Rancilio Silvia PID...ma to cenu?

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
cermi
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 02. lis 2017 2:00:59
bydliště: Plzeň
kávovar: Zatím žádný
mlýnek: Zatím žádný

Rancilio Silvia PID...ma to cenu?

Příspěvek od cermi »

Ahoj,
mam v planu koupit kavovar a potreboval bych si ujasnit par veci, abych byl s vyberem nasledne spokojen. (Hlavne s pomerem cena/vykon - cca. 3-4 espressa denne)
Premyslel jsem o Rancilio Silvia s PIDem od BC. Ale abych rekl pravdu, jako nejvetsi vyhodu (pro me) toho PIDu vidim v moznosti nastaveni casovace...ze rano vstanu k nahratemu pristroji, to same po prichodu z prace, na nic nemusim cekat a rovnou se muzu pustit do pripravy. A to mi prijde za ty penize trochu zbytecny.
Mate zkusenosti s RS bez PID, za jak dlouho se po zapnuti nahreje do provozni teploty?...ma cenu si za PID priplatit?

Mate zkusenosti s objednavanim ze zahranici, napr. Italie? Pristroj prijde s italskou koncovkou do zasuvky? Plati se nejaky clo?

Predem moc diky za odpovedi!
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Rancilio Silvia PID...ma to cenu?

Příspěvek od j.bill »

Itálie je v EU, clo=0, koncovka EU (netřeba měnit). Nahřátí min. 15-20minut. Na sepnutí stačí časovač za pár korun. (spínací hodiny)
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
vladacr
Příspěvky: 49
Registrován: ned 24. lis 2013 18:07:55
bydliště: České Budějovice
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Fiorenzato F5d

Re: Rancilio Silvia PID...ma to cenu?

Příspěvek od vladacr »

Řeším podobný problém. Výhody PIDu tedy vidím i jinde než jen u časovače, ale taky si nejsem úplně jistý poměrem cena/výkon. http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... =24&t=4138 Mám zatím několik kandidátů:
  • RS BC PID
  • Isomac Venus
  • Nuova Simonelli Oscar II
  • Isomac Zaffiro cool touch
  • Bezzera BZ 09 S PM
Vše zhruba ve stejné cenové kategorii, kolem 20000. RS by byla samozřejmě koupena u nás, ostatní přes internet většinou v Itálii. Oskar, jediný HX stroj, by byl i s dodělaným OVP a Sirai. Ve prospěch RS hraje silně do karet česká záruka, naopak u italských prodejců to někdy může být docela horor, podle toho, co jsem se tu dočetl.

Objednávka z Itálie bude bez cla, nejvyšší poštovné, co jsem kde našel je 25 € popřípadě 10 € pojištění.
Uživatelský avatar
johneer
více pokročilý
Příspěvky: 229
Registrován: čtv 21. pro 2017 13:04:51
bydliště: Praha
kávovar: Rancilio Silvia BC PID, Aeropress, Puck-Puck
mlýnek: Rancilio Rocky doserless, 1Zpresso JX-PRO

Re: Rancilio Silvia PID...ma to cenu?

Příspěvek od johneer »

Mám RS s BC PIDem chvilku takže ze mne nemluví velká zkušenost, ale myslím, že BC PID je obrovská přidaná hodnota. Zjistil jsem, že rozdíl 2°C udělaj z obyčejnýho kafe výborný. Jako vědci mi taky vyhovuje, že vidím přesnou teplotu a můžu snadno odhalit problém. Taky vidím teplotu hlavy, takže vím, kdy mám nažhaveno. Zapínání ráno než vstanu, osvětlení, kontrola hladiny vody jsou další příjemné bonusy. Za dost užitečnou funkci taky považuju předspaření za použití nižšího výkonu čerpadla, ale zatím jsem moc neexperimentoval s jeho vlivem na chuť. Pokud v BC nekecaj a teplota vody s původním termostatem lítá mezi 85 a 115°C, je podle mě velmi složité dostat se na stabilní podmínky (když 2°C už jsou rozdíl v chuti). Podle mě je RS s PIDem od BC o level nebo spíš dva jinde než bez něj.
Uživatelský avatar
OndraPod
začátečník
Příspěvky: 78
Registrován: sob 30. lis 2013 20:28:48
bydliště: Praha východ
kávovar: Rancilio Silvia BC PID
mlýnek: ECM S-Manuale 64mm

Re: Rancilio Silvia PID...ma to cenu?

Příspěvek od OndraPod »

Pod to se můžu podepsat, vidím to úplně stejně po dvou měsících s RS s Buna PIDem.

Časovač nakonec taky nepoužívá, myslel jsem, že mi delší doba nahříváni bude vadit, po 3letech s thermoblockem, ale je to jen o zvyku.
Vím že po 40min bude kávovar dokonale nahřátý, teplota jak bojleru tak hlavy je po téhle době naprosto stabilní a vždy stejná, plus minus pár desetin.
Teplota při extrakci je krásně stabilní a obrovská výhoda je možnost nastavení předspaření, v tom vidím největší přínos PIDu.

Pro přípravu 3-4 káv denně je to IMHO naprosto ideální přístroj, oproti kávovarům s E61 je to prcek.
Uživatelský avatar
cabanak
Příspěvky: 22
Registrován: pon 20. bře 2017 10:54:57
bydliště: BA
kávovar: Rancilio Silvia + PID + regulacia tlaku
mlýnek: Nemox Lux Grinder - stepless

Re: Rancilio Silvia PID...ma to cenu?

Příspěvek od cabanak »

Asi vsetko popisane je, ja som si teda PID a regulaciu vykonu cerpadla pre predsparenie do Silvie dorobil sam vyrazne lacnejsie nez z Buna, aj ked urcite nie tak pekne a dalsie funkcie nemam. Ono PID hlavne ocenis, ked robis skor svetlejsie prazene kavy, kde vies nastavit nizsiu teplotu a nezostane ti v salke kysla hnusoba ale chutna ovocna kava. Uz si zivot bez PID neviem predstavit a aj predsparenie ma velky vplyv na to aby to nekanalkovalo co je krasne vidiet na bezodnej pake
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Rancilio Silvia PID...ma to cenu?

Příspěvek od dslecinka »

Teplota při extrakci je krásně stabilní
měřil to někdo s termofiltrem (SCACE-2) a nebo jsou jen čísla na "teploměru" kávovaru krásně stabilní?
Uživatelský avatar
fevlad
Příspěvky: 38
Registrován: stř 10. pro 2014 16:00:21
bydliště: Presov
kávovar: ECM Classika PID
mlýnek: Eureka Zenith 65 HS

Re: Rancilio Silvia PID...ma to cenu?

Příspěvek od fevlad »

cabanak píše:Asi vsetko popisane je, ja som si teda PID a regulaciu vykonu cerpadla pre predsparenie do Silvie dorobil sam vyrazne lacnejsie nez z Buna, aj ked urcite nie tak pekne a dalsie funkcie nemam. Ono PID hlavne ocenis, ked robis skor svetlejsie prazene kavy, kde vies nastavit nizsiu teplotu a nezostane ti v salke kysla hnusoba ale chutna ovocna kava. Uz si zivot bez PID neviem predstavit a aj predsparenie ma velky vplyv na to aby to nekanalkovalo co je krasne vidiet na bezodnej pake
cau poradis tu regulaciu na predsparenie? dakujem
Uživatelský avatar
OndraPod
začátečník
Příspěvky: 78
Registrován: sob 30. lis 2013 20:28:48
bydliště: Praha východ
kávovar: Rancilio Silvia BC PID
mlýnek: ECM S-Manuale 64mm

Re: Rancilio Silvia PID...ma to cenu?

Příspěvek od OndraPod »

dslecinka píše:měřil to někdo s termofiltrem (SCACE-2) a nebo jsou jen čísla na "teploměru" kávovaru krásně stabilní?
Myslel jsem čísla co ukazuje PID, nicméně jsem měl i čidlo digi teploměru přímo v páce během extrakce a teplota byla stabilních 87°C i když je mi jasný, že nějaký fluktulace o pár °C to asi nezachytí.
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Rancilio Silvia PID...ma to cenu?

Příspěvek od dslecinka »

OndraPod píše:jsem měl i čidlo digi teploměru přímo v páce během extrakce
ve výpusti? to je naprosto nicneříkající (bohužel) a vůbec to neindikuje stabilitu teploty kterou je káva svrchu spařována.
Uživatelský avatar
OndraPod
začátečník
Příspěvky: 78
Registrován: sob 30. lis 2013 20:28:48
bydliště: Praha východ
kávovar: Rancilio Silvia BC PID
mlýnek: ECM S-Manuale 64mm

Re: Rancilio Silvia PID...ma to cenu?

Příspěvek od OndraPod »

Přímo v páce v kávě. Respektive mezi kávou v páce a sprchou.
Uživatelský avatar
Sat1
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 30. bře 2017 23:04:23
bydliště: Zdice
kávovar: Lelit PL 42 EM
mlýnek: integrovaný + historický ruční

Re: Rancilio Silvia PID...ma to cenu?

Příspěvek od Sat1 »

S dovolenim bych se pridal do debaty. Dnes jsem jsem si zrovna dodelal "PID" do Lelit PL 42 EM. Lelit ma na bojleru primo jimku na original cidlo pro PID, do ktereho jsem umistil digitalni cidlo DS18b20. Cidlo je uplne utopene v teplovodive paste, aby ukazovalo co nejpresneji a nejrychleji: Na co jsem po par hodinach pokusu prisel:
1) kdyz teplotu ridi puvodni 95C termostat - termostat vypne kdyz mam na cidle 94 - 95C, teplota se ustali po cca minute na 110C. Termostat opet zapina pri cca 90C
2) ridit to digitalnim cidlem v origo jimce je docela problem, protoze ten mosazny bojler ma obrovskou setrvacnost, takze me plany s hysterezi +- 0.5C jsou v haji a teplota lita pomalu jeste vic, nez s puvodnim termostatem
Pred chvilkou jsem dopsal novy FW, kde to budu eliminovat tim, ze kdyz bezi cerpadlo, ja chci teplotu treba 95C, tak zacnu topit uz pri 98C. Naopak kdyz jen predehrivam, tak budu vypinat spiralu o cca 5C driv, tj. v 90C. Docela by me ale zajimalo, jak tu setrvacnost resi u original PID, protoze i pri mereni 10x za vterinu s presnosti na 0.1C to lita jak na houpacce.
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Rancilio Silvia PID...ma to cenu?

Příspěvek od dslecinka »

OndraPod píše:mezi kávou v páce a sprchou.
ha, tak to zní naopak výborně!
Uživatelský avatar
cabanak
Příspěvky: 22
Registrován: pon 20. bře 2017 10:54:57
bydliště: BA
kávovar: Rancilio Silvia + PID + regulacia tlaku
mlýnek: Nemox Lux Grinder - stepless

Re: Rancilio Silvia PID...ma to cenu?

Příspěvek od cabanak »

fevlad píše:cau poradis tu regulaciu na predsparenie? dakujem
Ahoj,
Spravil som to uplne primitivne - triakovy regulator za 2 USD z alie napojeny priamo na cerpadlo. Je tam ponciometer, premeral som to tlakomerom na najnizsej hodnote dava okolo 2 barov na navyssej ide cerpadlo naplno a hodil som tam aj prepojujuci vypinac, kedy to ide napriamo. Takze na uvod dam na minimum, po 6 sec postupne do 10 sec pridavam naplno a potom zopnem vypinac a ide to uplne neregulovane....
Inspiroval som sa tym co ma danst, on to potiahol az na arduino, ked mi odide toto (zatial 9 mesiacov funguje) mozno to prerobim, len to mnozstvo kablov, adapter na 5v a pod mna moc nelaka.
Uživatelský avatar
Duchna
Příspěvky: 1
Registrován: sob 16. čer 2018 20:31:08
bydliště: Středočeský kraj
kávovar: DeLonghi - nejlevnější páka
mlýnek: nejlevnější Sencor

Re: Rancilio Silvia PID...ma to cenu?

Příspěvek od Duchna »

johneer píše:Mám RS s BC PIDem chvilku takže ze mne nemluví velká zkušenost, ale myslím, že BC PID je obrovská přidaná hodnota. Zjistil jsem, že rozdíl 2°C udělaj z obyčejnýho kafe výborný. Jako vědci mi taky vyhovuje, že vidím přesnou teplotu a můžu snadno odhalit problém. Taky vidím teplotu hlavy, takže vím, kdy mám nažhaveno. Zapínání ráno než vstanu, osvětlení, kontrola hladiny vody jsou další příjemné bonusy. Za dost užitečnou funkci taky považuju předspaření za použití nižšího výkonu čerpadla, ale zatím jsem moc neexperimentoval s jeho vlivem na chuť. Pokud v BC nekecaj a teplota vody s původním termostatem lítá mezi 85 a 115°C, je podle mě velmi složité dostat se na stabilní podmínky (když 2°C už jsou rozdíl v chuti). Podle mě je RS s PIDem od BC o level nebo spíš dva jinde než bez něj.
Ahoj, jsem tu nováček, zrovna tak i nováček v přípravě espressa - vybírám svůj první lepší kávovar. Jsem téměř rozhodnuta právě pro Silvu, jen váhám zda základní verzi či PID. Je tu zmiňováno velké kolísání teploty. Na youtube jsem narazila na srovnání Silvy (bez PID) s ECM Casa V, kde měří i teplotu vody a ta kolísá mezi cca 85-87 C, což se mi zdá OK. Zajímalo by mně, zda to někdo nemáte skutečně změřené (Silvu bez PID). Vzhledem k tomu, že musím pořídit ještě slušný mlýnek, je pro mně cena přes 20tis za "lepší" Silvu už docela dost. Zase ale nechci koupit úplnou hloupost.
Vařit budu cca 4 pressa denně, šlehat mléko spíše výjimečně, takže relativně malý boiler postačí.
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Rancilio Silvia PID...ma to cenu?

Příspěvek od wladas »

Teplota kolisa o 15 stupnov pri temperovani. A to je ten problem ze pri shote sa treba trafit do tej spravnej teploty (temperature surfing).
Pri PID je uz teplota ustalena.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“