Gaggia - který typ

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
lamancha
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 29. led 2009 10:36:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Gaggia - který typ

Příspěvek od lamancha »

Zdravím, nechci hned popudit zkušené kafaře, takže na úvod - opravdu jsem četl hafo příspěvků a prošel "duševním" (naštěstí) vývojem od koupě levného kávovaru přes aukro po nějaký lepší atd... takže všem děkuji, že v konečném důsledku jsem díky vám ušetřil.
A teď ten dotaz - respektive nejdříve výchozí podmínky - kávu si hodlám dělat tak max. jednou denně - spíše hlavně o víkendu - myslím kávu na pochutnání, na zastavení a podumání - manželka si bude dopřávat capuccino anebo bezkoffein. espresso. Zpravidla jen pro nás dva.
Takže mám si vybrat:
Kávovar Gaggia Espresso Color + mlýnek na kafe
Kávovar Gaggia Baby Dose - mlýnek ruční ambo mleté směsi ambo počkat na další prašulky
Kávovar Gaggia Baby Twin - - " -

Zajímají mě vaše subjektivní názory a slibuji, že se stejně rozhodnu podle sebe :tany:
Díky
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia - který typ

Příspěvek od hnup »

lamancha píše:kávu si hodlám dělat tak max. jednou denně - spíše hlavně o víkendu
Opýtam sa inak - koľko káv do mesiaca to asi bude?
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Kytka
pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08. lis 2008 14:31:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia - který typ

Příspěvek od Kytka »

S jakým mlýnkem počítá ta první varianta?
Uživatelský avatar
lamancha
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 29. led 2009 10:36:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia - který typ

Příspěvek od lamancha »

2 hnup: (já vím, že se má používat diakritika, ale nějak mi to nejde přes pysky :oops: )
...do 50 káv

2 kytka: no v případě "levného" kávovaru tak asi nějaký dražší - Gaggia XX (zapomněl jsem to označení :cry: )

Ovšem navádíte mě na myšlenku, jestli má teda cenu kupovat drahý mlýnek - na druhou stranu - při té četnosti pití kávy - by ta mletá koupená vyčichla.
Uživatelský avatar
Kytka
pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08. lis 2008 14:31:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia - který typ

Příspěvek od Kytka »

lamancha píše:2 hnup: (já vím, že se má používat diakritika, ale nějak mi to nejde přes pysky :oops: )
...do 50 káv

2 kytka: no v případě "levného" kávovaru tak asi nějaký dražší - Gaggia XX (zapomněl jsem to označení :cry: )

Ovšem navádíte mě na myšlenku, jestli má teda cenu kupovat drahý mlýnek - na druhou stranu - při té četnosti pití kávy - by ta mletá koupená vyčichla.
Ptám se proto, že podle rad, kterých se mi dostalo na mlýnku záleží snad ještě víc, než na kávovaru. Doporučuji ještě prostudovat diskusi o mlýncích (pokud se tak již nestalo) Gaggia MM je považován pro espresso za nepoužitelný, Gaggia MDF za základní dobře použitelný, proto se ptám.
Uživatelský avatar
lamancha
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 29. led 2009 10:36:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia - který typ

Příspěvek od lamancha »

jj, měl jsem na mysli to MDF anebo jemu podobné... Faktem je, že jestli mě něco odrazuje od tohoto počinu :? tak to je právě cena toho mlýnku. Celkem si dovedu představit ( a doma zdůvodnit investici do kvality v podobě kávovaru), ale ten mlýnek :o
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia - který typ

Příspěvek od David »

ebay ... gaggia mdf + gagia evolution ... cca 5000 - 6000 kč + poštovné
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
lamancha
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 29. led 2009 10:36:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia - který typ

Příspěvek od lamancha »

David píše:ebay ... gaggia mdf + gagia evolution ... cca 5000 - 6000 kč + poštovné
asi mám jiný ebay :lol: tuhle nabídku jsem tam nenašel, mdf za cca 100dolíků, gaggia color - cca stejně jako u nás...
Tak snad někdy příště ....
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia - který typ

Příspěvek od David »

Color néjni evolution :geek:
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
pajo
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 07. led 2009 14:27:27
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia - který typ

Příspěvek od pajo »

Kava hlavne cez vikendy pre dvoch a mozno aj niekedy navstevy mi stale nevychadza 50 kav mesacne. ja pijem kazdy den aj viac kav a neviem, ci ich spravim 50 mesacne. Ale mozno tak to bude....Podla man je uplne jedno, ktori z tych kavovarov Gagia si vezmes, vsetky su dobre a vsetky su podobne, hlavne nesetri na tom mlynceku, lebo sa ti to vypomsti,ako mnohym z nas....
Kavovar si si vybral od dobrej znacky, tak si zober aspom tu Gagiu MDF, s tou maju vsetci skusenosti. Nekupuj si kavovar bez mlynceka, nebudes mat vzdy moznost kupit dobre zomletu kavu, v obchodoch nemaju a kam si to budes chodievat zomliet?
Uživatelský avatar
lamancha
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 29. led 2009 10:36:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia - který typ

Příspěvek od lamancha »

2Pajo: 4xSo + 4xNe=8 x 2osoby x 2denně = 32 + cca 20 prc. dnů x 1kafe = 52 kafí - ale o tom to přece není :-)
Souhlasím s Tebou, že bez mlýnku to nemá asi cenu, takže asi půjdu do levnějšího kávovaru (Kávovar Gaggia Espresso Color) + Gaggia mlýnek - ten zkusím nějaký použitý, tam snad není co zkazit :roll:

2David: jj, máš pravdu, ten Evolution jsem přehlédl, nicméně vše je to zasílané z US, do "jetého" kávovaru se mi moc nechce, ale ten mlýnek asi zkusím - pokud nenajdu nic lepšího tady.
Díky za rady
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia - který typ

Příspěvek od hnup »

A čo skúsiť ebay.it (ebay.de, ...)?
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia - který typ

Příspěvek od David »

Mám taky jetej kávovar, i mlýnek ... při domácím provozu se u kvalitních kávovarů prakticky nic nemůže podělat.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
lamancha
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 29. led 2009 10:36:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia - který typ

Příspěvek od lamancha »

hnup píše:A čo skúsiť ebay.it (ebay.de, ...)?
Díky za radu, jenom že ti prodejci to chtějí prodávat jen ve vlastní zemi :-( no budu chvíli hledat 8-)
Uživatelský avatar
silvan
Příspěvky: 13
Registrován: sob 20. pro 2008 18:06:10
bydliště: Brno
kávovar: Lelit Mara PL62T
mlýnek: Sette 270 Wi, Rancilio Rocky Doserless

Re: Gaggia - který typ

Příspěvek od silvan »

lamancha:
Já koncem roku koupil tuto G. Evolution na ebay.uk, ale z Itálie:

http://cgi.ebay.co.uk/MACCHINA-CAFFE-GA ... 240%3A1318
Uživatelský avatar
lamancha
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 29. led 2009 10:36:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia - který typ

Příspěvek od lamancha »

no s dopravou by to mělo být 175Eu, na http://www.max-shop.cz/gaggia-evolution je cena 5400, tak to asi zkusím...
díky za info :idea:

i když teď mi začíná vrtat v halvě Saeco MAGIC Espresso, jestli jsem se do té gaggie moc nezakoukal :( a druhý chroustík je, jestli jít do Evolution nebo do New Espresso Colour, přece jen je to novější typ - což pravda nemusí zase být výhodou, že...
Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 1
Registrován: stř 28. led 2009 7:25:03
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia - který typ

Příspěvek od Dan »

Zdravím,a co by jste řikal na toto:Inzerce-praha.cz
Špičkový domácí kávovar GAGGIA BABY CLASS , nerezové provedení, minimálně používaný, v záruce, jako nový + kávomlýnek GAGGIA. Původní cena 10000,- + 2100,-Kč. Nyní za komplet 7999,-Kč
Jaroslav Kozák
E-mail kozak48@seznam.cz
Telefon 775570321
Uvažoval jsem o něm ale nakonec jsem si pořídil Saeco Via Veneto De Luxe.Včera jsem si na něm připravil své první espreso a zatím maximalní spokojenost.
mila001
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: úte 19. srp 2008 22:29:25
bydliště: Roudnice n.Labem
kávovar: Vibiemme Domobar,Lelit PL 41TEM, Gaggia Baby Class
mlýnek: Ascaso I-Steel,Nemox

Re: Gaggia - který typ

Příspěvek od mila001 »

Já tento kávovar mám a mohu ho vřele doporučit.
Uživatelský avatar
pajo
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 07. led 2009 14:27:27
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia - který typ

Příspěvek od pajo »

Len ak vidim, tu cenu toho mlynceku, to bude pravdepodobne mlyncek Gagia MM a ten nieje nic moc, ci by nebolo potom lepsie kupit zvlast kavovar a zvlast mlyncek lepsi.
Uživatelský avatar
pajo
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 07. led 2009 14:27:27
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia - který typ

Příspěvek od pajo »

jaj, vlastnetoto je uz vriesene, pardon, zle som precital, nech sluzi dobre Saeco... :-)
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“