Jaký kávovar, mlýnek

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Jaký kávovar, mlýnek

Příspěvek od primacafe »

Fox_25 píše:Samozřejmě, chápu. Jaká jiná káva se dá pořídit za 500(1kg) vč. pošty? Za tyhle peníze mám Lavazzu PineAroma, teď mám další možnost nechat si ji pravidelně vozit čerstvou z Itálie.
Napsal jste to tak, jako by ta částka byla definitivní kterou jste za kávu ochoten dát. Také z toho vyznělo (což jste i napsal), že jste s kávou spokojený a tak k čemu vás dál přemlouvat?
Domnívám se , že to tady nemá nikdo ani v úmyslu. Všechno je jen vaše rozhodnutí.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar, mlýnek

Příspěvek od Fox_25 »

Spokojený jsem byl i s automatem od Saeca, nic není na věčné časy. Kdyby mě to nezajímalo tak se neptám. Ale to je jedno, jednoduše vyzkouším pár káv z vašeho webu.

PS Prosím tykejte mi.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Jaký kávovar, mlýnek

Příspěvek od zdenok »

Ja som nenapísal, že ste niečo napísal zle ale napísali ste toto:
Fox_25 píše:Jaká jiná káva se dá pořídit za 500(1kg) vč. pošty?
a na to som reagoval.
Ak Vám to bude niekto voziť z Talianska priamo z podnikovej predajne pražiarne Lavazza za takú cenu a tá káva Vám chutí, tak Vám asi nikto tu nebude vedieť odporučiť v tej cene niečo lepšie. Skúsili ste niečo vybrať a ochutnať napr. odtiaľto http://www.primacafe.cz/shop/ (dúfam, že odkaz mimo fórum bez zadania do tagov CODE mi bude v tomto prípade odpustený :ucta: ).
Nebude to síce do 500Kc/kg vr. poštovného ako ste požadoval vo svojom predchádzajúcom príspevku (a teraz tvrdíte, že to nebol pevný limit) ale verím tomu, že aj to najlacnejšie, čo tam nájdete (a to vrátane čistej robusty) bude dodané čerstvejšie a káva kvalitnejšia/chutnejšia ako Vami spomínaná.
Ale môžem sa aj mýliť a tá Lavazza može byť skvelá (tiež som ju kedysi pil a zdala sa mi byť OK ale teraz by mi tá kyslosť skrútila hrdlo tak, že by som to nevedel vypiť bez veľkého množstva mlieka a cukru).
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar, mlýnek

Příspěvek od Jeremy »

O Desetikačku dražší na 100g je pro mě pořád cenově srovnatelné. Jen kvalitativně nebe a dudy. (Samozřejmě jsou zde i dražší kávy, ale proč si někdy nedopřát ;) ) Přece zkoušet nové druhy, metody přípravy je TO na kávě krásné. Nevím pít a kupovat kávu po kilech.. :roll: Brzy by mě přešla chuť. Kávu piju zásadně bez cukru a většinou bez mléka. Teď v létě spíše Lungo. Nedovedu si představit vypít Lavazzu bez cukru a mléka, to bych už nedal. Rozdíl je šokující, za tím si stojím (prakticky vyzkoušeno). Já osobně jsem si prošel cestou vydlážděnou omyly vykoupenou poznáním a pěkně jsem to tady na fóru párkrát schytal. Moje oblíbená káva tehdy byla Care Noir :blee:
Takže porovnej, ochutnej, napiš. Vše co jsem napsal myslím jen v dobrém.
Boiler je bojler
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Jaký kávovar, mlýnek

Příspěvek od zdenok »

Ak nám dá Fox_25 šancu tak si myslím, že veľmi rýchlo zistí, že to s ním nikto z nás nemyslí zle, práve naopak.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar, mlýnek

Příspěvek od Fox_25 »

Chlapy však já neprotestuju a jsem rád za tohle fórum, už mi přineslo zlatíčko jménem Gaggia New Espresso Color.
Jeremy píše:Přece zkoušet nové druhy, metody přípravy je TO na kávě krásné. Nevím pít a kupovat kávu po kilech.. :roll: Brzy by mě přešla chuť. Kávu piju zásadně bez cukru a většinou bez mléka. Teď v létě spíše Lungo. Nedovedu si představit vypít Lavazzu bez cukru a mléka, to bych už nedal. Rozdíl je šokující, za tím si stojím (prakticky vyzkoušeno).
Tohle je krásně napsané, je to totiž stejné jako s fotografováním, pitím čaje a spoustou jiných koníčků.

PS Občas něco nepochopím nebo někdo nemůže pochopit mne. Je to tím že mám bohužel maniodeprese, to se podepisuje všude a je to neuhlídatelné.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Jaký kávovar, mlýnek

Příspěvek od David »

Bipolární porucha, jo? Neměl byste pak se silný stimulantem jako je kofein zacházet opatrně?
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar, mlýnek

Příspěvek od Fox_25 »

Právě proto piju presso a ne turka. Navíc 3 kávy nebudou zase tak hrozné. A s kávou to zvládám lépe, nemůžu antidepresiva.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Jaký kávovar, mlýnek

Příspěvek od David »

Jenže na tohle se neberou antidepresiva, ale stabilizátory nálady. Mimochodem, jako soft verze dobře funguje Geriavit
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
mleitgeb
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 14. zář 2008 19:28:44
bydliště: Jihočeský kraj
kávovar: LelitBianca,MCE Perla 1gr SAE,R.S.,LaPavoni Europic.,Hario
mlýnek: Macap 2xMXD,4xM5D,M5,R. Rocky, Baratza Sette 270wi

Re: Jaký kávovar, mlýnek

Příspěvek od mleitgeb »

Jen aby jsme tu nešířili bludy:

Bipolární afektivní porucha, maniodepresivní psychóza, maniodeprese, afektivní poruchy, BAP

Léčba spočívá hlavně v podávání psychofarmak (antidepresiv, antipsychotik, thymoprofylaktik , podpůrné psychoterapii a v opodstatněných případech elektrokonvulzivní terapie, která je u některých nemocných tak účinná, že upraví jejich stav za 1–2 týdny. Léčba je většinou dlouhodobá, ataka odezní přes léčbu až po mnoha týdnech nebo i několika měsících. U řady nemocných je nutné i celoživotní užívání psychofarmak, které brání nástupu ataky onemocnění.
Chorobou trpí cca 1% populace.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Jaký kávovar, mlýnek

Příspěvek od David »

Thymoprofylaktika - stabilizátory nálady
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký kávovar, mlýnek

Příspěvek od Fox_25 »

Chlapy neřešte to, já jsem rád že mám po dlouhé době "normální" stav a taky že ty "léky" nemusím brát. Víc uškodily než pomohly, bylo mi řečeno že do normálního pracovního procesu se zřejmě nezapojím a s mým režimem kdy poznám že má přijít deprese nebo něco jiného jsem schopen teoreticky přežít i vyhledat pomoc pokud bude nejhůře. Celých 15 let jsem žil v tom že jsem lenivý, nic nevyřídím, bez peněz a se základním vzděláním. Taky když se vás někdo každý den ptá kdy začneš pracovat a ono to nejde vysvětlit to taky nepřidá. Kvůli sociální fobii se mnou všude musí sociální pracovník atd. A když vám řekne psychiatr že musíte do léčebny a nebere ohled na SF, tohle nepřeji nikomu.

A zase jsem se rozepsal o blbostech které rozhodně nepatří na tohle fórum.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
mleitgeb
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 14. zář 2008 19:28:44
bydliště: Jihočeský kraj
kávovar: LelitBianca,MCE Perla 1gr SAE,R.S.,LaPavoni Europic.,Hario
mlýnek: Macap 2xMXD,4xM5D,M5,R. Rocky, Baratza Sette 270wi

Re: Jaký kávovar, mlýnek

Příspěvek od mleitgeb »

Thymoprofylaktika - Lithium, některá antiepileptika. Fytofarmaka jsou placebo.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“