kávovar z marketu nestačí.
Uživatelský avatar
fantozzi
začátečník
Příspěvky: 73
Registrován: sob 02. led 2016 12:28:54
bydliště: ČR
kávovar: Rocket R 58
mlýnek: Mazzer Mini Electronic A for Rocket

Re: ECM Classika II PID

Příspěvek od fantozzi »

Jen drobny dotaz, mlynek pouzivas ten z popisu (Porlex Tall)?
Uživatelský avatar
mirastr
Příspěvky: 4
Registrován: sob 02. led 2016 20:14:46
bydliště:
kávovar: Kenwood kMix ES 020 (2010), ECM Classika PID (2015)
mlýnek: Porlex Tall

Re: ECM Classika II PID

Příspěvek od mirastr »

Ano. Zatím nemám srovnání, tak jsem s ním spokojený. Dá se vyladit a nastavení drží. :-)
Uživatelský avatar
Spyydy
pokročilý
Příspěvky: 92
Registrován: ned 26. kvě 2013 15:27:31
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Classic+PID, aeropress, mokka express
mlýnek: Mazzer SJ doserless, Concept KM-5120, Hario skerton

Re: ECM Classika II PID

Příspěvek od Spyydy »

Teda musim říct, že kombinace kávovaru s PID a nastavitelnym tlakem vs. ručním mlýnkem za tisícovku působí až bizarně.)) Jestli jsi zaznamenal takovej rozdíl výměnou kávovaru, tak pořízení skutečnýho mlýnku ti teprve změní život. Věta, že mlýnek je pro přípravu espressa defacto vlastně o poznání důležitější než kvalita kávovaru, je už taková zdejší mantra - a pravdivá.))
Každopádně gratulace ke stroji, je to pěkný kousek!:)
Uživatelský avatar
Benny
Příspěvky: 28
Registrován: úte 23. pro 2014 11:51:07
bydliště: Olomouc
kávovar: ECM Classika PID
mlýnek: Macap MX, Quamar M80E

Re: ECM Classika II PID

Příspěvek od Benny »

Také vybírám kávovar a zatím to vypadá na Bezzeru Unicu nebo právě ECM Classik PID. ECM mi přijde malinko lépe mechanicky zpracované od izolace kotle, propojovací hadice i tlaková část, která má velikou výhodu v nastavení tlaku. Další výhodou je o třetinu větší kotel v případě napěnění mléka a taková další maličkost, ale užitečná je odpočet času při extrakci. Doba nahřívání při prvním spuštění je u obou podobná něco kolem 40 min. Bezzera má na ventilu u páry páku, praktičtější ale zdá se klasický ventil, který se nemusí pořád jednou rukou držet v otevřené pozici, aby šla ven pára. Zatím ještě hledám postřehy majitelů, ale spíše to vypadá na ECM.
Uživatelský avatar
mirastr
Příspěvky: 4
Registrován: sob 02. led 2016 20:14:46
bydliště:
kávovar: Kenwood kMix ES 020 (2010), ECM Classika PID (2015)
mlýnek: Porlex Tall

Re: ECM Classika II PID

Příspěvek od mirastr »

Kávy rádi střídáme (to přišlo s novým kávovarem) a vážíme si zrna přesně na okamžitou potřebu. Rituál ručního mletí nám taky vyhovuje. Kdo chytne mlýnek první, vyhrál. Může mlít. :-)
Porlex máme už delší dobu. Je pozůstatkem mé snahy, povýšit výsledek z předchozího kávovaru. Teď jsem z hecu objednal Zassenhaus Panama a jsem zvědavý na rozdíl. Na mall.cz je teď za akceptovatelnných 2499,-. Pokud bude v kávě rozdíl více než znatelný, tak jsem ochoten postoupit i na Lido 2 za nesmysl. Ke koupi Zassenhaus mě přesvědčily komentáře se srovnáním s Rockym. Těším se na něj a jsem zvědavý. ;-)
S elektrickým mlýnkem nepočítám. Nepotřebujeme jej. Vlastně by nám ani nevyhovoval. Zatím!

2Benny: Na toto forum jsem narazil až po zakoupení ECM. Na výběr vysněného stroje, co nám má sloužit mnoho následujících let, jsem si vyhradil pouhý jedinný večer. Vybíral jsem jen podle dostupných videí a technických dat. Ta páka na páru u Unicy mi zprvu přišla velmi efektní, ale nakonec jsem dospěl k tomu samému, co ty. Časovač je velmi příjemný bonus. Jsem se svým výběrem spokojen.
Uživatelský avatar
fantozzi
začátečník
Příspěvky: 73
Registrován: sob 02. led 2016 12:28:54
bydliště: ČR
kávovar: Rocket R 58
mlýnek: Mazzer Mini Electronic A for Rocket

Re: ECM Classika II PID

Příspěvek od fantozzi »

Zatlacenim dolu se ventil samovolne vrati zpet, ale zatlacenim nahoru zustane nahore.
Benny píše:Bezzera má na ventilu u páry páku, praktičtější ale zdá se klasický ventil, který se nemusí pořád jednou rukou držet v otevřené pozici, aby šla ven pára.
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: ECM Classika II PID

Příspěvek od morseee1 »

tak tak .. bezzera to ma celkom dobre vymyslene s tym joistickom .. ked penim mlieko dam do hora a drzi, ked potrebujem prefuknut trisku staci dole resp do stran, aj tam to tak funguje
Uživatelský avatar
mirastr
Příspěvky: 4
Registrován: sob 02. led 2016 20:14:46
bydliště:
kávovar: Kenwood kMix ES 020 (2010), ECM Classika PID (2015)
mlýnek: Porlex Tall

Re: ECM Classika II PID

Příspěvek od mirastr »

Tak to je fajn. To je určitě pohodlnější, než klasický ventil. Nějak mi to v těch videích uniklo. Zafixoval jsem si jen tu polohu dolů.
Uživatelský avatar
Benny
Příspěvky: 28
Registrován: úte 23. pro 2014 11:51:07
bydliště: Olomouc
kávovar: ECM Classika PID
mlýnek: Macap MX, Quamar M80E

Re: ECM Classika II PID

Příspěvek od Benny »

jak je na tom ECM Classik s přípravou mléčné pěny najednou pro přípravu 6 latte, když přijde návštěva? je dostatečné množství páry, zvládne přístroj průběžně dohřívat a vytvářet zásobu páry nebo je nutné přestat a počkat až přístroj dohřeje vodu na páru?
Uživatelský avatar
MakeLove
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pát 28. srp 2015 21:35:59
bydliště: Trnavský kraj
kávovar: Quickmill QM67 Evo
mlýnek: Mazzer Mini E

Re: ECM Classika II PID

Příspěvek od MakeLove »

Nevie nikto odpovedat na Bennyho otazku? Este by ma zaujimal priblizny cas zohriatia z pripravy espressa na paru. Teraz na Lelite s mini bolierom to je akurat na vybratie mlieka a konvicky z chladnicky, naliatie mlieka a schovanie mlieka. Pri Classike to bude asi dlhsie, ale o vela?
Uživatelský avatar
RomanKujawa
Příspěvky: 7
Registrován: stř 20. dub 2016 20:41:35
bydliště: Třinec
kávovar: catler es812
mlýnek: integrovaný v kávovaru

Re: ECM Classika II PID

Příspěvek od RomanKujawa »

Vážně přemýšlím o koupi tohoto přístroje ECM classika PID. Původně jsem měl vyhlídnutý Rocket Appartamento což je velikostně podobný přístroj. Nejvíce preferuju espresso a proto jsem páru vůbec neřešil. ECM je jednobojler a co se týče použití páry je nepříliš pohodolný(čekat na nahřátí, potom odpouštět a čekat na schlazení) Appartamento má HX bojler a s párou není problém. Ale jak jsem psal výše páru používám vyjímečně. Pro ECM jsem pro PID, na kterém se zobrazuje i čas extrakce, super provedení. Pro Appartamento HX výměník a tutíž použití okamžitě páry, vody, espresso.
Pak si říkám jestli nepřiplatit a spojit to vše dohromady a koupit Rocket plus V3 pid.

Pořád váhám a říkám si plusy a mínusy všech tří strojů. Páru sice nepoužívám, ale občas příjde návštěva a pak buď si pohrát s ECM nebo jet jedno capuccino za druhým.

Vím, že si to musím rozhodnout sám, ale jakýkoli postřeh k těmto strojům bych ocenil.

Díky moc
Uživatelský avatar
Benny
Příspěvky: 28
Registrován: úte 23. pro 2014 11:51:07
bydliště: Olomouc
kávovar: ECM Classika PID
mlýnek: Macap MX, Quamar M80E

Re: ECM Classika II PID

Příspěvek od Benny »

Ahoj
Vidím, že to máme tak stejně 80% espresso a 20% práce s párou + většinou návštěvy teda chtějí cappuccino a latte. Nebudu kupovat kávovar pro návštěvu, ale pro běžné využití. Proto jsem vybral ECM Classika PID. Ještě jsem ho nekoupil vzhledem k probíhající rekonstrukci domku.
Původně jsem mněl favorita Rocket Cellini Plus PID V3 / Evoluzione V2 vypadají nádherně. Právě proto, že s párou pracuji málo, nechtěl jsem kvůli dvěma šálkům kávy (2x ráno a 2x odpoledne, někdy podle nálady ještě 2x na podvečer) ohřívat 1,8 l bojler. Na druhou stranu, když už přijde návštěva, tak by bojler měl mít trochu větší objem než 0,25 l nebo 0,5 l (i když ten už by asi stačil), právě pro dostatečné množství páry, tak jsem zvolil 0,75 l. Zároveň mám sklony všechno předimenzovávat a proto 0,75 l místo 0,5 l. Jestli už ohříváš 0,5 l nebo 0,75 l, tak už to není tak velký rozdíl a navíc s větším bojlerem máš větší teplotní stabilitu při extrakci. Následná údržba je u single kotle je jednoduší než u HX kotle.
Uživatelský avatar
MakeLove
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pát 28. srp 2015 21:35:59
bydliště: Trnavský kraj
kávovar: Quickmill QM67 Evo
mlýnek: Mazzer Mini E

Re: ECM Classika II PID

Příspěvek od MakeLove »

Benny, uz som tu daval tu otazku, ale nikto neodpovedal. Vies mi prosim ta priblizne napisat ako dlho trva zohriatie boileru po priprave espressa na penenie mlieka? Uz dlho sa rozhodujem medzi classikou a HXkom profitec pro 500. Tiez ma odradza to zohrievanie 2l boilera...
Uživatelský avatar
Benny
Příspěvky: 28
Registrován: úte 23. pro 2014 11:51:07
bydliště: Olomouc
kávovar: ECM Classika PID
mlýnek: Macap MX, Quamar M80E

Re: ECM Classika II PID

Příspěvek od Benny »

Ahoj
to nemám vyzkoušeno, kávovar budu teprve kupovat. Co třeba vyzkoušet opačný postup, nejdříve pára a pak espersso, třeba to bude rychlejší metoda.
Profitec Pro 500 je vlastně převlečený Rocket Cellini Plus PID V3 (bez PID) podle parametrů.
Uživatelský avatar
MakeLove
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pát 28. srp 2015 21:35:59
bydliště: Trnavský kraj
kávovar: Quickmill QM67 Evo
mlýnek: Mazzer Mini E

Re: ECM Classika II PID

Příspěvek od MakeLove »

Profitec je prevleceny ECM Barista. Na ECM a vlastne aj Profitec sa mi paci najma ich spracovanie, ktore sa mi aspon podla fotiek, videi a recenzii zda na vyssej urovni ako rockety, bezzery atd. Profitec by mal byt aj dost tichy, aj ked k rotacnemu cerpadlu sa to nepriblizi :). Tiez sa mi na nom paci system ventilov na paru a vodu, ktore netreba pre zavretie dotahovat az na doraz (neviem to dobre vysvetlit, ale videl som to na videu :D). Nevyhodu vidim len v tom zohrievani velkeho boileru a preto rozmyslam aj nad tou ECM.
Uživatelský avatar
Benny
Příspěvky: 28
Registrován: úte 23. pro 2014 11:51:07
bydliště: Olomouc
kávovar: ECM Classika PID
mlýnek: Macap MX, Quamar M80E

Re: ECM Classika II PID

Příspěvek od Benny »

Dříve jsem se díval i na Profitec Pro 300 dualboiler 0,325 l proespresso a 0,75 l pro práci s párou a má i PID, ale mě více zaujal vzhled spíše Pro 500 nebo ECM Classika PID. Pro 300 se mi líbila i tím, že když máš chuť na Espresso, tak nahříváš jen jeden bojler (0,325 l) a když chceš občas latte tak si druhý bojler zapneš pouze když potřebuješ. Pro někoho kdo dává prioritu na espresso a sem tam latte, ale nechce pracovat s jedním bojlerem nebo HX systémem, tak je to velice zajímavá alternativa.
Uživatelský avatar
MakeLove
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pát 28. srp 2015 21:35:59
bydliště: Trnavský kraj
kávovar: Quickmill QM67 Evo
mlýnek: Mazzer Mini E

Re: ECM Classika II PID

Příspěvek od MakeLove »

Ten som aj ja pozeral, no chcel by som e61 hlavu. A predsa, ktovie aka by bola teplotna stabilita s relativne malym 0,325l boilerom - je to vlastne polovica oproti Classike. Uz mi ide z toho celeho hlava vybuchnut :D.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: ECM Classika II PID

Příspěvek od j.bill »

Nezapomeňte, že v první řadě záleží na způsobu použití. Kolik káv budete bezprostředně po sobě dělat? Abyste nešli s dělem na komára. E61 je super hlava, ale spíše pro profi provoz, pevné připojení a trvalé zapnutí. Pri jedné, dvou, ...pěti kávách denně se její potenciál, jak byl původně zamýšlen, dle mého názoru vůbec nevyužije a ani není potřeba. Ale proti gustu....

Edit: Po půlročním provozu s hlavou E61 na Mini Grimacu La Uno http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 215#p48215 (HX 1,3L/1.300W) mohu říci, že si trochu sypu popel na hlavu. Bude záležet na nastavené teplotě bojleru a mohutnosti termosifonového proudění (rychlosti a množství). U těchto malých HX kávovarů s E61 může být skutečná doba potřebná k nahřátí klidně 20-25 minut. Pouze spotřeba energie bude o trošku vyšší díky větší hmotnosti/mase hlavy a trubek a ztrátám, než je to u systémů s přisedlou hlavou. Plusem je ale výborná teplotní stabilita.
Naposledy upravil(a) j.bill dne úte 27. zář 2016 9:52:00, celkem upraveno 1 x.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Odpovědět

Zpět na „ECM“