Kavovar s nepretlakovymi miskami, kompaktni

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Kavovar s nepretlakovymi miskami, kompaktni

Příspěvek od j.bill »

To je samozřejmě jasné, to snad ví každý, ale málokterý začínající si uvědomí, že kvalita mlýnku je důležitější než kvalita kávovaru a v první řadě řeší kávovar. Přitom by to mělo být naopak. :)
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Kavovar s nepretlakovymi miskami, kompaktni

Příspěvek od papun »

Řiď se chutí..... Respektive jestli ti u táty chutná káva z přetlakových misek - prostě tě uspokojí, tak to je cesta. Ovšem pokud máš ve městě vyzkoušeno, že v jedené z deseti kaváren ti udělají to lahodné espresso, tak to znamená, že už si někde jinde a potřebuješ lepší stroj a nepřetlakové misky. Na druhou stranu nelze zavrhnout to, že se nemůžeš propít od přetlakových misek k těm nepřetlakovým........ Je to těžko radit, ale opravdu záleží na tom co preferuješ. Další věc je, že ty levné kávovary jsou teplotně nestabilní a při četnějším použití časem přestane tsnit hlava a oprava není rentabilní. Lelit je každopádně úplně někde jinde a vydrží jednou tolik co De Longhi.

A je pravda, že jestli máš nějaký obyč starý ruční mlýnek, tak se budeš u nepřetlakových misek hodně trápit a spousta kávy půjde do dřezu. Ale dá se koupit třeba takový to mlýnek:

Kód: Vybrat vše

http://www.torrelsa.cz/cs/molino-challenge
Za ty peníze kus služby udělá a když tě to chytne, tak ho za půlku prodáš a půjdeš do něčeho lepšího.
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Kavovar s nepretlakovymi miskami, kompaktni

Příspěvek od wladas »

S nejakym obycajnym rucnym mlyncekom a este k tomu starym nema absolutne vobec cenu sa s nim trapit pri priprave espressa. To vobec ani neskusaj. Ako uz bolo povedane mlyncek je rovnako dolezity.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
meera
Příspěvky: 13
Registrován: sob 10. pro 2016 12:05:46
bydliště: Karlovarský
kávovar: -
mlýnek: -

Re: Kavovar s nepretlakovymi miskami, kompaktni

Příspěvek od meera »

Takze nakonec obrat - hura do me :o). Vse jsem si tady nastudoval, srovnal uvazil a pak jeste jednou popremyslel.
1. mnozstvi kav za tyden
2. moje prozatimni zkusenost
3. soucasna omezenost mistem (v blizke budoucnosti by se snad mela zmenit)
4. ostatni vybava (zejmena mlynek)

To vse momentalne zaclo rozhodovat pro, pro mnohe pravdepodobne jiz neschudnou, variantu - De Longhi EC 680. Chapu to, rozumim.

5. Telefonat se znamym baristou / majitelem kavarny

A ten rozhodl definitivne...

Zkratka ted testnu tenhle low cost (mrzi me mozna jen trochu ty pretlakove misky, ale mozna s tim neco pujde udelat, koukal jsem uz v jine casti fora). No a az za nejake 2 - 3 roky kavovar odsvisti do vecnych lovist, budu uz snad mit vic mista a v hlave jasneji, jakym smerem se dat
Uživatelský avatar
meera
Příspěvky: 13
Registrován: sob 10. pro 2016 12:05:46
bydliště: Karlovarský
kávovar: -
mlýnek: -

Re: Kavovar s nepretlakovymi miskami, kompaktni

Příspěvek od meera »

Kazdopadne jeste jednou diky vsem za podnety a taky za tip na kavovar na bazosi (mozna bych ho i bral, ale ma to byt i tak trochu darek, takze jsem z druhe ruky nechtel...)
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Kavovar s nepretlakovymi miskami, kompaktni

Příspěvek od j.bill »

A nechceš místo De Longhi zkusit alespoň Gaggia Classic Plus? ;)


PS:

Kód: Vybrat vše

http://www.rhvending.cz/delonghi-ec-680.m-jednoduche-sitko
Něco o nepřetlakových miskách pro De Longhi.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
pelo
více pokročilý
Příspěvky: 165
Registrován: stř 27. led 2016 17:02:29
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Classic, Classic Plus, Evolution, LP Europiccola '82
mlýnek: OE Lido E, DRM OnDemand

Re: Kavovar s nepretlakovymi miskami, kompaktni

Příspěvek od pelo »

Asi tak. Hanit Plusko jenom kvuli tomu, ze uz to neni konstrukce stareho Classicu a pak koupit Delonghi, ktery je porad o kategorii niz i proti Plusku...hlava mi to nebere...
Uživatelský avatar
meera
Příspěvky: 13
Registrován: sob 10. pro 2016 12:05:46
bydliště: Karlovarský
kávovar: -
mlýnek: -

Re: Kavovar s nepretlakovymi miskami, kompaktni

Příspěvek od meera »

Ja plusko vazne nehanim. Kdybych nezavital sem, tak bych ani netusil, co je pretlakova a nepretlakova miska. Duvody, proc jsem se rozhodl jak jsem se rozhodl jsem napsal. Proste to vyzkousim a uvidim...a kdyz budu mit pocit, ze nam to proste bestaci, tak za naky cas pujdu treba do toho letitu. Libi se mi. Nejdriv koupim ale mlynek.
@ j.bill: diky moc za radu. Na ta sitka kouknu a zkusim to nak poresit. No a to plusko - to jsem tak nak presel, po tom co se tady psalo. Vzal bych rovnou ten letit
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Kavovar s nepretlakovymi miskami, kompaktni

Příspěvek od papun »

Chlapci mají vlastně pravdu. Plusko je cisce o proti staré verzi o kus hoorší, ale pořád 10x lepší jak De Longhi. Zvaž to ještě:)
Uživatelský avatar
montysek
Příspěvky: 3
Registrován: pát 20. úno 2015 17:14:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kavovar s nepretlakovymi miskami, kompaktni

Příspěvek od montysek »

Háčkuju se a prosím o rady, jsem z toho zmatená jako Goro v Tokiu :-(

Včera nám zdechnul kávovar "omyl pana Krupse" XP4050.... a hledáme náhradu... ještě před rokem jsem chtěla brát Gaggia classic, ale co jsem dnes přechroupala forum, tak z verze Plus jsem nějaká rozvrkočná :-/

Říkám rovnou, že na rodičáku s dvěma dětma prostě nemám na kávovat 15 tis... ale zároveň nechci dát 6 tis a mít z toho vztek....

Je verze Plus opravdu tak horší? Nebráním se bazarovému (náš Krups taky nebyl nový).

díky moc
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Kavovar s nepretlakovymi miskami, kompaktni

Příspěvek od j.bill »

Konstrukčním řešením hlavy a bojleru je blíže typům levnějších kávovarů (vnitřek je Gaggia Espresso PURE/COLOR, obal původní Classic). Má to své nevýhody, stejně tak i výhody. Více se dočteš ve vláknech k jednotlivým kávovarům.

Gaggia Classic
Gaggia Classic plus
Gaggia Espresso PURE + COLOR
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“