Pákový kávovár do 10 000,-

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 7
Registrován: ned 01. led 2017 17:48:54
bydliště: Moravskoslezský
kávovar: Žadný zatím :)
mlýnek: Žadn

Pákový kávovár do 10 000,-

Příspěvek od Lukáš »

Dobrý den,

prosím Vás poradíte mě, jaký kavovár bych měl koupit? Chci už aspoň střední třídu. Původně jsem uvažoval pořídit Gaggii classic, jenže už není k dostání a na Gagii Classic plus čtu jen negativní recenze. Nechci se unáhlit a koupit ihned nějaký kávovar, kteréj by ani nemusel být kvalitní.

Denně bych dělal cca 5 šálku denně, tak nevím, zda se mě vyplatí elektrický mlýnek nebo postačí mlýnek ruční.

Všem moc děkují za jakoukoliv odpověď.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Pákový kávovár do 10 000,-

Příspěvek od primacafe »

Mám pocit, že se zde poslední dobou řeší stále stejné dotazy, jako teď položený.
Určitě by to chtělo si na foru napřed něco přečíst. Věnovat se tomu několik dní a potom teprve v případě potřeby vznést dotaz. Pochybuju, že nějaký bude potřeba.
Stává se to zde nezáživným, kdy se opakuje stále to samé dokola. Podobně položených a také většinou zodpovězených dotazů, ze kterých máte možnost čerpat, je zde dost. Vlastně je o tom větší část fóra.
Stačí jen číst.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Pákový kávovár do 10 000,-

Příspěvek od j.bill »

Pokud to má být nový kávovar s třícestným ventilem, myslím že pod 10t. se u nás už nic neprodává. (Vyprodával se Gaggia New Baby Class a Black) Lehce nad touto hranicí je Lelit PL 41E nebo EM. Je otázka, jestli už nepřidat a nekoupit rovnou Rancilio Silvii.

PS. Admin má pravdu. Nedávno se tu řešil podobný dotaz!
Naposledy upravil(a) j.bill dne ned 01. led 2017 19:14:19, celkem upraveno 1 x.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Pákový kávovár do 10 000,-

Příspěvek od puschpull »

Koupit kvalitní mlýnek je dražší než 10 tisíc. Takže bazar. i tam se dá jen horko těžko vejít do 10 tisíc za kávovar + mlýnek.
Kupovat kávovar bez pořízení slušnějšího mlýnku nemá cenu.
Uvědomte si, že jen za dobrou kávu dáte ročně nějakých 10-15 tisíc. (při těch 2-5 porcích denně)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 7
Registrován: ned 01. led 2017 17:48:54
bydliště: Moravskoslezský
kávovar: Žadný zatím :)
mlýnek: Žadn

Re: Pákový kávovár do 10 000,-

Příspěvek od Lukáš »

Děkuji. Projdu si forum. Třeba nakonec ještě více zainvestuji do kávováru a mlýnku.
Uživatelský avatar
Neugebauer
pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: čtv 21. kvě 2015 14:02:07
bydliště: Brno
kávovar: la Pavoni Puccino PCL
mlýnek: Mazzer Luigi srl Mini A Electronic

Re: Pákový kávovár do 10 000,-

Příspěvek od Neugebauer »

Ahoj, rád bych se jako začátečník podělil o čerstvou zkušenost. Koupil jsem la Pavoni Puccino PCL (použitý v top stavu za 5k), což je na moje vaření 2 káv denně víc než dostačující. Přípravu espressa jsem měl teoreticky nastudovanou velmi obsáhle, proto jsem si říkal, že není možné, abych byl tak neschopný, aby se mi espresso pořád nedařilo. Laboroval jsem s teplotou odpouštěním z boileru, množstvím kávy, hrubosti mletí a vždy to bylo moc vodnaté, nebo hrozně hořké a ikdyž jsem používal kvalitní čerstvou kávu, která po namletí krásně voněla, espresso z toho smrdělo.
Nevěřil jsem, že může mlýnek DeLonghi KG 89, který je na Heurece top 3 se samými pozitivními recenzemi mlít tak blbě, že z toho neudělám ani trochu pitelnou kávu. No mýlil jsem se :-)
Od kolegy zde z fóra jsem za 2k koupil použitý iberital challenge a hned první espresso bylo výborné, voňavé, 25ml/30s, nádherná crema a ani jsem nemusel měnit hrubost. Celé mě to stálo 7k.
Proto pokud máš rozpočet 10k, výrazně doporučuju koupit radši kvalitnější použitý mlýnek i kávovar, než horší nové.
Zrovna tady máš Gaggii Classic nejspíš od někoho, kdo se o kávovar staral :-)
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... =90&t=3820
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 7
Registrován: ned 01. led 2017 17:48:54
bydliště: Moravskoslezský
kávovar: Žadný zatím :)
mlýnek: Žadn

Re: Pákový kávovár do 10 000,-

Příspěvek od Lukáš »

Ahoj, nechce se mě pořízovat starý kávovar. Uz to nema záruku a muže se to pokazit. Jasně, chápu je to každeho věc, i ten nově koupený se může pokazit. Rozhodl jsem se že zainvestuji více a koupím si Rancilio Silvia E a časem mlýnek. Než pořidím mlýnek, tak do té doby budu kupovat mletou kávu.

Jinak děkují vám všem za ochotu.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Pákový kávovár do 10 000,-

Příspěvek od papun »

Na kvalitním starším kávovaru se nemá moc co pokazit a když se to stane, tak se to dá opravit. RS není špatnou volbou do začátku.

ALE MLETOU KÁVU NEKUPUJ!!! BUDEŠ NEŠŤASTNÝ Z VÝSLEDKU. JSOUT O VYHOZENÉ PENÍZE. BAZAROVÝ MLÝNEK JE V TOMTO SMĚRU IDEÁLNÍ A KAZÍ SE TO MINIMÁLNĚ.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 7
Registrován: ned 01. led 2017 17:48:54
bydliště: Moravskoslezský
kávovar: Žadný zatím :)
mlýnek: Žadn

Re: Pákový kávovár do 10 000,-

Příspěvek od Lukáš »

No dobře teda, v jake cenové relaci se pohybujou dobré mlýnky. Klidně i bazarovka, vlezu se do 5000?
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Pákový kávovár do 10 000,-

Příspěvek od wladas »

Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“