969.coffee Elba Mini Lux

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
gorazd
Příspěvky: 5
Registrován: pát 16. dub 2021 11:17:32
bydliště: SK ZM
kávovar: 969 ELBA Mini Lux
mlýnek: Eureka Mignon XL

969.coffee Elba Mini Lux

Příspěvek od gorazd »

Dobrý deň
Chcel by som sa poďakovať za takéto fórum, už dlhšiu dobu si robím doma "presso" (DeLonghi za 130EUR) a kupujem si hlavne odrodové, výberové kávy zo slovenských pražiarní, a testujem rôzne chute. Teda doteraz len v rámci možností čo mi dovolil DeLonghi a ručný mlynček.
Tento rok som sa konečne pohol a urobil som upgrade viď v popise. Najprv mlynček a teraz konečne aj kávovar.

Hľadal som niečo jednoduché, mlieko si do kávy nedávam, takže ďalšie fičúrky naviac by mi len zavadzali a chcel som niečo, čo najviac podobné profi kávovarom. Tak som skončil pri hlave E61, ale ceny boli trochu mimo pôvodný rozpočet, keďže som upgradoval zo 130EUR, nečakal som že skončím na 10-násobku.
Nakoniec som zvažoval Quickmill carola evo PID ale aj ten sa mi zdal mimo cenovú hladinu. Potom som našiel 969.coffee Elba mini ale žiadne detailnejšie informácie k nemu. Len ja jednom poľskom fóre bola o ňom chabá zmienka.
Nakoniec som ho našiel u jedného dílera relatívne blízko v dosahu kde bývam, tak som sa rozhodol ho ísť pozrieť a skončilo to kúpou.

Mali na predajni aj Carolu hneď vedľa neho. Tento je trochu robustnejší, o niečo hrubšie plechy, väčšinou sú 1,5mm len ten ohýbaný má 1mm. Hlava mi prišla identická ako na Carole. Lepšie sa vyberá spodok s odpadovou vodou, je to taký šuflík a drží na 2 magnetoch (ano existujú aj magnetické nerezové ocele). Nádržka na vodu je celkom úzka, ale aj to, čo som mal doteraz tiež nebola žiadna sláva, úzke a bol to navyše aj plast.
Carola má trochu lepšiu tú mriežku po šálkou, tieto drátiky nie sú žiadna sláva, ale viem to prežiť.
Tento má o niečo väčší boiler 0,85l
nádrž na vodu cca 2l
váha 20kg
základné ovládanie:
Spínač v polohe hore = ide len čerpadlo(pri polohe páky hore), vhodné pri napúšťaní boileru bez ohrevu.
Spínač v polohe dole = zapnuté vyhrievanie boileru aj čerpadlo
čerpadlo sa aktivuje druhým spínačom pohybom páky hore

Dostal som k tomu dve páky, ale žiadny tamper, neviem či to kvôli tomu že to bol vystavený kus, alebo nie je vôbec v balení. Aj tak by bol zrejme plastový.
Keďže ho mali ako vystavený a mali akciu 10% na vystavený tovar, tak aj finálna cena bola celkom priaznivá, 891 EUR.

Prikladám pár fotiek, keby niekto zvažoval kúpu, aby vedel do čoho ide. Na rozdiel od Caroly nemá to "dolaďovanie tlaku", ešte neviem posúdiť či mi to bude chýbať. Pri extrakcii budíček ukazuje cca 11bar.
Celkove je konštrukcia dosť jednoduchá, niekde sa mi zdá, že kábliky idú dosť blízko horúcich trubiek. Dúfam, že taliansky dizajnéri tento problém zvážili a dali na rozvody špeciálne izolácie, ktoré zvládnu tieto teploty.

Do budúcna som premýšľal, či by sa nedal upgradnuť o ten quickmill profiling kit, ale myslím, že zatiaľ je to zbytočné.
Fotky páky a zakapotovaného prístroja myslím že netreba.

Hlučnosť nemám s čím porovnať, ale subjektívne je to celkom v pohode. Berte však ohľad na to, že som odchovaný na hrkálke DeLonghi za 130EUR.

Chcel som tento príspevok dať do kávovarov, ale nie je založené žiadne vlákno pre tohto výrobcu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: 969.coffee Elba Mini Lux

Příspěvek od danst »

Je to samozřejmě outsider, jako všechny čisté espresso kávovary. Je to velká škoda, taky proto se nedá prakticky nic dohledat. Např. OPV, podle fotek nepoznám, jestli tam je. U takové mašinky by měl být, třeba i hůř přístupný.
Váhal jsem také Carola nebo Alexia, kupodivu jednodušší Carola nebyla o moc levnější a neměla tehdy PID na předním panelu.
Tak mám "mléčnou" variantu, i když ji nikdy nevyužiju.
U Elby se mi líbí odeklování přes šrouby, to je způsob, který bych u všeho preferoval.
Knightey-
více pokročilý
Příspěvky: 313
Registrován: ned 07. pro 2014 1:27:17
bydliště: Mladá Boleslav
kávovar: Lelit Elizabeth P92T V3, AeroPress, Hario V60
mlýnek: Eureka Atom Specialty 75, 1ZPresso JX

Re: 969.coffee Elba Mini Lux

Příspěvek od Knightey- »

OPV tam je, je vidět pod boilerem na 5té fotce od spodu, jnak by tam samosebou nemohlo být jen 11 barů.
Bude hůř nastavitelné. V lepším případě půjde jen pootočit a v horším měnit podložky.
Keep calm and drink coffee :)

Alternativy: Hario V60, Aeropress, Mizudashi
ex kávovary: ECM Mechanika V Slim, Rancilio Silvia PID, Gaggia Classic, Sage BES 840, Tchibo cafissimo
ex mlýnky: G-Iota DF64, ECM C-Manuale 54, Rancilio Rocky Doserless, Krups GVX242, Timemore C2, Porlex Mini
https://www.instagram.com/knighteycz/
https://www.youtube.com/user/KnighteyCZ
Uživatelský avatar
gorazd
Příspěvky: 5
Registrován: pát 16. dub 2021 11:17:32
bydliště: SK ZM
kávovar: 969 ELBA Mini Lux
mlýnek: Eureka Mignon XL

Re: 969.coffee Elba Mini Lux

Příspěvek od gorazd »

myslíte toto?
IMG_20210427_224641.jpg
predajca mi tvrdil že tam niečo je, ale nerozoberali sme ten stroj tam na predajni, veril som mu. Bol som trochu sklamaný keď som nenašiel nič sofistikované.
Nie že by som potreboval do toho šahať a preštelovať to, ale počítal som s tým, že by tam také niečo malo byť. Ale zatiaľ nemám potrebu to riešiť.

čo je potom táto vec hneď za čerpadlom?:
IMG_20210427_224706.jpg
IMG_20210427_224747.jpg

Inak ten dip tray má takú vychytávku, aby sa lepšie kĺzal a zrejme aby sa veľmi nepoškriabal. Je tam taký priesvitný plast nalepený na tom spodnom plechu šasi. nebude to veľmi vidno ale pokrýva celú spodnú časť na tejto fotke, bočné steny sú už bez toho plastu, tam je dotyk kov na kov:
IMG_20210427_224830.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: 969.coffee Elba Mini Lux

Příspěvek od danst »

Škoda, že snad žádný výrobce v normální cenové kategorii nedotáhne žádný model, jak by měl být. Vždycky tam musí nechat nějaké mouchy.
Např. zde, všechno podstatné tady je (E61, nerez bojler i nádržka, pulsor, PID...), pokud je tam "OPV," tak velmi problematicky nastavitelný.
Samozřejmě záleží ještě, jak pasují plechy, kolik to drnčí, ale to už pro mně není tak podstatné. Pro "kutily" pravděpodobně půjde namontovat flow profiling do hlavy, nicméně dostupnost údajů o modelu je žalostná.
Pokud souhlasí bojler 0,85 L (např. 1 L u Brewtus má být údajně jen 0,85L) , pak kdybych se rozhodoval právě teď a mělo by to vyřešené OPV, tak by to byl model právě pro mně.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: 969.coffee Elba Mini Lux

Příspěvek od j.bill »

Já tam přetlakové ventily vidím minimálně dva. 8-)
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Knightey-
více pokročilý
Příspěvky: 313
Registrován: ned 07. pro 2014 1:27:17
bydliště: Mladá Boleslav
kávovar: Lelit Elizabeth P92T V3, AeroPress, Hario V60
mlýnek: Eureka Atom Specialty 75, 1ZPresso JX

Re: 969.coffee Elba Mini Lux

Příspěvek od Knightey- »

To co vidíš za čerpadlem by mohlo být jedno z těch OPV a pokud vidím dobře, tak má i připravený výstup na tlakoměr nejspíš.
Asi výrobce používá stejné součástky i pro vyšší modely.
Sice zatím nevím proč má nejspíš 2 OPV.. :)
Keep calm and drink coffee :)

Alternativy: Hario V60, Aeropress, Mizudashi
ex kávovary: ECM Mechanika V Slim, Rancilio Silvia PID, Gaggia Classic, Sage BES 840, Tchibo cafissimo
ex mlýnky: G-Iota DF64, ECM C-Manuale 54, Rancilio Rocky Doserless, Krups GVX242, Timemore C2, Porlex Mini
https://www.instagram.com/knighteycz/
https://www.youtube.com/user/KnighteyCZ
Uživatelský avatar
Sam
začátečník
Příspěvky: 79
Registrován: sob 02. črc 2011 22:30:46
bydliště: Vamberk
kávovar:
mlýnek:

Re: 969.coffee Elba Mini Lux

Příspěvek od Sam »

To mosazné hned za kolenem od čerpadla je tzv. "air release valve" prostě odvzdušňovací ventil. Běžně pokud je použito čerpadlo ulka tak vyrabí podobné plastové. Tady je použit OLAB, jak pumpa tak zřejmě ventil. Snad už OLAB vyřešil pružiny, celkem mu jeden čas praskaly (v čerpadle).
OPV (pod bojlerem paralelně s čerpadlem)tam je, bude i dobře seřiditelné, maximálně by se muselo dotěsnit.
Jinak se nabývám dojmu, že je to nějaká první, nebo počáteční série, není obvyklé aby se používala teflonová páska na utěsnění teplotního čidla.
Dobrý je ten výpustní ventil bojleru, super je kladka na extrakčním spínači. Ale co vidím jako velkou slabinu je to integrované těleso do bojleru. Při průrazu-poškození tělesa se mění celý bojler:( Jak odvápním při silném zavápnění? Není vidět na dno, ale nemyslím, že tam mají nějaký revizní otvor.
Podobné řešení jsem viděl na ACS minima, také poměrně nová značka, vadné těleso = měním celý bojler.

Ještě není zřejmé jak mají řešené hlídání hladiny vody v nádržce.
Ještě by byla zajímavá informace z jakého materiálu mají "mushroom" zda pochromovaný mosaz či nerez nebo keramika.

Každopádně je vhodné se zaměřit na použitou vodu, na to bych si dal velký pozor.

Tak ať dlouho slouží.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: 969.coffee Elba Mini Lux

Příspěvek od danst »

OPV si opravdu představuju jinak, tzn., že by měl být uživatelsky přístupný a nastavitelný bez rozebírání příp. předělávání kávovaru. Doba pokročila a takové řešení je běžné. Proto mám Alexii, kde se cena lišila jen nepatrně , všechno tohle je vyřešeno, jediné malé mínus je bojler měděný, čili v případě odvápňování (naštěstí už nedělám) méně vhodný, než nerezový. Ale mám ji zbytečně s párou, přičemž by úplně vyhovovala Carola, jenže v té době neměla zbytek na úrovni Alexie. Ani nový model nemá OPV Alexie.
Moje vize je kávovar : 1L nerez bojler, PID s časovačem, stavitelný OPV zvenčí, pulsor na VČ, rozebíratelný po jednotlivých stěnách, ne celé karoserie šroubované spodem. Bohužel, ani u 969 nebude vše splněno, ale je to blízko.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: 969.coffee Elba Mini Lux

Příspěvek od j.bill »

Sam píše: stř 28. dub 2021 23:59:15 To mosazné hned za kolenem od čerpadla je tzv. "air release valve" prostě odvzdušňovací ventil.
Mohl bys prosím vysvětlit funkci tohoto "air release valve- prostě odvzdušňovací ventil"?
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
gorazd
Příspěvky: 5
Registrován: pát 16. dub 2021 11:17:32
bydliště: SK ZM
kávovar: 969 ELBA Mini Lux
mlýnek: Eureka Mignon XL

Re: 969.coffee Elba Mini Lux

Příspěvek od gorazd »

Sam píše: stř 28. dub 2021 23:59:15 Jak odvápním při silném zavápnění? Není vidět na dno, ale nemyslím, že tam mají nějaký revizní otvor.
Nie, K boileru je privarený L-kový plech a ten je priskrutkovaný ku šasi, hlavy skrutiek zospodu, na spodku boileru je len ten vypúšťací ventil a jedna vetva do E61:
bolier odspodu.jpg
Sam píše: stř 28. dub 2021 23:59:15 Ještě není zřejmé jak mají řešené hlídání hladiny vody v nádržce.
Nijak. Viem, že som si kupoval taliansky dizajn, čo je rozsah od maserati až po fiat 500. Toto je ale bližšie k tomu fiatu 500
Sam píše: stř 28. dub 2021 23:59:15 Ještě by byla zajímavá informace z jakého materiálu mají "mushroom" zda pochromovaný mosaz či nerez nebo keramika.
Neviem ako to zistiť, nechce sa mi teraz rozoberať hlavu, ale budem sa snažiť na to myslieť ak to niekedy budem robiť.
Sam píše: stř 28. dub 2021 23:59:15 Každopádně je vhodné se zaměřit na použitou vodu, na to bych si dal velký pozor.
Používam filtrovanú vodu cez Brita filter. Neviem si momentálne zmerať akú má hodnotu, ale už som si to začal študovať a chcem to do budúcna poriešiť, aby som nemusel často odvápňovať.
Sam píše: stř 28. dub 2021 23:59:15 Tak ať dlouho slouží.
Ďakujem

Nádržka na vodu je celkom nepraktická na údržbu, teda mne tam ruka vojde cca do polovice:
IMG_20210429_065257.jpg
nadrzka.jpg
inak objem je teoreticky podľa rozmerov 1,87L (výška 258mm x šírka 198mm x hĺbka 36mm), píšu že 2L :) zaokrúhľujú zrejme na 0,5L.
Aj keď je kovová, tak sa až tak neohrieva od telesa kávovaru, v podstate sa čiastočne dotýka len hore na tom ušku a dole ani nie je veľmi v kontakte, sedí hlavne na tom prívode vody a trochu sa opiera o boky.

Boiler je cca 133mm vysoký a priemer sa mi ťažko meria ale cca 90mm. ak počítam s hrúbkou plechu 1mm tak je vnútorný objem telesa cca 0,79. Ak mám odrátať čo tam vnútri zaberie špirála tak je objem asi ešte menší. To čo uvádzajú oni mi skôr sedí na objem nádoby pri použití vonkajších rozmerov. Ale musel by som ho mať odplášťovaný ak by ste potrebovali presnejšie údaje:
bioler vyska.jpg
čerpadlo je OLAB:
cerpadlo.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
gorazd
Příspěvky: 5
Registrován: pát 16. dub 2021 11:17:32
bydliště: SK ZM
kávovar: 969 ELBA Mini Lux
mlýnek: Eureka Mignon XL

Re: 969.coffee Elba Mini Lux

Příspěvek od gorazd »

Ešte som zabudol k tomu OPV, myslím si že pôvodne plánovali dať niečo s prístupom odspodu, viem nedáva to celkom zmysel preto asi od toho upustili. lebo inak si neviem vysvetliť 6-uholníkový otvor odspodu priamo v časti kde je OVP:
IMG_20210429_075732.jpg

vypúšťací ventil má koniec takmer v kontakte s plochou na ktorej sedí kávovar:
IMG_20210429_075706.jpg
Toľko čo viem pomôcť ak by sa niekto rozhodoval. S kávou som spokojný, je to v rámci mojich zručností a akú kávu do toho dávam.
Budem asi skúšať IMS sitká a nahú páku. Možno časom vymením sprchu za IMS ak ma presvedčia diskusie na fórach že to treba.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: 969.coffee Elba Mini Lux

Příspěvek od danst »

Objem bojleru jsem takto podezříval, z nějakého důvodu jsou teď výrobci fixovaní na 0.75 L .
Uživatelský avatar
Sam
začátečník
Příspěvky: 79
Registrován: sob 02. črc 2011 22:30:46
bydliště: Vamberk
kávovar:
mlýnek:

Re: 969.coffee Elba Mini Lux

Příspěvek od Sam »

j.bill píše: čtv 29. dub 2021 9:07:02 Mohl bys prosím vysvětlit funkci tohoto "air release valve- prostě odvzdušňovací ventil"?
Zkusím to. Ještě se můžeme setkat s názvem "air bleeder valve" nebo "Self priming valve" nazval jsem to tedy odvzdušňovací ventil.
Tento ventil uvolňuje případný nasátý vzduch čerpadlem postranním vývodem částečně s vodou zpět do nádržky. V klidu je výstup uzavřen ventilem (gumový hříbek na který tlačí pružina) a postranní menší vývod otevřen. Pokud začne do ventilu proudit voda z čerpadla, tak dokud nevytvoří v prostoru ventilu tlak větší než 6-8 barů odchází to postranním ventilem. Na tento tlak reaguje výstupní ventil svým otevřením a zároveň se zavírá postranní ventil. Pokud v hadicích k čerpadlu není vzduch tak tento proces se děje poměrně rychle. Pomáhá to jednoduššímu nasátí vody z nádržky, když jsou hadice prázdné a do systému se tak nepumpuje vzduch. Používá se to i u HX systémů kde dochází k zajímavé situaci při dopouštění bojleru, tam se nevytvoří konstantní tlak takový, aby byl výstupní ventil otevřen neustále, ale pulzuje to. Čerpadlo tlačí - postranním ventilem se nestíhá odbavovat výdej - tvoří se tlak - zavírá se postranní a otevírá se výstupní - tlak se uvolňuje a opět se tedy zavírá výstupní a otevírá postranní, situace se opakuje. Překážku v cestě dopouštění tvoří tento výstupní ventil (jeho pružina) a pak bývá ještě zpětný ventil před bojlerem. Bojler se dopouští pomaleji. Snižuje se průtok na výstupu při nižších tlacích.
funkci ilustruje obrázek.Obrázek
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: 969.coffee Elba Mini Lux

Příspěvek od j.bill »

To jsem vůbec nevěděl. Díky!
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
Soukros
Příspěvky: 17
Registrován: pát 21. úno 2014 8:41:45
bydliště: Hustopeče
kávovar: Rancilio Silvia, ECM Mechaniky IV profi
mlýnek: Rancilio Rocky, eureka perfetto

Re: 969.coffee Elba Mini Lux

Příspěvek od Soukros »

Ahoj, jsem velice rád, že jsem našel něco ohledně kávovarů 969 - ELBA. Kde ten váš servisujete a co dostupnost náhradních dílů, kde kupujete přes ebay? díky
Uživatelský avatar
gorazd
Příspěvky: 5
Registrován: pát 16. dub 2021 11:17:32
bydliště: SK ZM
kávovar: 969 ELBA Mini Lux
mlýnek: Eureka Mignon XL

Re: 969.coffee Elba Mini Lux

Příspěvek od gorazd »

Náhradné diely som ešte neriešil. Popravde som od kúpy takmer ani nebol na fóre, viac som sa zameriaval na zvládnutie prípravy kávy a samospoznávanie, že aký profil kávy mi najviac chutí. O servisovaní som zatiaľ neuvažoval. Občas ho prečistím práškom od biocaf. Ak sa niečo pokazí, tak asi budem kontaktovať predajňu kde som ho kúpil.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“