ESAM 3000B a dál?

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
zorin87
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pon 21. úno 2011 17:54:51
bydliště: Boskovice
kávovar: Futura Kikka, Bialetti, Aeropress
mlýnek: Eureka Mignon

ESAM 3000B a dál?

Příspěvek od zorin87 »

Ahoj, chtěl bych s Vámi probrat volbu nového kávovaru. :)
Před rokem a půl jsem koupil DeLonghi ESAM 3000B. Do té doby jsem byl zvyklý na klasického turka, takže první šálky připravené z nové mašinky byly skvostné. :) S postupem času a pročítání mnohých diskuzí jsem si k němu dokoupil mlýnek a těšil jsem se o něco málo lepší kávě. Příprava se z původních cca 10s prodloužila na nějakých 20-30s pro 30ml espresso a káva získala i lepší krému. (viz obrázek na

Kód: Vybrat vše

http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/14/42/46/97/1442469764
)Jenže během tohoto roku a půl je přístroj už potřetí na opravě, kdy každá oprava vyšla na cca 1600,- což se mi po záruce za to dávat nechce.
Rozhodl jsem se tedy pro nový pressovar. Tentokrát pákovku, protože i z toho automatu jsem měl jakýsi poloautomat, díky procesu externího mletí. Přes různé kandidáty nakonec začaly vítězit Elektra Micro casa, případně La Scala Butterfly.
Chtěl bych se zeptat.. Máte s nimi nějaké zkušenosti? Který z těchto dvou? Případně nějaký jiný, stejné kvality, za stejnou cenu? Nová Elektra vyjde na 25tt, Butterfly také tak (to mám zjištěné).
Díky za reakce. :)
Life is too short to drink bad coffee...
No matter how old you are!

...
Zkušenosti s: kávovarem La Scala Butterfly, Magister Stella Profesional, Jura Impressa C5, De'Longhi ESAM 3000 B Magnifica a s mlýnky Macap M2M, Eureka Mignon Perfetto, Krups GVX242, Eta 0066 (80. léta) :)
Uživatelský avatar
rradovan
Příspěvky: 32
Registrován: pon 21. úno 2011 11:11:02
bydliště: Zvolen
kávovar:
mlýnek:

Re: ESAM 3000B a dál?

Příspěvek od rradovan »

Ja mám veľmi dobrú skúsenosť s La Scalou Butterfly. Kúpil som ju pre výhodný pomer cena/výkon. S Elektrou Micro Casa nemám osobnú skúsenosť, ale vyzerá veľmi efektne. Na coffeegeek.com má rating 8,7 a La Scala 9,1. Pozri si recenzie. U Butterfly by som vyzdvihol štandardnú veľkosť páky, skupinu E-61, vyhrievaný priestor pre šálky, hmotnosť 35kg. Elektra má hmotnosť 10 kg a sitko 50mm.
Uživatelský avatar
zorin87
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pon 21. úno 2011 17:54:51
bydliště: Boskovice
kávovar: Futura Kikka, Bialetti, Aeropress
mlýnek: Eureka Mignon

Re: ESAM 3000B a dál?

Příspěvek od zorin87 »

Možná hloupá otázka: Ten pěchovač u takových mašinek bývá součástí dodávky nebo ne? Jelikož je vidím v různých obchodech za cca 1000,-, tak hádám, že asi ne? A konkrétně u toho Butterfly - dává se se dvěma pákama pro jedno a dvě pressa?
Díky :)
Life is too short to drink bad coffee...
No matter how old you are!

...
Zkušenosti s: kávovarem La Scala Butterfly, Magister Stella Profesional, Jura Impressa C5, De'Longhi ESAM 3000 B Magnifica a s mlýnky Macap M2M, Eureka Mignon Perfetto, Krups GVX242, Eta 0066 (80. léta) :)
Uživatelský avatar
rradovan
Příspěvky: 32
Registrován: pon 21. úno 2011 11:11:02
bydliště: Zvolen
kávovar:
mlýnek:

Re: ESAM 3000B a dál?

Příspěvek od rradovan »

Pri niektorých kávovaroch býva v balení aj lacný plastový tamper. V dodávke Butterfly boli dve páky so sitkami + plné sitko na čistenie.
Uživatelský avatar
zorin87
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pon 21. úno 2011 17:54:51
bydliště: Boskovice
kávovar: Futura Kikka, Bialetti, Aeropress
mlýnek: Eureka Mignon

Re: ESAM 3000B a dál?

Příspěvek od zorin87 »

A co se týká rozdílu mezi plastovým levným a drahým tamperem? Možná jen to, že plastový se může snadno zlomit při vyvinutí větší síly, ne?
Life is too short to drink bad coffee...
No matter how old you are!

...
Zkušenosti s: kávovarem La Scala Butterfly, Magister Stella Profesional, Jura Impressa C5, De'Longhi ESAM 3000 B Magnifica a s mlýnky Macap M2M, Eureka Mignon Perfetto, Krups GVX242, Eta 0066 (80. léta) :)
Uživatelský avatar
rradovan
Příspěvky: 32
Registrován: pon 21. úno 2011 11:11:02
bydliště: Zvolen
kávovar:
mlýnek:

Re: ESAM 3000B a dál?

Příspěvek od rradovan »

Dobrý úchop, presnosť, váha tampera sú pre kvalitné utlačenie kávy veľmi dôležité, zalisovanie namletej kávy tlakom 20 kg je aj jednou z podmienok správnej prípravy espressa.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“