Vyber kavovaru do 900e na doma

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Vyber kavovaru do 900e na doma

Příspěvek od lukyn »

To razo...: já tím chtěl jen říct, že prostě musíš sám zkoušet a chtít "simple" návod je k ničemu. Přeci i o tom to je. Jinak osobně nechápu, co ti naked páka pomůže, když ti z double leze to co píšeš. K té chybě se dopracuješ i jinak.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
razorjaro
více pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: pát 13. úno 2015 1:28:28
bydliště: Bratislava
kávovar: Filter - V60,AeroPress, Espresso - Gaggia classic Italy
mlýnek: Filter - Commandante MK3 Espresso - San Marco SM90

Re: Vyber kavovaru do 900e na doma

Příspěvek od razorjaro »

lukyn píše:To razo...: já tím chtěl jen říct, že prostě musíš sám zkoušet a chtít "simple" návod je k ničemu. Přeci i o tom to je. Jinak osobně nechápu, co ti naked páka pomůže, když ti z double leze to co píšeš. K té chybě se dopracuješ i jinak.
Nejak som to poriesil uz meliem rovno do paky a od oka nevazim vobec len odvazim to co dam do mlynceka a tieklo to pekne a chutilo to presne tak ako som ocakaval :) taka kysla chut s jemnou sladkostou kedze mam Skandinavcov teraz :)
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Vyber kavovaru do 900e na doma

Příspěvek od dslecinka »

Keso píše:je dolezite vediet z kolkych gramov je pripravena kava alebo ako chuti?
pokud chce být člověk při přípravě konzistentní, nezbývá než pečlivě kontrolovat všechny parametry. nehledě na to, že blbej půlgram v misce už dost ovlivňuje rychlost, jakou káva protéká ven, čili i velmi ovlivňuje chuť.
a jak pak vědět, že ta káva, co mi včera chutnala, se ode dnešní liší jen teplotou, když nehlídám vstupní parametry a může tam klidně být onen okometricky zanedbatelný rozdíl jednoho gramu kávy v misce, hm?

nebo jsem možná jen puntičkářka? a nebo mi prostě příjde divné na to doma kašlat a dělat to od oka, když na to doma mám tolik času, kolik chci (na rozdíl od kavárny, kde se dělá většinou jen to nejnutnější, protože na kraviny není čas - a špičkové kavárny dose váží, protože je to sakra podstatná proměnná v procesu)?
Uživatelský avatar
Keso
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: pon 03. led 2011 16:02:47
bydliště:
kávovar: Bezzera Mitica TOP
mlýnek: Mazzer Super Jolly

Re: Vyber kavovaru do 900e na doma

Příspěvek od Keso »

ano, ja chapem ten pristup, ale ked sa zmeni vlchost vzduchu tak kava potrebuje jemne upravit mletie. Cize sa da povedat ze prve espresso je skoro vzdy otazka nahody. A potom az druhe tretie po jemnom usmerneni (niekto gramaz, niekto mletie) je to prave. A to som este optimista, lebo ja niekedy aj 5kav davam do vylevky
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 250
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Vyber kavovaru do 900e na doma

Příspěvek od lubono »

Já osobně mám nahou páku rád, nejen pro svou jednoduchost, údržbu a rychlé nahřátí ale pak ten pohled na páku jak se z LM misky valí ven krásně barevná kávička tak to stojí za ten úkaz i ty gramy kávy navážit.
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Vyber kavovaru do 900e na doma

Příspěvek od lukyn »

... trošku sme se oddálili od původního tématu.

Hlavní je, že tazatel již tuší a my tu asi nebudeme rozebírat potřebu či nepotřebu měřit na půl gramu ...
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
razorjaro
více pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: pát 13. úno 2015 1:28:28
bydliště: Bratislava
kávovar: Filter - V60,AeroPress, Espresso - Gaggia classic Italy
mlýnek: Filter - Commandante MK3 Espresso - San Marco SM90

Re: Vyber kavovaru do 900e na doma

Příspěvek od razorjaro »

Ano uz to ide v pohode :) Tak podme rozoberat ine otazky :P Nehavate svoje Bezzery zapnute cez noc alebo si rano privstanete alebo mate casovac na zapnutire ? :)
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Vyber kavovaru do 900e na doma

Příspěvek od lukyn »

Tak to je otázka do pranice .... sice nemám Bezzeru, ale cca rok provozuju Butterfly přes obyč. programovatelné hodiny do zásuvky.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
zembic
více pokročilý
Příspěvky: 106
Registrován: ned 18. pro 2011 10:33:14
bydliště: Brno
kávovar: ECM Classika II, Profitec Pro 700
mlýnek: Homemade 75, Mazzer SJ

Re: Vyber kavovaru do 900e na doma

Příspěvek od zembic »

Též mám spínací hodiny do zásuvky, funguje to bez problémů.
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Vyber kavovaru do 900e na doma

Příspěvek od wladas »

dslecinka píše:nebo jsem možná jen puntičkářka? a nebo mi prostě příjde divné na to doma kašlat a dělat to od oka, když na to doma mám tolik času, kolik chci (na rozdíl od kavárny, kde se dělá většinou jen to nejnutnější, protože na kraviny není čas - a špičkové kavárny dose váží, protože je to sakra podstatná proměnná v procesu)?
Samozrejme ze si puntickarka ale o tom to je ak chceme dosiahnut dobry a pravidelny vysledok. Ja tiez vazim kavu presne (cca odpustim hore dole 0,15g, inac pridam/uberem) a ked sa mi vysledok nepaci tak aj ten odvazim aby som mal prehlad.
A mozno sa to nezda alebo vobec to nezdrzuje a je to normalna priprava espressa.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
bruno75
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: stř 17. zář 2014 13:32:37
bydliště: Trnava, SK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Anfim SCODY II BST 75mm

Re: Vyber kavovaru do 900e na doma

Příspěvek od bruno75 »

Nechávať alebo nenechávať zapnutý kávovar? Ja osobne počas pracovného týždňa mám kávovar od cca. 16:00 do 20:00 zapnuťý a cez víkendy keď nie som niekde odcestovaný ide od rána 6:00 do cca. 20:00. Spotreba? Vychádza mi to 12€ na ROK !
Za tú sumu sa rád vzdám jednej kávy niekde v podniku a vychutnám si ju doma s tým, že viem čo pijem.

Exaktné váženie a meranie? Áno úplne bežne vážim gramáž kávy, ktorú dávam do misky a rovnako aj gramáž výsledného nápoja. Pri niektorých kávach a hlavne keď ich človek strieda sú rozdiely pomerne veľké a odhalí sa to len vážením.... tvrdé a mäkké zrno, stupeň praženia, čerstvosť kávy po upražení, mlynček.... Samozrejme aj niektoré kávy pri extrakcii napohľad dosť klamú cremou takže ani tam to nezaškodí zmerať exaktne.
Ja osobne by som povedal, že pokiaľ sa nestriedajú kávy a ide niekto s jedným druhom (ideálne z rovnakého praženia) dlhšie, tak po určitom cviku nemusí používať váhu stále, lebo to dostane do oka.
Coffee Smells Like Freshly Ground Heaven
Uživatelský avatar
Vlad
více pokročilý
Příspěvky: 145
Registrován: stř 15. čer 2016 12:49:19
bydliště: Michalovce
kávovar: jura, delonghi, french press bodum, bialetti, atd.
mlýnek: Lodos

Vyber kavovaru do 900e na doma

Příspěvek od Vlad »

Dobry den,
Ako asi kazdy co tu napise prve prispevky aj ja prosim o radu aky kavovar kupit.

Rozpocet - rad by som sa zmestil do 1000 eur aj s mlyncekom, iba 2 x kava kazde rano, nahrievanie do 45 minut, bez vyuzitia naparovacej trysky. Vzhlad ma vobec nezaujima ide striktne vyslednu kvalitu kavy, domaci kavovar pakove delonghi, v praci niekedy profi stroje (nie som barista ale viem presne co mam urobit aby mi chutila)

Bez hierarchie:
1. Vibiemme domobar + ascaso mini i- 2
2. Bezzera Unica Pid + Bezzera BB005
3. Lelit PL 41 TEM + Mahlkonig Vario home alebo inu kombinaciu ,,lacnejsieho,, kavovaru a kvalitneho mlynceka. O 57 mm pri lelite viem islo len o priklad. Moze byt aj pavoni s pidom.

Rad by som koncom tyzdna objednal.

Dufam, ze vas neobtazujem x-krat pisanou otazkou, ale skusenosti sa nedaju nicim nenahradi, ani citanim kvantum teorie.

Dakujem velmi pekne za kazdu radu, prosim vyhnite sa kombinacii rokmi overenej klasiky silvia + rocky ak to bude mozne
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Vyber kavovaru do 900e na doma

Příspěvek od wladas »

Nechcem povedat ze tretia moznost je najlepsia a nieje ina alternativa ale z tych troch je najlepsia. A prave kvoli tomu co si napisal. Vela ludi zastava nazor ze mlyncek by mal byt adekvatne kvalitny ku kavovaru a to +- rovnakou cenou. To je uz ale podla mna troska prehnane ale urcite by som nesiel do vacsieho nepomeru nez 5:3
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
makovica
více pokročilý
Příspěvky: 111
Registrován: úte 30. čer 2015 22:46:35
bydliště: Slovensko
kávovar: Vibiemme Domobar modified
mlýnek: SM 90 redesigned

Re: Vyber kavovaru do 900e na doma

Příspěvek od makovica »

Ahoj. Riešil som podobnú otázku asi polroka dozadu. Ja som mal vo výbere Vibiemme Domobar, Isomac Zaffiro, BFC Perfetta, Quickmill Carola. Všetky tieto stroje sa pohybovali v cene cca 850 €, a len drobné rozdieli v konštrukcií a dizajne ich odlišujú. Iba BFC bolo v tedy v nejakom shope v DE v akcií za 699. Mlynček som mal vybratý Ascasso I-steel I-1 (žiaľ budget viac nepustil). Tiež som nechcel Silviu pretože skôr alebo neskôr by išla preč (malý boiler) a entry level s E61 je predsa niekde inde či už konštrukciou alebo komfortom obsluhy. Vibiemme som nakoniec vybral úplne nelogicky, vyberal som srdcom. Ich príbeh mi bol sympatický. Ako z krachnutej pôvodnej firmy FAEMA jej zamestnanci vytvorili novú, ktorá sa tiež dlhú dobu topila v problémoch, ale ich nadšenie pre skvelé espresso, ich držalo nad vodou a dnes sú jedným z najuznávanejších výrobcov espresso strojov.
Ps. ešte si prihrejem trochu polievočku. Vibiemme jediné používa originál hlavu E61 od FAEMY (p. Valente je držiteľ patentu na E61 ako jeho vynálezca a zároveň je jedným zo zkladateľov).
Tak držím palce pri výbere a dúfam, že som trochu pomohol
Uživatelský avatar
Vlad
více pokročilý
Příspěvky: 145
Registrován: stř 15. čer 2016 12:49:19
bydliště: Michalovce
kávovar: jura, delonghi, french press bodum, bialetti, atd.
mlýnek: Lodos

Vyber kavovaru do 900e na doma

Příspěvek od Vlad »

Oko urcite potesi moznost 1 alebo 2. No mam taky tusak, ze cislo 3 bude asi najlepsie riesenie. Aj ked ma obavy o stabiltu pri extrakcii. Hadam aj napr. pucino alebo lelit zvladnu pri dvojporciovej miske stabilny tlak. Viac nepotrebujem. ( nechcem urazat ani jednu znacku kavovaru no asi sa nemozu porovnavat v tejto veci s moznostou 1 a 2)
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Vyber kavovaru do 900e na doma

Příspěvek od j.bill »

Řešil bych to zvlášť. Samostatně kávovar a samostatně mlýnek. Osobně bych do Varia Home nešel a z tebou vybraných kávovarů bych vzal Unicu s Pidem nebo Vibiemme podle financí a sympatií. Mlýnek nějaký malý Macap M2 nebo starší Mazzer mini (pokud vadí velký profi mlýnek)
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
Vlad
více pokročilý
Příspěvky: 145
Registrován: stř 15. čer 2016 12:49:19
bydliště: Michalovce
kávovar: jura, delonghi, french press bodum, bialetti, atd.
mlýnek: Lodos

Vyber kavovaru do 900e na doma

Příspěvek od Vlad »

Dakujem za odpovede, uz ste dvaja co ste napisali ze su aj lepsie moznosti. Dal som nespravne kombinacie? Z toho co som tu na fore vycital mi to prislo ako najlepsie ale asi som sa mylil. Ak je naozaj silvia s rockym to najlepsie nebranim sa ani tomu.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Vyber kavovaru do 900e na doma

Příspěvek od j.bill »

Všechno je o úhlu pohledu. Myslím, že Vibiemme i Bezzera je někde jinde než ten Lelit. A když Lelit, proč ne Silvia? Jsou to zkrátka jiné třídy a maličko i koncepce. Pokud ses už rozhodl investovat tuto nemalou částku, měl bys nejprve trochu investovat času a třeba pár peněz, aby sis uvedené jednotlivé strojky někde ošahal a vyzkoušel (ale pozor, ne hned kupoval) a po zralé úvaze vybral. Načíst jak pracují a z čeho jsou dnes není problém.... ;)
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
Vlad
více pokročilý
Příspěvky: 145
Registrován: stř 15. čer 2016 12:49:19
bydliště: Michalovce
kávovar: jura, delonghi, french press bodum, bialetti, atd.
mlýnek: Lodos

Vyber kavovaru do 900e na doma

Příspěvek od Vlad »

Myslím, že Vibiemme i Bezzera je někde jinde než ten Lelit. A když Lelit, proč ne Silvia? Jsou to zkrátka jiné třídy a maličko i koncepce

Tak som to aj myslel.

A niekde som cital ze lelit a silvia je skoro to iste akurat lacnejsie.


Je to toho plno napisane x krat o vsetkom no niektore veci su z roku 2014 a myslim si ze sa nieco zmenilo.

Nepodarilo sa mi casovo sa venovat osobne kazdemu kavovaru preto imich poznam iba z netu. Ale aj tak to nehra rolu.


Pointa je co kupit momentalne v tomto tyzdni.

Prosim ta napis co by si si vybral ty osobne za 1000 €:)
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Vyber kavovaru do 900e na doma

Příspěvek od j.bill »

To bych nad tím musel týden sedět :lol:
Jsem rád, že to nemusím řešit....To je na Tobě. Mi Ti pak jen do výběru můžeme blbě kecat. ;) :grin: (A z toho výběru už jsem to napsal) Jestli se nepletu, ještě před pár dny jsi chtěl manuál a teď taková rychlost?
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“