Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
dom24
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28. pro 2020 21:03:56
bydliště: Praha
kávovar: delonghi
mlýnek: nemám

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od dom24 »

Našel jsem na youtube jednu recenzi na kávovar, který vypadá téměř identicky, jak ta Eta artista, včetně integrovaného mlýnku... a že by z ní byl zrovna nadšený se říct nedá :D
Uživatelský avatar
ondrejz
Příspěvky: 7
Registrován: pát 25. pro 2020 23:40:35
bydliště: Brno
kávovar: zatím žádný
mlýnek: zatím žádný

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od ondrejz »

Já jsem rozhodnutý jdu do lelitu PL42 TEMD, myslím že jako první stroj to bude dostačující a z toho co jsem vyčetl tady i jinde, tak by měl být daleko lepší volba než sage/eta... Navíc momentálně se dá sehnat z německa za stejnou cenu jako sage.

Díky moc všem za rady :)
Uživatelský avatar
dom24
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28. pro 2020 21:03:56
bydliště: Praha
kávovar: delonghi
mlýnek: nemám

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od dom24 »

Díval jsem se na ten Lelit PL42 TEMD a za ty peníze taky nevypadá špatně... a to i po designové stránce... tak pak dejte vědět, jak jste s ním spokojený a jaký je ten integrovaný mlýnek...
Uživatelský avatar
Anissia
Příspěvky: 3
Registrován: ned 10. led 2021 18:17:50
bydliště: Brno
kávovar: Mokka, French Press
mlýnek: Nemám

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od Anissia »

ondrejz píše: úte 05. led 2021 2:47:03 Já jsem rozhodnutý jdu do lelitu PL42 TEMD, myslím že jako první stroj to bude dostačující a z toho co jsem vyčetl tady i jinde, tak by měl být daleko lepší volba než sage/eta... Navíc momentálně se dá sehnat z německa za stejnou cenu jako sage.

Díky moc všem za rady :)

Dobrý den, můžu se zeptat prosím, kde přesně jste sehnal za stejnou cenu jako sage?
Díky ;)
Uživatelský avatar
ondrejz
Příspěvky: 7
Registrován: pát 25. pro 2020 23:40:35
bydliště: Brno
kávovar: zatím žádný
mlýnek: zatím žádný

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od ondrejz »

Dobrý den,

bral jsem tady

Kód: Vybrat vše

https://www.coffee24.de/Lelit-PL-42-TEMD-KOMBIGERAeT-MIT-PID
Vypadá že jej pořád mají za tu cenu
Uživatelský avatar
Anissia
Příspěvky: 3
Registrován: ned 10. led 2021 18:17:50
bydliště: Brno
kávovar: Mokka, French Press
mlýnek: Nemám

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od Anissia »

Cena je super.. Díky moc za tip :)
A už vám přišel? Proběhlo vše v pořádku? Nemám moc zkušeností s nákupem mimo ČR, takže mám trochu obavy..
Uživatelský avatar
ondrejz
Příspěvky: 7
Registrován: pát 25. pro 2020 23:40:35
bydliště: Brno
kávovar: zatím žádný
mlýnek: zatím žádný

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od ondrejz »

Ano dnes dorazil...tzn. 5.1 večer objednáno a 11.1 dorazil. Vše v pořádku, moc hezky a dobře zabaleno... Bral jsem rovnou i tamper. Vypadá moc pěkně, teď už jen vychytat co a jak.. zatím cca 6 káv a nic co by se podobalo espressu :).
Uživatelský avatar
Anissia
Příspěvky: 3
Registrován: ned 10. led 2021 18:17:50
bydliště: Brno
kávovar: Mokka, French Press
mlýnek: Nemám

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od Anissia »

To jsou rychlí, paráda.. Určitě to brzo vychytate a začnete si pochutnavat na skvělé kávě ;).. A co ten mlýnek? Je aspoň pro začátek dostačující?
Uživatelský avatar
ondrejz
Příspěvky: 7
Registrován: pát 25. pro 2020 23:40:35
bydliště: Brno
kávovar: zatím žádný
mlýnek: zatím žádný

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od ondrejz »

Tak se hlásím cca po 2 týdnech provozu a testování :) Padlo asi půl kg kávy, než jsem to vyladil na espresso. S kávovarem jsem moc spokojený, každopádně velice rychle jsem zjistil že váha je nutnost... Kávovar je velice rychle nahřátý, síla trysky taky dostatečné... déle to trvá jen když dělám 2+ zároveň. Jediné s čím trochu bojuji je pořádná crema ale to je spíše design :) espresso i capuccino na stejné kávě mi přijde srovnatelné jako když v práci dělám na Nuova Oscar II.
Uživatelský avatar
dom24
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28. pro 2020 21:03:56
bydliště: Praha
kávovar: delonghi
mlýnek: nemám

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od dom24 »

To zní celkem fajn :) ta pořádná crema podle mě dost závisí i na samotné kávě (poměr robusty, čerstvost,..) tak možná zkusit i jiné kávy nebo poradí někdo, v čem může být problém... hlavní je, že vám espresso chutná :)
A zkušenost s tím obchodem v DE teda pozitivní? Ty ceny tam mají oproti obchodům v ČR dost pěkný...

Já se původně rozhodl pro tu Etu, s tím, že by mě stála pod 7k, ale nakonec jsem tu objednávku zrušil... horší servis by mi ani tak nevadil s ohledem na cenu, ale docela mi vadí, že to je jenom čínská kopie už tak čínského výrobku (Sage) a ta recenze na youtube (Aldi verze s mlýnkem) mě celkem dost odradila... a Eta se asi přidala na seznam značek, kterým se budu snažit spíš vyhýbat... navíc to vypadá, že se Eta nějak domluvila s Nordbeans a zaplatila si u nich "nezávislou" recenzi na tu Eta artista... to mi vadí asi ještě víc....

Kód: Vybrat vše

[url]https://www.eta.cz/tadyjedoma/pomocnici/kavovar-eta-artista-pod-drobnohledem-profesionalniho-baristy-obstal-pred-zkusenym-kavovym-mistrem/[/url]
Uživatelský avatar
persona
Příspěvky: 17
Registrován: pon 24. pro 2018 19:12:50
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Evoluzione R (V3)
mlýnek: Fiorenzato F4 Nano V2

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od persona »

Eta Artista je marketingový výtvor, na jehož podporu se firma spojila s libereckými Nordbeans a fráze jako "Profesionální kovový design (s 8.25 kg čisté váhy) a profesionální parní tryska" nebo vyjádření zástupce pražírny “Ano, v pražírně používáme kávovar ETA Artista, který se díky kvalitě zpracování blíží velkým kávovarům a za celý náš tým je to perfektní volba. Díky profesionální páce jsme schopní skutečně připravit espresso jako v kavárně” jsou vypovídající. Tryska katastrofa, viz krátký prostřih v druhém videu.

Kód: Vybrat vše

https://www.eta.cz/pribehy/letajici-barista-lukas-benjamin-bros-cim-dal-vice-cechu-dokaze-kvalitu-kavy-patricne-ocenit/?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=pribehy&utm_content=letajici-barista-lukas-benjamin-bros

https://www.youtube.com/watch?v=KyuRtKRnqj
Uživatelský avatar
dom24
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28. pro 2020 21:03:56
bydliště: Praha
kávovar: delonghi
mlýnek: nemám

Re: Koupě pákového kávovaru kolem 20K

Příspěvek od dom24 »

Ten druhý odkaz na video mi nefunguje, resp. video už je nejspíš smazané... ale jinak vcelku souhlas, právě tento typ marketingu nemám rád a ve výsledku mě tato recenze spíše odradila...
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“