Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od pedro13 »

Rodom píše: Slovenský prodejce mi k cestě za snížením ceny nabídl i odpočet DPH, když to vezmu na firmu. Hmmm, to je zajímavá myšlenka, protože do 14 dní mám založenou firmu s jedním stavitelem, takže by to šlo. Cena v tomto případě i s dopravou 569 Euříků - cca 14.300 Kč !
Jen technická: při nákupu bez DPH v zahraničí,musíš být evidovaný plátce DPH.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od Rodom »

pedro13 píše: Jen technická: při nákupu bez DPH v zahraničí,musíš být evidovaný plátce DPH.

Ano, to máš pravdu, budeme se registrovat, pro stavění rodinných domků je to přímo nutnost. Prodejce mi mezitím odpověděl trochu vyhýbavě na dotaz ohledně záruky v případě koupě na firmu. Prý v rámci EU je dvouletá záruka jen na domácí použití. No já to budu mít na domácí použití, to že pohostím nějakého klienta, který za mnou přijede řešit úpravy projektu nebo vyřízení hypotéky, je snad pořád domácí použití, žádná kavárna či bar... No, asi to bude oříšek a budu se muset rozhodnout, jestli je důležitější nižší cena nebo delší záruka.

Na druhou stranu - ten můj výběr nevypadá na poruchové stroje. Proto tu radím kolegovi, který je v podobném rozhodování jako já, aby upřednostnil stroj, který 1) umí udělat skutečné espresso 2) ve své cenové kategorii nabízí vlastnosti nad úrovní plastových kávovarů 3)něco vydrží, protože je to kovová strojovna. Po pročtení zdejšího fora plus nějakého toho zahraničního plus videa na Youtubu jsem došel k přesvědčení, že tyhle stroje ( Gaggia a Rancilio) nebudou předmětem častých oprav. I když podělat se může i Mercedes, že... :)
Uživatelský avatar
skuba88
Příspěvky: 50
Registrován: stř 26. zář 2012 15:10:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od skuba88 »

Ok, takže ariete škrtám ze seznamu, protože je fakt, že časem by mě to stejně táhlo k něčemu lepšímu, takže by to opravdu bylo zbytečné mrhání penězi :)

Každopádně docela se mi všeobecně vzhledem líbí výrobky od La Pavoni, takže se tedy asi budu zaměřovat na nějaký stroj od nich. Co jsem prozkoumal jejich nabídku strojů, tak si i trochu pohrávám s myšlenkou jestli třeba nejít do La Pavoni Europiccola Lusso EL nebo něčeho podobného, co myslíte, má smysl aby téměř začátečník o něčem takovém uvažoval? Kávu chci mít jako rituál a vychutnávat si jí, takže strávit trochu víc času u přípravy mi nevadí, proto mě taky napadla myšlenka pořízení ručního mlýnku, ale existuje vůbec nějaký kvalitní co umí namlet kávu na espresso?

Vím, vypadám teď možná trochu zmateně a že vlastně nevím co pořádně chci, ale přeci jen do světa espressa se teprve snažím proniknout, tak uvažuji nad různými variantami.
Uživatelský avatar
rastino7
více pokročilý
Příspěvky: 130
Registrován: stř 20. říj 2010 11:44:03
bydliště: Nitra
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od rastino7 »

Kód: Vybrat vše

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2047675.m570.l1313&_nkw=Kyocera+Ceramic+CM-45CF&_sacat=0
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od ondrada »

bouncer píše:Rozumíte tomu, zvládnete to udělat/budete na to mít čas? Bude se vám vůbec chtít? Kvůli tomu, že místo 10 tisíc dáte 5 tisíc a za 2 roky stejně utratíte 10-15 tisíc za něco jiného :) Neušetříte nic, spíš naopak.
... A stejně z toho kvalitní stroj nikdo neudělá
bouncer píše:Kdysi, než jsem ještě vůbec pil kávu a věděl co je pravé espresso, tak si moje mamka přála k Vánocům espressovač. Kliknul jsem na Mall nebo něco podobného, podíval se na nejprodávanější a vybral Electrolux EEA150 crema, za víc než 3 tisíce. No takovou blbost bych už znovu neudělal.
Takhle sem přišel ke svýmu prvnímu Krupsu, akorát sem nikam neklikal, protože mamka moc moc chtěla presovač tak si dojela do Electroworldu naprosto samostatně a vybrala si kterej se jí líbí bez jakýkoliv zmínky směrem ke mě :) Pak v něm uvařila asi půl pytlíku mletý Lavazzy a zbytek plus jednu celou mi asi po třičtvrtěroce dala i s kávovarem, když sem se zmínil že bych něco takovýho chtěl - že v něm stejně kafe nedělá :) Nutno říct že nebýt toho, tak sem se ke kafi asi nikdy nedostal, a tenkrát bych taky poradit líp než podle keců v e-shopech či od prodavačů v různých Datartech a Electroworldech asi nedokázal :) Taky sem začínal s deci a něco hrnkem, nejlepší kafe který sem měl byla plechovka mletý Illy a nechápal sem proč někdo pije "piccolo" ;-) Ale mamka byla dobrá, i přes přetlakovou misku dokázala vyrobit kafe bez pěny, a samozřejmě nesplnilo její očekávání... Tak proto to tak dopadlo a proto to sem píšu :)
skuba88 píše:...tak si i trochu pohrávám s myšlenkou jestli třeba nejít do La Pavoni Europiccola Lusso EL nebo něčeho podobného, co myslíte, má smysl aby téměř začátečník o něčem takovém uvažoval
IMHO to nemá moc smysl ani pro pokročilý, ono je to pěkný, ale člověka to asi většinou přestane bavit, a stejně koupí něco pohodlnějšího (a tohle si nechá občas na hraní). Nakonec jeden majitel Europiccoly tu myslím je a píše tu o ní, stačí hledat. Ale rozhodně to není nic na čem se dobře učí jak připravit espresso, začátečník mívá plný ruce práce i s klasickou pákou, notabene v domácí hračce ;-)
skuba88 píše:...myšlenka pořízení ručního mlýnku, ale existuje vůbec nějaký kvalitní co umí namlet kávu na espresso?
A i na toto téma jsou tu na fóru tuny textu, enjoy ;-)
Uživatelský avatar
skuba88
Příspěvky: 50
Registrován: stř 26. zář 2012 15:10:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od skuba88 »

ondrada píše:IMHO to nemá moc smysl ani pro pokročilý, ono je to pěkný, ale člověka to asi většinou přestane bavit, a stejně koupí něco pohodlnějšího (a tohle si nechá občas na hraní). Nakonec jeden majitel Europiccoly tu myslím je a píše tu o ní, stačí hledat. Ale rozhodně to není nic na čem se dobře učí jak připravit espresso, začátečník mívá plný ruce práce i s klasickou pákou, notabene v domácí hračce
Jj, už sem tu o tom info našel a pro začátek je to opravdu asi nesmysl, každopádně to ale vypadá hezky. Zase ale v jednom díle bonda si s takovým kávovarem dělal espresso Roger Moore, takže ten pocit, že si umim udělat kávu jako samotný agent 007 by taky nemusel být k zahození :grin:
ondrada píše:A i na toto téma jsou tu na fóru tuny textu, enjoy
Už to pročítám, příště musím nejdřív zkusit hledat a až pak se ptát :oops:
Doma jsem nějaký ruční mlýnek našel a umí i mlít hodně najemno, dokonce tak, že to ani ta moje "super" rowenta nezvládla protlačit :grin: Tak uvidím jak dlouho mě to s ním bude bavit abych věděl zda zůstat u ručního nebo jít do elektrického. Nákup kávovaru plánuji stejně až okolo Vánoc, takže času na rozmyšlenou mám ještě poměrně dost
Uživatelský avatar
vilose
více pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: stř 23. lis 2011 18:40:39
bydliště:
kávovar: Bezzera Unica, LaPavoni Europiccola, Faema Family
mlýnek: Mazzer Super Jolly, Fiorenzato T80

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od vilose »

O Rogerovi Moorovi je v tomto fóre tiež zmienka v rubrike „Káva ve filmech“. To, čo vytvoril s Europiccolou vo filme, rozhodne nebolo espresso. Pre vytvorenie tlaku 9 barr by sa totiž do páky musel oprieť silou, ako keby na nej viselo závažie o hmotnosti asi 15,5kg. Pokiaľ by Europiccola priskrutkovaná ku stolu, tak by ju určite prevrhol. Preto museli filmári použiť buď hrubšie namletú kávu alebo jej menšiu dávku.

Inak platí to, čo napísal Ondrada. Ja súčasne používam dva až tri stroje, to najkvalitnejšie espresso je jednoznačne z Europiccoly, využívam je denne. Ostatné stroje hlavne z pohodlnosti.

Aby mohli byť takéto výsledky s Europiccolou preukázateľné, je potrebné (okrem kvalitnej čerstvej kávy) splniť ešte jednu podmienku :
Tou je vysoko kvalitný mlynček. Podľa môjho skromného názoru je potrebný mlynček s plochými kameňmi priemeru minimálne 58mm, lepšie ešte viac.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od ondrada »

skuba88 píše:Doma jsem nějaký ruční mlýnek našel a umí i mlít hodně najemno, dokonce tak, že to ani ta moje "super" rowenta nezvládla protlačit :grin:
Hlavně jestli mele rovnoměrně, on to kávovar taky třeba neprotlačí kvuli vysokému podílu jemných (prachovitých) částic, které mlýnek vyprodukuje, mezi jinak hruběji namletou kávou. Pak se samozřejmě káva neextrahuje ani zdaleka rovnoměrně.
Uživatelský avatar
skuba88
Příspěvky: 50
Registrován: stř 26. zář 2012 15:10:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jaký pákový kávovar se zabudovaným mlýnkem?

Příspěvek od skuba88 »

ondrada píše:Hlavně jestli mele rovnoměrně, on to kávovar taky třeba neprotlačí kvuli vysokému podílu jemných (prachovitých) částic, které mlýnek vyprodukuje, mezi jinak hruběji namletou kávou. Pak se samozřejmě káva neextrahuje ani zdaleka rovnoměrně.
Na pohled vypadá, že mele rovnoměrně.Už ladim hrubost od včerejška a snad sem to již celkem trefil,protože espresso tím teď protlačím za opravdu těch cca 25 vteřin a už to má i docela slušnou cremu, samozřejmě v rámci možností rowenty. Jinak jedná se o mlýnek Lodos Istambul, staří tipuju na aspoň 30let, možná i výrazně víc, netuším podle čeho by se to dalo přibližně odhadnout, takže předpokládám,že by mohl být snad i docela kvalitní.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“