GAGGIA CLASSIC nebo GAGGIA NEW BABY TWIN?

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

GAGGIA CLASSIC nebo GAGGIA NEW BABY TWIN?

Příspěvek od dape »

Uvažuji o koupi. Již jsem to řešil částečně v jiném vlákně. Můžete mi, moc prosím, ještě poradit?
Limit mám 10000Kč, Děláme často současně 1-2 šálky. Rád bych občas šlehal i mléko.
Z tohoto důvodu je lepší Baby (má zvlášť Bojler na mléko). Ale tam se bojím zbytečné elektroniky.
1. Není pak lepší Classic? Nemá předpaření, píšete, že to zřejmě není nutné.
2. Jsem z Brna, ale nenašel jsem přímo kamenného prodejce, kde bych se na to mohl i podívat, nevíte o něčem?
3. Servis? Kde je záruční, když bych to event koupil přes e-shop?

Děkuji moc a omlouvám se za nějaké stupidní dotazy, prosím, neodkazujte mne zde na články, které rozebirají jednnotlivé modely, přečetl jsem snad vše :-) Jen mi chybí Váš názor a porovnání.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: GAGGIA CLASSIC nebo GAGGIA NEW BABY TWIN?

Příspěvek od primacafe »

Snad kávovar kupujete pro sebe. Myslím že v tom jiném vlákně kde jste už informací (podle mého) dostal dost. Trochu nechápu co ještě potřebujete, aby jste se konečně rozhoupal pro kávovar který chcete.
To jako že když vám někdo poradí kávovar, potom se vam nebude líbit, tak mu ho půjdete omlátit o hlavu?
Jinak bod 1. .... asi je
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: GAGGIA CLASSIC nebo GAGGIA NEW BABY TWIN?

Příspěvek od dape »

primacafe píše:Snad kávovar kupujete pro sebe. Myslím že v tom jiném vlákně kde jste už informací (podle mého) dostal dost. Trochu nechápu co ještě potřebujete, aby jste se konečně rozhoupal pro kávovar který chcete.
To jako že když vám někdo poradí kávovar, potom se vam nebude líbit, tak mu ho půjdete omlátit o hlavu?
Jinak bod 1. .... asi je
:-))) Nechci ho nikomu omlátit o hlavu.
Jelikož v tom jinom vlákně byl KRUPS vs.Gaggio, tak to už jsem se rozhodl pro Gaggio vzhledem k radam přispěvatelů. Ještě řeším jak je to se záručním servisem (kdyby něco), protože nevím, jak to je, když se to koupí přes internet, neboŤ kammenný obchod jsem neviděl a bohužel jsem ani neviděl fyzicky kávovvar :-( Co jsem ale slyšel, tak se servisem Gaggio to bylo v Brně tak špatné - náhradní díly (před 2 lety), že nekteří prodejci ho přestali prodávat, proto se (a omlouvám se, že Vám to vadí) ptám v tomto vlákně na to, jak to teď po 2 letech vlastně je.
Děkuji předem za radu, přece jenom je to věc, kterou nekupujeme každý den.
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Re: GAGGIA CLASSIC nebo GAGGIA NEW BABY TWIN?

Příspěvek od Galina »

Kupovala jsem Gaggii přes Interlinea.cz, která zkrachovala, takže servis jsem řešila u GCX s.r.o. ve Valašském Meziříčí, kde servisují Gaggii. Tam snad náhradní díly tedy měli a snad nadále mají.
Uživatelský avatar
mejlacz
Příspěvky: 37
Registrován: pát 25. kvě 2012 13:14:18
bydliště: Liberec
kávovar:
mlýnek:

Re: GAGGIA CLASSIC nebo GAGGIA NEW BABY TWIN?

Příspěvek od mejlacz »

Jak už psal p. Konečný, Gaggia Classic je určitě lepší volba. Tyto stroje se pro svoji "neelektroniku" moc nekazí, takže pokud nejste lucky man, tak bych to nebral jako důležitý faktor. Já mám jetou z Anglie a jediné, co jsem kupoval, byla tryska ze Silvie (ne z důvodu poruchy).
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“