Vstup do světa espressa s cenou +/- 30 tis.

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Vstup do světa espressa s cenou +/- 30 tis.

Příspěvek od danst »

Než se trápit s HX , raději Expobar. Co je podstatné ? Má E61, má PID, má 2 dostatečně velké bojlery. Pokud něco ještě lepšího, tak zase DB za víc peněz. Ale na na začátku je napsáno +- 30 tisíc. A na každém kávovaru se najde nějaký chlup, který zase jen někomu vadí. A mimochodem, neexistuje žádný "nejlepší" kávovar. Jen s ohledem na konkrétního vlastníka a jeho užití. A taky spousta výrobců používá stejné díly a ze 2 metrů všechny vypadají stejně.
Vyber, co se líbí. Člověk jen potřebuje potvrdit svojí volbu, kterou si dávno už neuvědoměle udělal.
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: Vstup do světa espressa s cenou +/- 30 tis.

Příspěvek od jerrymouse »

Nepochopil jsem, proč je MaraX jako SBDU. V recenzi na home-barista je, že když je náhodou tlak v boileru nižší, že je trochu horší pára a dá se to obejít 2s flushem. Ale nic o tom, že by se to chovalo jako SBDU, tam neni. Navíc prodle threadu se zkušenostma to vypadá, že to zas tak často neni a i tak se s tim dá v pohodě napěnit mléko.
Knightey-
více pokročilý
Příspěvky: 313
Registrován: ned 07. pro 2014 1:27:17
bydliště: Mladá Boleslav
kávovar: Lelit Elizabeth P92T V3, AeroPress, Hario V60
mlýnek: Eureka Atom Specialty 75, 1ZPresso JX

Re: Vstup do světa espressa s cenou +/- 30 tis.

Příspěvek od Knightey- »

A nebo nějaký ten bazarový kousek, jak zde již bylo zmíněno.
Kdyžtak bych věděl o jednom HX stroji.
Keep calm and drink coffee :)

Alternativy: Hario V60, Aeropress, Mizudashi
ex kávovary: ECM Mechanika V Slim, Rancilio Silvia PID, Gaggia Classic, Sage BES 840, Tchibo cafissimo
ex mlýnky: G-Iota DF64, ECM C-Manuale 54, Rancilio Rocky Doserless, Krups GVX242, Timemore C2, Porlex Mini
https://www.instagram.com/knighteycz/
https://www.youtube.com/user/KnighteyCZ
Uživatelský avatar
lukky78
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: pon 15. čer 2015 20:19:30
bydliště: BO
kávovar: DeLonghi, Catler ES 8012, Bezzera Magica, Rocket R Nine One
mlýnek: Compak K3 Timer, Porlex Tall

Re: Vstup do světa espressa s cenou +/- 30 tis.

Příspěvek od lukky78 »

Po všech zkušenostech s HX bych si raději připlatil (došetřil peníze) a šel do DB. Tím také nechci řict, že na HXku nelze připravit kvalitni kavu, sice to stojí více usilí, ale jak se s tim naučíš, tak potom nemáš problém. Jak ja říkám, všechno jde když se chce :-).
Že jsem tu lezl :-)
Uživatelský avatar
ovrtelka
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 20. srp 2020 18:51:45
bydliště: Praha
kávovar: AeroPress
mlýnek: Niche Zero

Re: Vstup do světa espressa s cenou +/- 30 tis.

Příspěvek od ovrtelka »

S penězi by asi problém nebyl, mohl bych si pořídit dražší přístroj, avšak nechce se mi utrácet víc peněz, protože vím, jak by to dopadlo. Trojnásobné navýšení ceny mi přijde už tak pro mě velký skok, takže těch +/- 30 tisíc (+ samozřejmě spousta dalších peněz za ostatní příslušenství) je opravdu "strop". Přidat nějakých dejme tomu 5 tisíc bych si asi odůvodnil, ale to bych si předpokládám stejně nepomohl a abych přemýšlel o Biance apod., to teď určitě nebudu.
Každopádně po menším průzkumu kolem ACS Minimy a zjištění, že těch problémů se zpracováním bylo víc, jsem ji bohužel zavrhnul (i když se mi líbila ze všech možností asi nejvíc), Expobar jsem vyřadil také. Naopak jsem do výběru začlenil i Elizabeth (ač to pro mě není z estetické stránky bomba, není to zase hrůza, na kterou bych si nezvyknul). Takže momentálně stojím před rozhodnutím HX vs DB, resp. MaraX vs Elizabeth. Řekl bych, že si hodím mincí a bude. Oba mají své výhody a nevýhody, ale předpokládám ani jedna z možností nebude úplně špatná a na základě reakcí i na zahraničních fórech je to rozhodnutí typu "nejlepší" HX vs "nejlevnější" DB v mé cenové kategorii a názory, co je lepší, jsou tak půl na půl...
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“