Catler ES 8012

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
MakeLove
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pát 28. srp 2015 21:35:59
bydliště: Trnavský kraj
kávovar: Quickmill QM67 Evo
mlýnek: Mazzer Mini E

Catler ES 8012

Příspěvek od MakeLove »

Cavte,
v prvom rade musim napisat, ze moje doterajsie skusenosti s pripravou kavy boli maximalne s dolce gustom :D. Prisiel cas na kupu prveho ozajstneho kavovaru. Bol som rozhodnuty pre automat, konkretne HD8914. Potom som narazil na toto forum a zacal som teda rozmyslat o pakovom. Konkretne mi hned padol do oka catlet es 8012. Ako sa mne casto stava, tak to bolo aj teraz, ze to co mi padne do oka je blbost :D. Kavovar potrebujem do bytu s mensou kuchynou, preto nepripadaju do uvahy ziadne velke stroje. Na catleri mi vyhovovalo ze ma zabudovany mlyncek, no ako som sa tu dozvedel, tak za vela nestoji. Keby ho kupujem za plnu cenu, tak tu ani nepisem, ale mam moznost ho kupit normalne novy z obchodu, s 2-rocnou zarukou za cca 420€. Aj v tejto cene je zly pomer cena/kvalita? Dalo by sa zohnat nieco lepsie NOVE v tejto cene? Nakolko je to moj prvy kavovar, tak nerad by som kupoval nieco z bazaru. Este doplnim, ze rad si dam aj capuccino alebo latte.
Vopred dakujem za rady
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler ES 8012

Příspěvek od lukyn »

Začni pročtením fora !
Vše je již xkrát napsáno.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Catler ES 8012

Příspěvek od wladas »

Catler je domaci spotrebic ako aj Delongi, ale krajsie a profesionalnejsie vizera. Keby stal polovicu co stoji tak by to bola ako-taka alternativa v ranci setrenia ale za tie peniaze...urcite nie.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
MakeLove
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pát 28. srp 2015 21:35:59
bydliště: Trnavský kraj
kávovar: Quickmill QM67 Evo
mlýnek: Mazzer Mini E

Re: Catler ES 8012

Příspěvek od MakeLove »

Uz som tu na fore cital o tom catlery a preto som o nom zacal pochybovat. Jedine s cim som potreboval poradit je, ci za tych 420€, za ktory mozem mat novy catler, mozem kupit nieco lepsie, ale musi to byt nove. Samozrejme kavovar + mlyncek. Je mi jasne, ze za plnu cenu sa to neoplati, ale mam tu moznost ho kupit lacnejsie, tak preto som zalozil novy topic.
Uživatelský avatar
lukky78
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: pon 15. čer 2015 20:19:30
bydliště: BO
kávovar: DeLonghi, Catler ES 8012, Bezzera Magica, Rocket R Nine One
mlýnek: Compak K3 Timer, Porlex Tall

Re: Catler ES 8012

Příspěvek od lukky78 »

Ahoj,

ja mel presne rok Catler ES 8012. Aspon ten muj byl velmi tepelne nestabilni, jak si na to vzpomenu tak jsem se s nim jenom trapil. Pak probehly dve reklamace, prvni byla, ze mi vymenili kus za kus, ale bylo to jeste horsi, tak sel do servisu a tam mi napsali dopropis pro neopravitelnost a dostal jsem penize zpet. Ale mozna chytnes dobry kus, byt na Tvem miste tak prisetrim a koupim neco lepsiho...
Že jsem tu lezl :-)
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler ES 8012

Příspěvek od ondrada »

Jinými slovy: Za €420 těžko radit něco lepšího, co nás opustila Gaggia Classic. Ale ten Catler nestojí ani za těch €420.

Možná by cestou mohla být Gaggia MDF coby mlýnek, a k tomu toto:

Kód: Vybrat vše

http://www.bunacafe.eu/e-shop/kavovary/pakove-kavovary-pro-domacnost/detail/GCBBBE-gaggia-new-baby-black-bunacafe-edice
[/url]
což by měla být v podstatě stará dobrá Gaggia Classic s elektronickým ovládáním a tuším nenastavitelným OPV.

Druhou variantou je vzít to v o něco dražším setu s Rockym:

Kód: Vybrat vše

http://www.bunacafe.eu/e-shop/kavovary/zvyhodnene-sety/detail/SGNBRR-gaggia-new-baby-black-bunacafe-edice-rancilio-rocky-no-doser
[/url]

Kávovar od Bunacafe má výhodu v tom, že člověk bez další práce a starostí dostane všechno co potřebuje - správnou trysku na mlíko, nepřetlakový misky... Prostě vybalit a začít. Jinak se samozřejmě dá koupit i jinde a levněji, nepřetlakový misky sehnat zvlášť a trysku si buď koupit a vyměnit, nebo se smířit s tou originální, která na mikropěnu moc vhodná není.

V podstatě to samý, jen v nerezovým obalu, je Gaggia New Baby Class, který už se ale snad nevyrábí, nebo Gaggia Baby Twin, která má navíc termoblok na páru (zkušenosti s tím, jak to funguje či nefunguje a jaký má problémy jsou v příslušným vláknu tady na fóru).

V každým případě to bude lepší, než Catler, a kdybych se jako začátečník s takto omezeným rozpočtem rozhodoval, asi bych šel touto cestou. Otázka je jak dlouho ta cesta ještě bude schůdná, protože ukončením výroby Classica, a teď i New Baby Class, se dá očekávat, že Philips na "stejný střeva", jako má novej Classic, předělá i zbytek kávovarů Gaggia, udělá z nich zase nějaký "plus", který bude v reálu spíš "minus", a ty kávovary, který nepředělá, prostě zruší. Pak to bude zlý, protože najít pod nějakých 18 000 Kč slušnou sestavu na začátek bude v podstatě nemožný, neobjeví-li se do tý doby nějakej zázrak...
Uživatelský avatar
MakeLove
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pát 28. srp 2015 21:35:59
bydliště: Trnavský kraj
kávovar: Quickmill QM67 Evo
mlýnek: Mazzer Mini E

Re: Catler ES 8012

Příspěvek od MakeLove »

Dakujem za rady, ale vcera mi uz prisiel Lelit :). Dakujem za odhovorenie od catleru :D. Ako prvu variantu po catlery som mal new baby twin + MDF, ale co som cital, tak co sa tyka spolahlivosti, tak nic moc odkedy su z rumunska. A dokonca samotna predavacka v obchode ma od neho odhovarala a to uz je co povedat :D. Tym padom gaggia vypadla, potom som cele dni googlil a cital forum a nakoniec vybral Lelit. Z prveho dojmu vyzera super, zatial sa s nim este zoznamujem :).
Uživatelský avatar
lukky78
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: pon 15. čer 2015 20:19:30
bydliště: BO
kávovar: DeLonghi, Catler ES 8012, Bezzera Magica, Rocket R Nine One
mlýnek: Compak K3 Timer, Porlex Tall

Re: Catler ES 8012

Příspěvek od lukky78 »

Gratuluji, tak at to pekne tece :-)
Že jsem tu lezl :-)
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“