Rocket Espresso Cellini vs. Bezzera Magica S

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
peťák
Příspěvky: 3
Registrován: pon 05. led 2015 19:02:01
bydliště: Mokropsy
kávovar: Bezzera Mitica Top
mlýnek: Quammar M80E

Rocket Espresso Cellini vs. Bezzera Magica S

Příspěvek od peťák »

Mám takové dilema, chci si pořídit nový kávovar a ve výběru mi zůstaly tyto dva:
Rocket Espresso Cellini Plus PID V3

Kód: Vybrat vše

https://www.bunacafe.eu/e-shop/kavovary/pakove-kavovary-pro-domacnost/detail/REGPV3-rocket-espresso-giotto-plus-pid-v3
Bezzera Magica S

Kód: Vybrat vše

https://bezzeracafe.cz/collections/domaci-kavovary/products/magica
Pokud srovnávám technické parametry, tak jsou v podstatě stejné, když pominu drobné rozdíly ve velikosti boileru a nádržky, cena je v podstatě také srovnatelná, jediný rozdíl, který vidím, je, že Rocked má PID. Designově se mi ale více líbí Bezzera. V tom je mé dilema. Má cenu řešit PID, nebo ne? Další takový nezanedbatelný faktor je, že se dá pořídit zvýhodněná sada s mlýnkem Rocket Espresso FAUSTO, což je taky výzva, protože nový mlýnek chci kupovat také...
Chápu, že to za mne nikdo nerozhodne, ale rád bych slyšel nějaké názory. Co byste volili Vy a proč?
Díky za názory
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Rocket Espresso Cellini vs. Bezzera Magica S

Příspěvek od j.bill »

PID u HX s E61 je podle mne zbytečný. Stejně zde bude odpouštěcí procedura a presostat je dostatečně přesný. Místo PIDu je daleko užitečnější teploměr kanálu. Jinak to jsou v podstatě obdobné kávovary. Já osobně mám rád jednoduché a funkční věci a tak bych bral bez PIDu. (Ale ne tak u jednobojleru, tam má PID určitě své místo) Myslím, že i k Bezzeře by Ti udělali nějakou zvýhodněnou cenu mlýnku nebo celého setu. Vše se dá domluvit...
Pokud plánuješ kávovar na mnoho let, tak v tomto případě ber, co se Ti víc líbí. Protože pak na to budeš muset těch spoustu let koukat (a pracovat s tím) :lol:
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Rocket Espresso Cellini vs. Bezzera Magica S

Příspěvek od dslecinka »

Rocket má lépe řešené ventily páry a horké vody z hlediska servisu (u Bezzery je třeba rozebrat šasi a vymontovat ventil ven, ventily na Rocketu lze snadno rozebrat, vyčistit a vyměnit těsnění z venku kávovaru bez rozborky), Bezzera je má lepší z hlediska užití (páčka dá mnohem méně práce, než kohout).
PID je blbuvzdorný, NTC sondy občas odejdou (cca 10 € součástka), jak Rocket tak Bezzera mají mírně nestandardní rozměry ventilů (respektive ty nejlevnější kity tam sice pasují, ale je to pak na výměnu 1:1, používají jemnější závit, než to, co se masově prodává jako kit ND na ebay a přes LF, například) uvnitř E61 (oba výrobci se snaží donutit zákazníky kupovat _jejich_ ND), do Bezzery se líp leze ale hodně zákazníků má problém s hladinovým čidlem (v továrně borci zapojili zemění hladinové sondy do výpusti, která se časem zanáší a má horší vodivost, namísto napojení na druhý plíšek na tanku)... osobně mám asi raději Bezzeru, ale jsou to jinak srovnatelné stroje.

ten mlýnek je ovšem skvělý, velmi tichý a kvalitně mele.
peťák
Příspěvky: 3
Registrován: pon 05. led 2015 19:02:01
bydliště: Mokropsy
kávovar: Bezzera Mitica Top
mlýnek: Quammar M80E

Re: Rocket Espresso Cellini vs. Bezzera Magica S

Příspěvek od peťák »

Díky moc za Vaše reakce. Tak nějak mi bylo jasné, že mě to nikam neposune ;) . Pořád pročítám specifikace tam a zase zpátky a jsem fakt docela bezradný. Pokud bych přidal ještě 5.000,- tak bych mohl mít Rocket Espresso Cellini Evoluzione V2, kterýžto už má dokonce rotační čerpadlo. Asi se picnu a bude klid :pic:
Uživatelský avatar
j4r0
Příspěvky: 29
Registrován: stř 18. bře 2015 20:26:57
bydliště: PP
kávovar: Bezzera Mitica TOP
mlýnek: Mazzer Mini Electronic B

Re: Rocket Espresso Cellini vs. Bezzera Magica S

Příspěvek od j4r0 »

Keby som mal tu moznost vyberu dnes (2 roky po kupe Plus PID V3) tak urcite idem do Evoluzione V2. Rotacne cerpadlo a pripojenie na vodu stoji za tie peniaze navyse.
Uživatelský avatar
ra334
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. říj 2008 21:47:25
bydliště: VALAŠSKO
kávovar: BEZZERA MAGICA S
mlýnek: COMPAK K3 Touch ADVANCED

Re: Rocket Espresso Cellini vs. Bezzera Magica S

Příspěvek od ra334 »

Pro mě byla Bezzera jasná volba. Až do počátku roku 1901 se káva vařila v hrnci s vodou, pak přišel nějaký Luigi Bezzera a všechno změnil.... :-) Mít doma tuhle legendu mluví samo za sebe. Teď vážně, nemůžu porovnat ostatní přístroje ani Rocketa, ale s Bezzerou jsem maximálně spokojen. Technicky je to prostě dokonalost sama. Až na tu výše zmiňovanou sondu chybějící vody. To jsou prostě Italové, vyrobí unikátní a elegantní kousek, ale na nějaké maličkosti to prostě nedotáhnou. Pravda, rotační čerpadlo u Rocketu je určitě profesionálnější provedení, ale zase ventily na páru, se mě osobně lépe používají pákové. Jsou rozhodně jednodušší na obsluhu. Co se týká připojení na externí okruh vody, to může být výhoda pouze v případě, že budeš instalovat předřazený filtr. Obyčejnou nefiltrovanou vodu z řádu bych do toho určitě nelil. Ale na druhou stranu... se 4 litrovou nádrží u Bezzery bych to opravdu neřešil. Takže větší bojler a o litr větší nádržka na vodu. To jsou plusy. Dokonalé designové provedení jak celého stroje tak páky na kávu. Podívej se na tu ergonomii a hada v logu, to ti bude dělat radost ještě za 10 let. Ale to je estetika a tu každý cítí jinak. Těžká volba. Já bych si udělal tabulku a dal proti sobě všechny plusy a minusy. pokud by to bylo nerozhodně vyhrál by design. Jo a pozor za příplatek 2K můžeš mít rotační čerpadlo i u BEZZERY - MITICA
BEZZERA MAGICA S, COMPAK K3 Touch ADVANCED
peťák
Příspěvky: 3
Registrován: pon 05. led 2015 19:02:01
bydliště: Mokropsy
kávovar: Bezzera Mitica Top
mlýnek: Quammar M80E

Re: Rocket Espresso Cellini vs. Bezzera Magica S

Příspěvek od peťák »

Tak jsem nakonec po dlouhém bádání a přemýšlení uchvátil na E-bayi kávovar Bezzera Mitica Top v podstatě za cenu, za kterou se v CZ prodává Magica. Byl prodáván jako B-ware, protože měl pouze promáčklou krabici, jak jsem zjistil, když včera dorazil, a museli ho rozbalit a zkontrolovat. Je absolutně nový, bez jakéhokoliv poškození a s plnou zárukou. Mám radost, jak malej kluk :tany: :tany:
Uživatelský avatar
ra334
Příspěvky: 49
Registrován: pon 27. říj 2008 21:47:25
bydliště: VALAŠSKO
kávovar: BEZZERA MAGICA S
mlýnek: COMPAK K3 Touch ADVANCED

Re: Rocket Espresso Cellini vs. Bezzera Magica S

Příspěvek od ra334 »

No tak samozřejmě gratulace, spoustu dobrých káv a zážitků přeju.
BEZZERA MAGICA S, COMPAK K3 Touch ADVANCED
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“