2021 Automat do 12000Kč (kvalita, vypnutí/0watt, čištění, mléčn.syst.,časovač) [VYŘEŠENO]

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
rerege
Příspěvky: 8
Registrován: sob 15. úno 2014 19:21:28
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

2021 Automat do 12000Kč (kvalita, vypnutí/0watt, čištění, mléčn.syst.,časovač) [VYŘEŠENO]

Příspěvek od rerege »

Ahojte,
jsem nucen koupit jeden automat. Prosím pomůžete s vyběrem? :dik:
Priority od nejdůležitejšího k nejméně:

- Kvalita uvařené kávy v normě automatu v této cenové relaci (viz diskuze kde se většina shodal, že automat do 20tKč dělá kávu tak nějak zhruba stejně... tak jen aby to nebylo horší než tento standart)
- Cena do 12000Kč
- Kvalitní stroj, který vydrží
- Aby to šlo buď vypnout (bez toho, aby se nemuselo nastavovat vše znova); nebo odběr 0,000000nic W
- Aby to mělo dobrý systém auto čištění (dobrý v tom, aby se to nezanášelo, na druhou stranu, aby se při tom nevycabralo vody více než je potřeba; nebo, aby se hned nenaplnila odpadní miska)
- Dostatečná nádržka na vodu (1,5l+) a kávu (něco okolo 250g) a kdyby ta káva byla dobře uzavřená a chráněná před světlem (se mi zdá, že toto má mnoho přístrojů pořešeno "halabala")
- Aby to mělo dobře vyřešené čištění těch částí, které se musí vyndat (aby byl dobrý přístup, aby to vyžadovalo tak akorát)
- Pokud možno, aby to mělo mléčný systém (nevím, jestli to nazývám správně... šlahoun, který mohu hned hodit do krabice mléka; a nejlépe, aby to naplnilo hrnky bez toho, aby se s nima muselo hýbat [viz poslední bod])
- Časovač - opět nevím, jestli nazývám pravými jmény... ale prostě aby se mohlo nastavit ... v 7:00 ať je udělané kafe (hrníčky to samo vyndavat z police nemusí)


Zatím mám v tabulce + nastudované info (možná kraviny)

- Siemens TP501R09,TP503R09... (nemá časovač, prý se tam musí pořád vylévat voda z malé misky)
- NIVONA Caferomantica 520 (nemá časovač?, jinak bych řekl ideál)
- Saeco Lirika OTC (po vypnutí se prý musí znova nastavovat veškerá nastavení, jinak má asi vše potřebné)
- MELITTA Solo Perfect Milk (malý zásobník na vodu a na kávu)


Již jednou mi zde bylo perfektně poraděno, mohu využít Vaše těžce nabyté zkušenosti ještě jednou?
Váňa
Naposledy upravil(a) rerege dne úte 03. srp 2021 22:24:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rerege
Příspěvky: 8
Registrován: sob 15. úno 2014 19:21:28
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: 2021 Automat do 12000Kč (kvalita, vypnutí/0watt, čištění, mléčn.syst.,časovač)

Příspěvek od rerege »

tož jak je zde zvykem ... mám dát vědět, jak to dopadlo
tak po shlédnutí mrtě videí, vyznání se v marketingocých názvech
jsem objednal NIVONA 520 ...
Jestli je to pravda, tak má ocelový mlýnek (ne keramický); má dostatečně velké zásobníky, dobrou reputaci, šlahoun na mléko to má, lze to vypnout a sehnal jsem za cenu lehce nad 8000Kč ... to aby se ráno udělalo samo kafe do připravených hrnečků (jako morivace vstát) to nemá, ale je to asi blbost, neb většina strojů stejnak čistí po extrakci i po zapnutí ...
tak kávě zdar
Váňa
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“