Expobar Brewtus IV vs. Vibiemme Domobar Junior Dual Boiler

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 1
Registrován: pon 17. říj 2011 11:00:33
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Expobar Brewtus IV vs. Vibiemme Domobar Junior Dual Boiler

Příspěvek od Bob »

Zdravim vsechny priznivce espressa:) Rozhodl jsem se investovat do noveho kavovaru a muj vyber skoncil o dvou alternativ.
Expobar Brewtus IV s vibracni pumpou nebo Vibiemme Domobar Junior Dual Boiler.
Prosel jsem forum, Brewtus se tady diskutoval (nenasel jsem ale zkusenosti s nim), Junior Dual Boiler asi neni moc rozsireny:(
Vase nazory? Diky
Uživatelský avatar
J.J.
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 25. srp 2011 11:31:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Expobar Brewtus IV vs. Vibiemme Domobar Junior Dual Boil

Příspěvek od J.J. »

Brewtus mám asi měsíc doma
co se mi nelíbí:
- zásobník na vodu - hlavně to, že nemá žádnou kontrolu stavu vody před tím než voda dojde a vypne celý stroj, momentálně chystám řešení s externím zásobníkem mimo stroj kde bude hladina vody vizuálně kontrolovatelná - přímé napojení na vodovod bohužel nemůžu realizovat
- vibrační pumpa - na můj vkus dost hlučná, já jsem provedení s vibrační pumpou kupoval kvůli zásobníku na vodu který ale stejně nebudu používat - dnes bych určitě koupil typ s rotační pumpou

co se mi líbí:
- možnost nastavování teploty a tlaku - tlak jsem tedy nastavil jen na začátku dle doporučení z netu, ale s teplotou si hraju u každého druhu kávy a je to celkem zábava
- velká odkapávací miska - to je fakt příjemné, máme doma denní frekvenci cca 10 až 20 káv a stačí vylévat maximálně jednou denně. Taky je potřeba konstruktéry pochválit za jednoduchou manipulaci s miskou - není nutné nic rozebírat.
- a taky určitě kvalita espressa :grin: i manželka je spokojená když jí uvařím "to se srdíčkem"
kafe.jpg
celkově jsem spokojený, stroj splňuje moje očekávání - uvidíme jak to bude vypadat s poruchovostí
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
scaglietta
Příspěvky: 5
Registrován: pát 07. srp 2015 0:38:54
bydliště:
kávovar: AeroPress
mlýnek: Hario

Re: Expobar Brewtus IV vs. Vibiemme Domobar Junior Dual Boiler

Příspěvek od scaglietta »

Zdravím J.J. ten Brewtus IV stále šlape ?
Je to spoľahlivá mašinka ?
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“